Yhteistyössä

 


 

 

elokuu

Leppävirran Urheilijoiden piirikunnalliset viikkokilpailut 30.8.2010

Painonheitto:

Nyl:1)Meri-Tuulia Kouhia LepU 8,44

N40:1)Pirjo Saukkonen LepU 10,18

N80:1)Helvi Heinonen LepU 6,51

MPT:1)Heikki Impivaara LepU 4,15

M35:1)Timo Nissinen LepU 12,80

M45:1)Seppo Julkunen LepU 9,19

M55:1)Kari Markkanen LepU 14,70

Olympiapainonheitto:

M35:1)Timo Nissinen LepU 8,90

M55:1)Kari Markkanen LepU 7,40

Metalliliiton saappaanheiton SM-kilpailut 28.8.2010
Koivuluodon kenttä, Raahe


Sievin jalkineella heitetyt
Miehet yleinen:1)Jukka Vesterinen 37.03,2)Petri Ukonsaari 34.89,3)Juha Korpi 34.46,4)
Lauri Valli 34.36,5) Jouni Hämeenkorpi 33.88,6)Pentti Montonen 33.44,7)
Markku Lattunen 32.84,8)Markku Luostarinen 31.70,9) Erkki Leskelä 29.46,
10)Ari Fingeroos 29,09,11)Joni Peltomaa 28.92,12)Marko Anttila 26.65,13) Heikki Valli 23.60,14)
Ilpo Ikonen 23.49,15) Riku Kaarela 22.15,16)Mika Kyröläinen 21.14,17)Timo Kallio-Kokko 20.34
18)Silvo Kant 19.82
Naiset yleinen:1)Pirjo Saukkonen 37.81,2)Piia Holopainen 21.62,3)Tuula Miettinen 18.27,4)
Asta Kankaala 17.20
Miehet 50v:1)Veli Pulliainen 41.43,2) Kari Markkanen 33.63,3)Heikki Turunen 28.69,
4) Matti Silvola 27.42,5)Keijo Sollo 27.39,6)Kari Leppälä 23.34
Naiset 50v:1)Eila Sollo 17.21,2)Mirja Turunen 12.30
Siilin heittosaapas
Miehet yleinen:1)Jukka Vesterinen 59.33,2)Kari Markkanen 50.06,3)Markku Luostarinen 49.97
4)Erkki Leskelä 49.10,5) Heikki Valli 48.26,6)Jouni Hämeenkorpi 47.93,7)Lauri Valli 44.55
8) Juha Korpi 44.07,9)Joni Peltomaa 43.47,10)Veli Pulliainen 43.41,11)Markku Lattunen 43.15
12)Petri Ukonsaari 41.82,13)Pentti Montonen 40.07,14)Kimmo Rossi 34.93, 15)Mika Kyröläinen 34.02
16)Ilpo Ikonen 33.94,17)Kari Leppälä 31.34,18)Silvo Kant 30.70,19)Marko Anttila 29.72
20)Timo Kallio-Kokko 28.36,21)Ari Honkala 27.15,22)Sakari Martin 26.12,23)Ullah Samir 25.60
24)Riku Kaarela 25.19, 25)Matti Leskelä 24.98, 26)Veijo Mikkola 24.55, 27)Pekka Kuisma 23.92
28)Mika Kaijankoski 16.60, 29)Raimo Kiiski 13.13
Naiset yleinen:1)Pirjo Saukkonen 37.15, 2)Piia Holopainen 26.60, 3)Tuula Miettinen 25.42
4)Asta Kankaala 24.95

Naiset 60 v:1)Eila Sollo 20.35, 2)Mirja Turunen 12.64
Miehet 50 v:1)Heikki Valli 45.84, 2)Kari Leppälä 31.93,3)Veijo Mikkola 23.24
Miehet 55 v:1)Kari Markkanen 50.85,2)Veli Pulliainen 46.19
Miehet 60 v:1)Pentti Montonen 43.74, 2)Keijo Sollo 36.95, 3)Matti Silvola 31.85
4)Heikki Turunen 30.91,5)Matti Leskelä 24.98,6)Pekka Kuisma 23.92,7)Raimo Kiiski13.13
Tytöt 10 v:1)Henna Anttila 10.72, 2)Aino Kaijankoski 9.59, 3)Anni Martin 8.56
Pojat 10 v:1)Valtteri Martin 14.18, 2)Jamil Kote 9.78
Miehet joukkue:1) OS 24 149.32
(Jukka Vesterinen, Markku Luostarinen, Erkki Leskelä )
2) Jokelanperä OS 200 IV 122.02
(Juha Korpi, Markku Lattunen, Jouni Hämeenkorpi)
3)Ruukki Kurikka 115.85
(Heikki Valli, Timo Kallio-Kokko, Lauri Valli)
4)Scanfil 105.66
(Petri Ukonsaari, Silvo Kant, Ilpo Ikonen)
5)OY-U-CONT.Ltd 103.94
(Kimmo Rossi, Ullah Samir, Veli Pulliainen)
6)Nauha OS 200 III 101.44
(Joni Peltomaa, Sakari Martin, Matti Silvola)
7)OS 200 II 95.08
(Marko Anttila, Veijo Mikkola, Mika Kyröläinen)
8)Metalli OS 55 62.03
(Raimo Kiiski, Pekka Kuisma, Matti Leskelä)
9)OS 200 I 43.75
(Janne Mattila, Mika Kaijankoski, Ari Honkala)

Seka joukkue:
1)Metalliset Group 116.56
(Pirjo Saukkonen, Piia Holopainen, Jukka Vesterinen)
2)Varkaus 102.81
(Markku Luostarinen, Henna Anttila, Erkki Leskelä)
3)Tuusulan Metalli 85.48
(Keijo Sollo, Heikki Turunen, Eila Sollo)
4)Metso Juankoski OS 147 78.58
(Asta Kankaala, Tuula Miettinen, Taavi Pehkonen)
5)Raahe 74.18
(Marko Anttila, Veijo Mikkola, Mira Martin)

Liitosaappaanheittokilpailut Varkauden Käpykangas. 25.8.2010

Myl 1) Riku Pulliainen RiU 63,58, 2) Markku Luostarinen LepU 57,11, 3) Erkki Leskelä LepU 52,11, 4) Seppo Julkunen LepU 48,36, 5) Jorma Rajakannas LepU 39,18.

Naiset: 1) Pirjo Saukkonen lepU 42,61, 2) Meri- Tuulia Kouhia LepU 35,91.

M35: 1) Markku Levänen SavD 35,33.

M40: 1) Markku Luostarinen LepU 52,87, 2) Erkki Leskelä LepU 50,12.

M55: 1) Veli Pulliainen RiU 52,96, 2) Jorma Rajakannas LepU 41,11, 3) Tuomo Kukkonen LepU 36,07, 4) Pertti Tuomainen LepU 35,36.

M60: 1) Teuvo Kukkonen LepU 32,22.

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 34,77.

M70: 1) Pekka Kandolin LepU 15,74.

M75: 1) Juhani Kinnunen LepU 29,09.

PTluokka M60: 1) Heikki Impivaara LepU 13,14.

Näkövam M60: 1) Oiva Gröger Pohjois- Savon Sokeat 17,02 SE.

LV N65: 1) Pirjo Riihimäki VarkInv 13,23.

PT luokka Naiset: 1) Seija Hassinen LepU 11,00.

N19: 1) Evita Mehtonen LepU 11,14.

N30: 1) Meri-Tuulia Kouhia LepU 37,98.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 39,09, 2) Tarja- Tuulikki Jokinen JoU 17,32.

N50: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 17,51.

N60: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 20,96, 2) Terttu Brask LepU 20,02.

N65: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 18,64.

N75: 1) Lilli Korhonen LepU 16,23.

N80: 1) Helvi Heinonen LepU 16,53.

LV N70: 1) Tuija Rossi PieksInv 9,85.

Harrastesarjat:

N70: 1) Tuija Rossi Pieksämäki 8,90, 2) Marjatta Järveläinen Varkaus 7,60.

PT N 55: 1) Seija Hassinen LepU 10,76.

N65: 1) Pirjo Riihimäki Varkaus 11,18.

M75: 1) Esko Järveläinen Varkaus 10,39.

M70: 1) Rauno Rossi Pieksämäki 18,01.

M65: 1) Pentti Taskinen Savo- Karjalan Kanuunat 18,90, 2) Erkki Hyttinen Savo- Karjalan Kanuunat 17,04.

M50: 1) Matti Hoffren Savo- Karjalan Kanuunat 32,58.

P9: 1) Kaapo Levänen SavD 8,29.

P5: 1) Jesse Korhonen Varkaus 2,23.

T9: 1) Vilma Valkonen Joroinen 9,53.

T7: 1) Viivi Immonen Varkaus 6,03.

Leppävirran Urheilijoiden piirikunnalliset viikkokilpailut 23.08.2010.

Olympiapainonheitto N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,38.

Liitosaappaanheitto.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 49,58.

M70: 1) Pekka Kandolin LepU 18,00.

PT M55: 1) Hannu Ilonen VarkInv 14,05,

PT M60: 1) Heikki Impivaara LepU 15,00.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,57, 2) Tarja Kinnunen LepU 17,95.

N19: 1) Evita Mehtonen LepU 15,08.

N50: 1) Päivi Simoinen LepU 33,34.

N75: 1) Lilli Korhonen LepU 19,30.

N80: 1) Helvi Heinonen LepU 20,30.

T15. 1) Mari Kinnunen LepU 24,65.

T13: 1) Tiina Kinnunen LepU 23,40.

T9: 1) Johanna Kinnunen LepU 13,50

Haastekisat osa 2 Liitosaappaanheitto Heinävesi 18.8.2010

M harraste: 1) Adam Matusik Puola 26,59, 2) Miroslaw Babiuch Puola 24,20, 3)Robert Block Puola 22,87, 4)
Mariusz Ptaszyk Puola 20,65, 5)Ireneusz Skopek Puola 19,67, 6) Jacek Pinten Puola 17,72

Leppävirran Urheilijoiden viikkokilpailut 16.08.2010.

Olympiapainonheitto:

M35: 1) Timo Nissinen LepU 8,21.

M55: 1) Kari Markkanen LepU 7,38.

Liitosaappaanheitto:

M75: 1) Juhani Kinnunen LepU 27,35.

M70: 1) Pekka Kandolin LepU 16,55.

Ptluokka M60: 1) Heikki Impivaara LepU4,30.

T19: 1) Evita Mehtonen LepU 15,30.

N60: 1) Marja- Liisa hyötyläinen LepU 24,20.

N75: 1) Lilli Korhonen LepU 19,10.

N80: 1) Helvi Heinonen LepU 21,33.

Lepopäivän ratoksi, liitosaappaanheiton harjoituksen omainen kilpailu Leppävirta 15.08.2010.

Myl: 1) Jorma Rajakannas LepU 50,68.

M35: 1) Janne Vesterinen Suonenjoki 36,88.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 46,30.

Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,94.

N30: 1) Tanja Ronkainen Suonenjoki 20,38.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 41,50.

N80: 1) Helvi Heinonen LepU 21,50.

Liitosaappaanheiton ja renkaanheittokilpailut Mikkelin Otava 14.08.2010

Liitosaappaanheitto:

Myl: 1) Pentti Montonen MiKV 49,01 M65v SE, 2) Jorma Rajakannas LepU 44,00, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 33,62, 4) Jussi Murtasaari SiVe 41,96, 5) Juhani Oksman MiKV 16,10.

Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 33,37.

N45: 1) Anne Korhola RiU 16,75.

N17: 1) Annuriikka Korhola RiU 24,82.

T15: 1) Satu Korhola RiU 30,11.

P11: 1) Matti Korhola RiU 14,77 ( naisten saapas)

Renkaanheitto.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 19,49.

M65: 1) Pentti Montonen MiKV 19,10, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 15,08.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,91.

N45: 1) Anne Korhola RiU 6,50.

T17: 1)Annuriikka Korhola 7,80.

T15: 1) Satu Korhola RiU 6,79.

P11: 1) Matti Korhola RiU 9,14.

Vau:n liikuntapahtuma Varkaus 10.08.2010

Liitosaappaanheitto.

Näkövammaiset
M80: Otto Nykänen Varkaus 11,58 SE
M60: 1) Oiva Gruger Varkaus 20,51 SE
LV-luokat
M75: 1) Mauri Kurki Varkaus 21,10, 2) Esko Järrveläinen Varkaus 10,94.
M70: 1) Leo Pikkarainen Varkaus 14,54.
M65: 1) Markku Pellikainen Varkaus 22,90.
M60: 1) Pertti Koponen Varkaus 11,09.
M30: 1) Kaitsu Pekkarinen Varkaus 9,92.
N85: 1) Juulia Tsutsunen Varkaus 7,95 SE
N80: 1) Anja Boman Varkaus 9,72.
N70: 1) Marjatta Järveläiinen Varkaus 8,03.
N60: 1) Hilkka Huttunen Varkaus 15,04, 2) Ritva Majuri Varkaus 9,40.
PT luokka
M55: 1) Hannu Ilonen Varkaus 1024, 2) Aulis Kiiskinen Varkaus 6,00.
M60: 1) Heikki Impivaara LepU 11,84.
Ohjaajat ja ohikulkijat.
N19: 1) Evita Mehtonen Varkaus 13,38.
N22: 1) Kirsi Tervo Varkaus 18,74.
Naiset: 1) Kati Korhonen Varkaus 17,41
N50: 1) Mervi Ilonen Varkaus 16,86.
N55: 1) Benita Andersson Varkaus 14,08.
M65: 1) Arvo Pöllänen Varkaus 14,76.
M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 46,23, 2) Tuomo Kukkonen LepU 31,18.
Myl 1) Ferdinando Zoppi Italia 22,29.
P11: 1) Valtteri Ahokas Varkaus 13,36.
P13: 1) Niko Immonen Varkaus 19,56.
T5: 1) Greta Zoppi Varkaus 5,82.
Linkopallonheitto:
Näkövammaiset:
M80: 1) Otto Nykänen Varkaus 18,97.
M60: 1) Oiva Kruger Varkaus 27,60
Lv luokat:
M75: 1) Esko Järveläinen Varkaus 13,17.
M70: 1) Pekka Kandolin LepU 20,97, 2) Leo Pikkarainen Varkaus 17,53.
M60: 1) Pertti Koponen Varkaus 13,35.
M55: 1) Ari Kosunen Varkaus 15,52.
M30: 1) Kaitsu Pekkarinen Varkaus 9,99.
N85: 1) Juulia Tsutsunen Varkaus 7,95 SE.
N80: 1) Anja Boman Varkaus 14,06.
N70: 1) Marjatta Järveläinen Varkaus 11,38.
N60: 1) Hilkka Huttunen Varkaus 13,95, 2) Ritva Majuri Varkaus 9,71.
PT luokat:
M55: 1) Hannu Ilonen Varkaus 11,12, 2) Aulis Kiiskinen Varkaus 7,35.
M60: 1) Heikki Impivaara LepU 15,74.
Ohjaajat ja muuten kiinnostuneet.
N19: 1) Evita Mehtonen Varkaus 16,35.
N22; 1) Kirsi Tervo Varkaus 21,78.
Naiset: 1) Kati Korhonen Varkaus 18,80.
N50: 1) Mervi Ilonen Varkaus 19,05.
N55: 1) Benita Andersson Varkaus 16,38.
N75: 1) Lilli Korhonen LepU 20,44.
M65: 1) Arvo Pöllänen Varkaus 23,63.
M55: 1) Tuomo Kukkonen LepU 45,19.
T5: 1) Greta Zoppi Varkaus 3,46.

Painonheiton ja olympiapainonheiton pm kilpailut Leppävirta 09.08. 2010

Painonheitto

M45: 1) Jorma Niskanen IisVi 10,93, 2) Seppo Julkunen LepU 8,97.

M50: 1) Pentti Niskanen IisVi 12,46.

M55: 1) Kari Markkanen LepU 14,11, 2) Tapani Rissanen LepU 12,48, 3) Jorma Rajakannas LepU 11,81.

Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10,63, 2) Meri-Tuulia Kouhia LepU 8,50.

N19: 1) Evita Mehtonen LepU 6,36.

N30: 1) Meri- Tuulia Kouhia LepU 8,49.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10,46.

N45: 1) Anita Hyttinen LepU 7,73.

PT luokka M60: 1) Heikki Impivaara LepU 4,25.

Olympiapainonheitto.

M45: 1) Jorma Niskanen IisVi 6,97.

M55: 1) Kari Markkanen LepU 7,09, 2) Jorma Rajakannas LepU 4,91.

Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,74, 2) Meri- Tuulia Kouhia LepU 5,03.

N30: 1) Meri- Tuulia Kouhia LepU 5,38.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,56.

Keski-Savon mestaruuskilpailut Liitosaappaanheitto Heinävesi 8.8.2010

Myl:1)Jukka Vesterinen LepU 66,92,2)Matti Saukkonen LepU 51,92

M45:1)Matti Saukkonen LepU 52,54

M55:1)Kari Markkanen LepU 57,60,2)Seppo Saukkonen LepU 37,56

M70:1)Pekka Kandolin LepU 17,15

M75:1)Juhani Kinnunen LepU 26,50

M harraste:1)Markus Bergström Helsinki 39,70,2)Pertti Janhunen Jyväskylä 31,65

M70 LV:1)Pekka Kandolin LepU 17,44

M yl PT:1)Heikki Impivaara LepU 14,44

Nyl:1)Pirjo Saukkonen LepU 41,22,2)Piia Holopainen LepU 28,12

N35:1)Piia Holopainen LepU 27,67,2)Tuula Miettinen MuuJy 27,64,3)Asta Kankaala MuuJy 25,90

N40:1)Pirjo Saukkonen LepU 41,80

N harraste:1)Satu Kaikko Helsinki 21,35,2)Mari Lanzett Helsinki 13,13

T3:1)Minella Bergström Helsinki 2,49

T5:1)Minni Lanzett Helsinki 6,15

T9:1)Jessica Lanzett Helsinki 12,01

P9:1)Rene Lanzett Helsinki 8,86

P11:1)Severi Patrikainen HeiYu 23,01,2)Santeri Kaikko Helsinki 22,23

P13:1)Taisto Patrikainen HeiYu 28,61,2)Sami Kaikko Helsinki 21,62

P15:1)Joonas Kaikko Helsinki 14,57

T17:1)Jonna Kaikko Helsinki 21,45
Renkaanheitto:

Myl:1)Eemi Saukkonen LepU 25,47 KKK ,2)Matti Saukkonen LepU 23,17

M19:1)Eemi Saukkonen LepU 27,08 SE

M45:1)Matti Saukkonen LepU 22,38

M55:1)Kari Markkamen LepU 24,17, 2)Seppo Saukkonen LepU 14,31

M70:1)Pekka Kandolin LepU 5,64

M75:1)Juhani Kinnunen LepU 8,55

M70LV:1)Pekka Kandolin LepU 7,73

Myl PT:1)Heikki Impivaara LepU 7,09

Nyl:1)Pirjo Saukkonen LepU 15,42

N35:1)Tuula Miettinen MuuJy 10,11,2)Asta Kankaala MuuJy 9,87,3) Piia Holopainen LepU 8,63

N40:1)Pirjo Saukkonen LepU 16,11 SE

T5:1)Minni Lanzett Helsinki 1,72

T9:1)Jessica Lanzett Helsinki 3,13

P9:1)Rene Lanzett Helsinki 3,98

P11:1)Severi Patrikainen HeiYu 6,81,2)Santeri Kaikko Helsinki 6,78

P13:1)Taisto Patrikainen HeiYu 11,28

T17:1)Jonna Kaikko Helsinki 7,03

Kansainväliset liitosaappaanheittokilpailut Venäjän Salmi. 7.8.2010

Sarja, nimi, ikä, tulos.

M21- 35v:
1) Andrei Voskresenski Venäjä 27v, 42,40, 2) Sergei Ivanov Venäjä 31v, 41,40, 3) Konstantin Zolanov Venäjä 25v 40,05, 4) Michael Golpojev Venäjä 26v, 39,40, 5)Andrei Kurohchin Venäjä 22v, 33,80, 6) Sergei Borisenko Venäjä 28v, 32,00, 7) Konstantin Starinov Venäjä 32v 31,90, 8) Anton Krutov Venäjä 28v 31,05, 9) Ilja Lepatov Venäjä 31v 28,25, 10) Aleksanderi Mironov Venäjä 26v 26,10, 11) Nikolai Starikovif 31v 25,05, 12) Konsantin Bulachov Venäjä 28v 18,70, 13) Andrei Borovkov Venäjä 30v 18,30.
M36-69v:
1) Jorma Rajakannas LepU 56v 44,85, 2) Aleksander Ivanov Venäjä 37v 37,95, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 66v 35,87, 4) Raimo Heiskanen KiihU 56v 30,42, 5) Viktor Pehijainen Venäjä 46v 26,60, 6) Sergei Kovalov Venäjä 48v 20,80, 7) Sergei Kozlov Venäjä 37v 18,30, 8) Juhani Oksman MiKV 16,28, 9) Antero Auvinen Varkaus 14,10.
M70+:
1) Aaro Raassina KiihU 70v 26,10.
P14-20v Miesten saapas:
1) Mihail Kornigin Venäjä 19v 36,15, 2) Alensander Mahazev 18v 23,25, 3) Roman Ustinov Venäjä 14v 18,60.
P10-14v:
1) Vlacel Vodorov 14v Venäjä 21,00, 2) Anton Domkin Venäjä 13v 20,70, 3) Anton Sergejev Venäjä 11v 20,40, 4) Vadim Emaljanov Venäjä 11v 20,10, 5) Andrei Minerev Venäjä 11v 20,00,6) Maksim Kakki Venäjä 11v 18,80, 7) Mihcail Zursinov venäjä 13v 10,50.
N21-69v:
1) Julia Solorova Venäjä 25v 28,70, 2) Kirsi Heiskanen 48v KiihU 28,57, 3) Galina Kugappci Venäjä 38v 24,65, 4) Luba Gushina Venäjä 33v 24,60,5) Elena Pavlovic Venäjä 37v 23,22, 6) Nastija Rovnigina Venäjä 22v 21,08, 7) Larisa Ganiffulina Venäjä 45v 20,97, 8) Aleksandra Kallonen Venäjä 24v 20,63, 9) Natalia Kosteniva Venäjä 63v 19,97, 10) Viktoria Trusihiva 24v 15,38, 11) Nadia Trusihina Venäjä 50v 15,26, 12) Anna Akinova Venäjä 65v 14,30.
N70+:
1) Lilli Korhonen LepU 78v 18,86, 2) Lubov Sokolova Venäjä 79v 14,00.
T14-20v:
1)Julia Peziona Venäjä 18v 21,15, 2) Olga Sizova Venäjä 18v 16,60, Svetlana Starikova Venäjä 16v 16,00, 4) Natashja Gorbacova Venäjä 18v 15,00,5) Liza Gaida Venäjä 15v 14,80,6) Katja Ivanova Venäjä 16v 12,60.
T11-14v naisten saapas:
1) Masha Fedorova Venäjä 12v 17,83, 2) Oksana Makkoeva Venäjä 11v 17,10,3)Viktoria Mozoverskaja Venäjä 14v 13,80, 4)Snezanna Ozbuzova Venäjä 13v 11,25.
Tytöt alle 10v:
 1)Nastia Gorbanova Venäjä 8v 8,90, 2) Kristiina Shuba venäjä 8v 8,00, 3)Polia Guzhina Venäjä 10v 7,70, 4) Polia Lipatova Venäjä 8v 7,60, 5) Ksusha Gusina Venäjä 7v 7,05,6) Diana Dmitzenko Venäjä 9v 6,00. 7) Nastia Pazsukova Venäjä 7v 5,80.

Haastekisat Liitosaappaanheitto Heinävesi 5.8.2010

Miehet harraste:
1)Raimo Alen Lahti 21,60,2)Lauri Selgis Vôru Viro 20,84, 3) Slavek Lett Hyvinkää 20,20, 4) Sakari Alen Lahti 17,70

Liitosaappaanheittokilpailut Leppävirta 04.08.2010

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 66,13, 2) Riku Pulliainen RiU 64,10 M22v SE, 3) Markku Luostarinen LepU 59,10, 4) Veli Pulliainen RiU 51,18, 5) Seppo Julkunen LepU 49,61, 6) Jorma Rajakannas LepU 44,30.

Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,74, 2) Meri- Tuulia Kouhia LepU 34,45, 3) Helvi Heinonen LepU 19,00.

PT luokka M60: 1) Heikki Impivaara LepU 15,65 SE.

LV luokka M70: 1) Pekka Kandolin LepU 17,98.

M22: 1) Riku Pulliainen RiU 63,85.

M35: 1) Jukka Vesterinen LepU 60,78.

M40: 1) Markku Luostarinen LepU 59,76.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 52,38.

M55: 1) Veli Pulliainen RiU 56,20, 2) Jorma Rajakannas LepU 44,66.

M70: 1) Pekka Kandolin LepU 17,00.

N30: 1) Meri-Tuulia Kouhia LepU 37,48.

N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,51.

N80: 1) Helvi Heinonen LepU 20,55.

T5: 1) Minttu Kouhia LepU 3,14.

P7: 1) Miska Kotti LepU 13,65.

Renkaanheiton Pohjois-Savon pm kilpailut Leppävirta 2.8.2010

Myl. 1) Seppo Julkunen LepU 18,42.
M35: 1) Jukka Vesterinen LepU 21,97, 2) Timo Nissinen LepU 21,80.
M45: 1) Seppo Julkunen LepU 19,51.
M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 15,70, 2) Tapani Rissanen LepU 12,25.
M60: 1) Teuvo Kukkonen LepU 17,06.
M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 13,85.
Naiset: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,80.
N40: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,30.
N50: 1) Eila Huuskonen KiuJä 10,17.
N60: 1) Aija Hynynen KuoVi 5,80.
N80: 1) Helvi Heinonen LepU 5,55.
PT luokka M60: 1) Heikki Impivaara LepU 6,89.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään