Yhteistyössä

 


 

 

lokakuu

Linkopallonheitto Raahessa, Rännärin kentällä 30.10.2010

Miehet YL
1) Juha Hietala, RS, 52,72, 2) Jouni Hämeenkorpi, RS, 52,03, 3) Markku Lattunen, RS, 48,66, 4) Mika Koski-Vähälä, RS, 48,34, 5) Joni Peltomaa, RS, 45,37, 6) Juha Korpi, RS 41,68, 7) Matti Silvola, RS, 40,73, 8) Jani Olkkonen, RS, 40,32, 9) Juhani Lattunen, RS, 26,70 (invalidiluokka LV2)

Naiset YL
1) Milla Koski-Vähälä, RS, 33,46, 2) Kirsi Luiskala-Ahola, RS, 29,88, 3) Janika Ahola, RS, 28,16, 4) Marjo Koski-Vähälä, RS, 28,04

Tytöt 12
1) Milla Koski-Vähälä, RS, 32,70 2) Janika Ahola, RS, 26,67 3) Martta Koski-Vähälä, RS, 7,92, 4) Pinja Hämeenkorpi, RS, 2,84

Pojat 12
1) Juho Korpi, RS, 21,17

Kisojen järjestäjänä toimi Rannikon Skorpionit.

Leppävirran avoimet pitäjänmestaruuskilpailut 17.10.2010 Leppävirta

Liitosaappaanheitto:
Myl: 1)Jorma Rajakannas LepU 38,43, 2)Seppo Saukkonen LepU 33,69, 3)Erkki Peiponen LepU 33,50, 4)
Juhani Kinnunen LepU 23,40
Nyl: 1)Pirjo Saukkonen LepU 38,67
MPT:1)Heikki Impivaara LepU 13,84
M55:1)Jorma Rajakannas LepU 43,64, 2)Seppo Saukkonen LepU 35,35
M60:1)Pertti Koponen Varkaus 11,09
M70:1)Erkki Peiponen LepU 33,10
M75:1)Juhani Kinnunen LepU 25,22
MPT60:1)Heikki Impivaara LepU 14,82
N40:1)Pirjo Saukkonen LepU 37,16

Renkaanheitto:
Myl:1)Jorma Rajakannas LepU 14,85, 2)Seppo Saukkonen LepU 12,96, 3)Erkki Peiponen LepU 7,89, 4)
Juhani Kinnunen LepU 7,20
Nyl:1)Pirjo Saukkonen LepU 14,63
MPT:1)Heikki Impivaara LepU 3,60
M55:1)Jorma Rajakannas LepU 16,38, 2)Seppo Saukkonen LepU 14,62
M70:1)Erkki Peiponen LepU 8,57
M75:1)Juhani Kinnunen LepU 8,14
MPT60:1)Heikki Impivaara LepU 3,75
N40:1)Pirjo Saukkonen LepU 14,47

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton mestaruusmaastojuoksut Leppävirran Ruutanalampi 16.10.2010.

M45; 4,5 km 1) Ismo Kotijärvi RRR 15,38, 2) Sakari Arkko LepU 16,22, 3) Seppo Julkunen LepU 21,37.

M50: 4,5 km 1) Ari Hulkkonen LepU 18,34.

M55: 4,5 km 1) Pertti Tuomainen LepU 17,01.

M60: 4,5 km 1) Veli- Matti Turunen LepU 19,58.

M65: 4,5km 1) Markku Veijalainen VarkKV 18,52, 2) Tauno Tolmunen Män-Ve 21,38.

P15: 4,5 km 1) Joonas Hyttinen LepU 21,36.

P9: 1km 1) Matias Hyttinen LepU 5,15.

N40: 4,5km 1) Satu Immonen LepU 20,14,

N45: 4,5km 1) Vuokko Kolehmainen MiKV 18,36, 2) Anita Hyttinen LepU 23,01.

N60: 4,5km 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 23,31.

N50: 3km 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 22,31.

N75: 3km 1) Lilli Korhonen LepU 24,48.

T15: 3km 1) Annina Hyttinen LepU 19,32.

Naiset kuntosarja 3km 1) Pirjo Saukkonen LepU 23,35

Kyykän avoimet Leppävirran pitäjänmestaruuskilpailut 10.10.10 Leppävirta

Miehet A-sarja:
1)Markku Koikkalainen Joroisten Kyykkäseura +10, 2)Jarno Lappi Joroisten Kyykkäseura +4
Miehet B-sarja:
1)Ari Koikkalainen Joroisten Kyykkäseura +3, 2)Seppo Saukkonen LepU -5, 3)Jorma Rajakannas LepU -6
Miehet Veteraanisarja:
1)Raimo Lappi Joroisten Kyykkäseura -1
Naiset B-sarja:
1)Mirja Jyräs Joroisten Kyykkäseura -3, 2)Pirjo Saukkonen LepU -16
Naiset Veteraanisarja:
1)Helvi Heinonen LepU -55
Juniorit 10:
1)Jere Kuparinen Joroisten Kyykkäseura -25
Miehet parikilpailu:
1)Joroinen1 +4 (Markku Koikkalainen, Jarno Lappi) 2)Joroinen2 +2 (Ari Koikkalainen, Raimo Lappi) 3) LepU 0 (Jorma Rajakannas, Seppo Saukkonen)
Naiset parikilpailu:
1)Joroinen +2 ( Jere Kuparinen, Mirja Jyräs) 2)LepU 0 (Helvi Heinonen, Pirjo Saukkonen)

Hirrensyöksyn avoimet Keski-Savon mestaruuskilpailut 10.10.10 Leppävirta

N yl: 1)Meri-Tuulia Kouhia LepU 5,52, 2)Pirjo Saukkonen LepU 5,11
N30:1)Meri-Tuulia Kouhia LepU 6,90
N40:1)Pirjo Saukkonen LepU 6,56
N80:1)Helvi Heinonen LepU 4,63
Myl:1)Seppo Julkunen LepU 7,38, 2)Jorma Rajakannas LepU 6,99, 3)Seppo Saukkonen LepU 5,54
M45:1)Seppo Julkunen LepU 7,23
M55:1)Seppo Saukkonen LepU 5,42, 2)Jorma Rajakannas LepU 0,00

Turku, veteraanien kansalliset heittokisat 3.10.2010

Olympiapainonheitto
M50:
1)Heikki Valli KuRy 7,47
M55:
1)Erkki Saarinen HolNa 5,97
M60:
1) Tapio Reponen TSU 6,81, 2)Sakari Parkko KymUV 6,62
3)Juha Kalliola LS35+ 6,54, 4)Martti Koivusaari TSU 4,52, 5)Zakarias Kaumi TSU 3,59
M65:
1)Olavi Koivukangas TSU 6,19, 2)Paavo Okko TSU 4,94
M75:
1)Väinö Isosaari YK-V 5,53
M80:
1)Kalle Taskinen TSU 2,95
N40:
1)Eila Varjo TSU 6,43
N50:
1)Senja Lukkaroinen VSVU 5,45
N60:
1)Aivi Ojala TSU 2,62

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään