Yhteistyössä

 


 

 

Elokuu 2013

 

29.8.2013

Jo-Pa kyläseuran viikkokisatulokset 29.8.2013 Raahe
Liitosaappaanheitto:


Myl. 1)Mika Niinimaa JoPa 56.04 2) Jouni Hämeenkorpi JoPa 53.13 3)Juha Korpi JoPa 51.40

M30 Mika Niinimaa JoPa 54.37

M35 1)Jouni Hämeenkorpi JoPa 51.09 2)Juha Korpi JoPa 51.0

T11 1)Maiju Korpi JoPa 11.80 2)Emmi Niinimaa JoPa 7.95
P3 Miko Niinimaa JoPa 2.00
P1 Oliver Hämeenkorpi JoPa 0.46

27.8.2013

Rantaonginnan Suomen Perinneurheiluliiton SM kilpailut Joroisten veneranta Joroinen 25.8. 2013.

Tulokset:

Myl 1) Pertti Palhomaa KKM 4001, 2) Kalevi Sallinen SUK 3297, 3) Timo Turunen HeiUK 2999, 4) Tero Nikkanen LUK 2558, 5) Toni Nikkanen LUK 1972, 6) Juha Ikonen PUK 1928, 7) Kari Nikkanen LUK 1569, 8) Antti Tuomainen Vapa 1533, 9) Jari Sallinen SUK 1527, 10) Jorma Rajakannas LepU 93.

M65: 1) Raimo Tolonen Kuvansi 2792, 2) Pentti Hänninen PUK 2037, 3) Hemmo Kortelainen STO 1114, 4) Mauri Koikkalainen PUK 955, 5) Ossi Taam PUK 759, 6) Kalevi Kaasinen PUK 727, 7) Reijo Huuskonen LepU 201, 8) Pertti Parviainen LUK 191.

LVI 1) Unto Keituri VTO 648.

PTL 1) Heikki Impivaara LepU 121.

Naiset 1) Sari Sallinen SUK 2312, 2) Ruut Turunen HeiUK 2085, 3) Senja Jyräs PUK 1366, 4) Tarja Tolvanen JMKy 1015, 5) Eila Kujala JMKy 409, 6) Raini Säskkä JMKy 313, 7) Benita Andersson Varkaus 264.

N65: 1) Raija Kortelainen STO 1819, 2) Toini Eronen VTO 1351, 3) Kirsti Hänninen PUK 1268, 4) Helvi Poutiainen VTO 356, 5) Maire Kaasinen PUK 244, 6) Helka Ampuja Kouvola 126.

Nuoret 1) Asa Palhomaa KKM 2648.

P8: 1) Niklas Tolvanen Varkaus 22.

Joukkuetulokset:

Myl 1) LUK 6099 ( T. Nikkanen, K. Nikkanen, Toni Nikkanen. 2) PUK 3757 ( Hänninen, Taam, Koikkalainen.

Sekajoukkue 1) SUK Jari Sallinen, Kalevi Sallinen, Sari Sallinen) 2) LepU/ STO 3030, R. Kortelainen, H. Kortelainen, Rajakannas, 3) LepU 597 ( Impivaara, Andersson, Huuskonen.

Naiset: 1) JMKy 1737 ( Tolvanen, Kujala, Särkkä)

25.8.2013

Liitosaappaanheitto 25.8.2013 Heinävesi

Nyl: 1) Hanna Puustinen Heinävesi 14,85
N40: 1) Satu Ahtinen Heinävesi 15,70
P5: 1) Samuel Ahtinen Heinävesi 12,96
P11: 1) Matias Ahtinen HeiYu 19,70
T11: 1) Laura Huoman HeiYu 12,56, 2) Veera Kauhanen HeiYu 10,94, 3) Malla Luostarinen HeiYu 10,74
P15: 1) Ville Luomi HeiYu 38,48
M40: 1) Timo Ruuskanen Heinävesi 27,44
M60: 1) Seppo Saukkonen LepU 29,24, 2) Pertti Saukkonen Turenki 24,12, 3) Veli-Sakari Kainulainen Heinävesi 16,41

24.8.2013

Suomen Perinneurheiluliiton Itä- Suomen mestaruuskilpailut Iisalmi 24.8. 2013.

Tulokset:

Liitosaappaanheitto.

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 64,12, 2) Riku Pulliainen RiU 57,29, 3) Jouni Hämeenkorpi JoPa 53,97, 4) Seppo Julkunen LepU 53,20, 5) Tapio Porejärvi IisVi 48,02.

Naiset 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 41,02, 2) Ulvi Jurikivi KU-58 34,27, 3) Asta Kankaala LepU 31,01, 4) Piia Aaltokoski LepU 29,92.

N19: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 41,58 SE.

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 30,65.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 30,93.

N50: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 18,71.

N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 22,65.

N60: 1) Ulla Kokkonen Iisalmi 16,05, 2) Kaija Kanninen Kiihtelysvaara 13,33.

N80: 1) Lilli Korhonen LepU 15,40.

M35: 1) Jukka Vesterinen LepU 60,43.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 53,49, 2) Peter Nissilä LepU 39,50.

M55: 1) Paavo Tilk KU- 58 56,98, 2) Veli Pulliainen RiU 51,36, 3) Tapio Porejärvi IisVi 47,96, 4) Jussi Savolainen IisVi 46,13, 5) Jorma Rajakannas LepU 42,91, 6) Juha Häkkinen IisVi 41,01.

M60: 1) Esko Jokinen MuuY 40,79.

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 36,90, 2) Reijo Huuskonen LepU 25,47.

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 29,59.

M75: 1) Teuvo Koljonen KiiU 27,62.

PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 11,71.

PTL M60: 1) Heikki Inpivaara LepU 12,44.

P13: 1) Aku Korhonen Savon Saapas 31,10.

P9: 1) Riku Kankaala LepU 14,30, 2) Markkos Pent Iisalmi 13,56.

P7: 1) Marko Pent Iisalmi 13,02.

T11: 1) Jenna Korhonen Savon Saapas 19,26.

T7: 1) Pinja Hämeenkorpi JoPa 7,60.

Renkaanheitto.

Myl 1) Juha Kumpulainen IisVi 24,72, 2) Jukka Vesterinen LepI 24,28, 3) Riku Pulliainen RiU 21,21, 4) Seppo Julkunen LepU 19,98.

M35: 1) Jukka Vesterinen LepU 23,26.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 21,55, 2) Peter Nissilä Lepu 14,62.

M55: 1) Paavo Tilk KU- 58 20,89, 2) Tapio Porejärvi IisVi 17,12, 3) Jorma Rajakannas LepU 16,28, 4) Jussi Savolainen IisVi 15,12, 5) Juha Häkkinen IisVi 13,62.

M60: 1) Esko Jokinen MuuY 18,44.

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14,61, 2) Reijo Huuskonen LepU 7,99.

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 12,68.

M75: 1) Teuvo Koljonen KiiU 8,53,.

Mharraste 1) Hannu Havukainen IisVi 18,70, 2) Sami Tissari IisVi 14,26.

PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 6,78.

Naiset 1) Piia Aaltokoski LepU 13,44, 2) Asta Kankaala LepU 11,96, 3) Eila Huuskonen KiurU 11,35.

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 15,35 KKK.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 11,97.

N45: 1) Ulvi Jurukivi KU- 58 14,78 N45 SE

N50: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 6,86.

N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 10,82.

N60: 1) Kaija Kanninen Kiihtelysvaara 6,23, 2) Ulla Kokkonen IisVi 4,95.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 10,82.

N80: 1) Lilli Korhonen 8,29 N80 SE.

P9: 1) Markkos Pent Iisalmi 7,00, 2) Riku Kankaala LepU 5,76.

P11: 1) Joni Karhu IisVi 8,36.

P7: 1) Marko Pent Iisalmi 6,69.

T7: 1) Pinja Hämeenkorpi JoPa 2,99.

Yhdenkäden painonheitto.

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 17,02, 2) Juha Kumpulainen IisVi 16,18, 3) Seppo Julkunen LepU 13,43, 4) Riku Pulliainen RiU 12,72.

M35: 1) Jukka Vesterinen LepU 15,65.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 12,90, 2) Peter Nissilä LepU 9,87.

M55: 1) Paavo Tilk KU- 58 16,91, 2) Jorma Rajakannas LepU 13,72, 3) Tapio Porejärvi IisVi 13,20, 4) Jussi Savolainen IisVi 12,77, 5) Juha Häkkinen IisVi 9,66.

M60: 1) Esko Jokinen MuuY 17,50.

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 12,91, 2) Reijo Huuskonen LepU 6,00,

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 14,35.

M75: 1) Teuvo Koljonen KiiU 11,12.

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 10,92, 2) Piia Aaltokoski LepU 10,18.

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 10,38.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 11,00.

N45: 1) Ulvi Jurikivi KU- 58 8,52.

N50: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 6,73.

N55: 1) Eila Huuskonen KiurU 11,78.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 10,37.

22.8.2013

Viikkokisat Pattijoen urheilukenttä 22.8.2013 Raahe

Liitosaapas:

Myl:1)Markku Lattunen JoPa 55.92 2)Mika Niinimaa JoPa 53.32 3)Juha Korpi JoPa 47.29 4)Juhani Lattunen JoPa 28.29

M30 1)Mika Niinimaa JoPa 56.16

M35 1)Markku Lattunen JoPa 57.46 2)Juha Korpi JoPa 46.43

M60 LV2Juhani Lattunen JoPa 28.26

Nyl:1) Heidi Martin Raahe 24.19 2)Merja Turunen Raahe 21.18

N40 1)Heidi Martin Raahe 27.68

P13 1)Juho Korpi JoPa 26.24

T11 1)Tinja Niinimaa JoPa 21.13 2)Maiju Korpi JoPa 9.21 3)Emmi Niinimaa JoPa 5.27

P7 1)Jesse Turunen JoPa 8.38

P3 1)Miko Niinimaa JoPa 2.50

16.8.2013

Viikko kisat Pattijoen urheilukentällä 15.8.2013 Raahe

Liitosaapas.

P7: 1) Jesse Turunen Raahe 6.67

T11:1)Tinja Niinimaa JoPa 17.64 2)Maiju Korpi JoPa 12.08

P13: 1)Juho Korpi JoPa 30.90

Nyl 1)Heidi Martin Raahe 25.46 2)Merja Turunen Raahe 23.93

Myl 1)Mika Niinimaa JoPa 56.31 2)Markku Lattunen JoPa 56.14 3)Jouni Hämeenkorpi JoPa 56.08 4)Juha Korpi JoPa 49.78 5)Juhani Lattunen JoPa 29.08

Myl joukkue:1) JoPa 168,53 ( Lattunen,Niinimaa,Hämeenkorpi )

N40 1)Heidi Martin Raahe 24.72, 2)Merja Turunen Raahe 24.33

M30: 1) Mika Niinimaa JoPa 54.62

M35 1)Markku Lattunen JoPa 54.36, 2)Jouni Hämeenkorpi JoPa 51.83, 3)Juha Korpi JoPa 47.65

M35 Joukkue: JoPa  153.84 ( Hämeenkorpi. Korpi. Lattunen)

M60 LV2: 1) Juhani Lattunen 26.80

15.8.2013

Avoimet liitosaappaanheiton Varkauden mestaruuskilpailut 15.8.2013

Myl: 1) Eemi Saukkonen LepU 52,55, 2) Erkki Leskelä LepU 48,54, 3) Seppo Julkunen LepU 47,70, 4) Matti Saukkonen LepU 44,48, 5) Tapio Porejärvi IisVi 43,89, 6) Jorma Rajakannas LepU 42,44, 7) Raimo Kilpeläinen LepU 33,28, 8) Reijo Huuskonen LepU 23,33, 9) Juhani Kinnunen LepU 23,26

M22: 1) Eemi Saukkonen LepU 54,38

M45: 1) Erkki Leskelä LepU 51,85, 2) Seppo Julkunen LepU 47,82, 3) Peter Nissilä LepU 39,61

M50: 1) Matti Saukkonen LepU 43,84

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 42,13, 2) Jorma Rajakannas LepU 39,75, 3) Juha Häkkinen IisVi 36,20

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 34,50, 2) Reijo Huuskonen LepU 23,51

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 21,78

M harraste: 1) Pertti Kotilainen Varkaus 26,19

Nyl: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 19,24, 2) Marja-Leena Ukkonen LepU 18,65

N19: 1) Ida Markkanen LepU 9,70

N50: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 18,00

N60: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 19,37

NPT: 1) Seija Hassinen LepU 11,00

NPT65: 1) Seija Hassinen LepU 11,65

MPT: 1) Heikki Impivaara LepU 13,10

MPT60: 1) Heikki Impivaara LepU 12,55

M NV: 1) Timo Pulkkinen Pohjois-Savon näkövammaiset 21,05

M NV60: 1) Timo Pulkkinen Pohjois-Savon näkövammaiset 21,98

MLV1: 1) Pertti Koponen VarkInv 9,03

M70 LV1: 1) Markku Pellikainen VarkInv 24,45

N70 LV1: 1) Maire Damski VarkInv 13,18

T3: 1) Eva Niinimäki Helsinki 2,20

T9: 1) Venla Sutinen Varkaus 8,80, 2) Nea Ursin LepU 8,40

T10: 1) Jenny Korhonen Varkaus 13,47

T11: 1) Heidi Silvast Varkaus 10,90, 2) Venla Rissanen Varkaus 10,50, 3) Kiia Loikkanen Varkaus 6,20

P11: 1) Tuomas Mikkonen Varkaus 11,75

T13: 1) Niina Mikkonen Varkaus 13,72

12.8.2013

LepU:n viikkokisat 12.8.2013 Leppävirta

Liitosaapas:

Myl: 1) Jorma Rajakannas LepU 39,10, 2) Markku Pellikainen VarkInv 25,28, 3) Reijo Huuskonen LepU 24,37
M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 37,61
M65: 1) Reijo Huuskonen LepU 24,15
M70LV: 1) Markku Pellikainen VarkInv 23,73
MPT: 1) Heikki Impivaara LepU 13,60
MPT60: 1) Heikki Impivaara LepU 13,21

11.8.2013

Kalajuoksun SM- kilpailut Leppävirta Laakunlampi 11.8.2013.

Tulokset:

Myl 1) Jens Salumäe UntUrh 3, 2) Kauko Rissanen Vesanto 3, 3) Pertti Palhomaa KKM 2, 4) Risto Mägi UntUrh 1.

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 3, 2) Aiki Salumäe Unt Urh 2.

P16: 1) Asa Palhomaa KKM 6.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 3, 2) Pertti Tuomainen LepU 2.

M65: 1) Heikki Laitinen STO 7, 2) Seppo Hänninen STO 3, 3) Hemmo Kortelainen STO 2.

N55: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 1.

N65: 1) Raija Kortelainen STO 1.

N75: 1) Helka Ampuja Kouvola 3.

Lapset 1) Riku Kankaala LepU 3.

Joukkuekilpailu 1) Suonenjoen Talvionkijat 11, ( Laitinen, Hänninen, R. Kortelainen) 2) Kuvansin Kalastus ja Metsästysseura 9, A: Palhomaa, P. Palhomaa, Hyötyläinen) 3) Untamon Urheilu 6 , /(Mägi, A: Salumäe, J. Salumäe) 4) Leppävirran Urheilijat 5, ( Rajakannas, Tuomainen, Julkunen)

10.8.2013

Rappujuoksun SM- kilpailut Leppävirta 10.8.2013.

Tulokset:

Myl 1) Risto Mägi UntUrh 33,4, 2) Lauri Majuri Helsinki 37,1, 3) Jens Salumäe UntUrh 37,2, 4) Tommi Salmi Turku 37,8, 5) Pertti Tuomainen LepU 42,5.

Naiset 1) Marika Salmi TuWe 39,2, 2) Aiki Salumäe UntUrh 40,9, 3) Maarja Aigro UntUrh 43,8, 4) Anita Hyttinen LepU 48,7.

M30: 1) Jari Montonen Leppävirta 33,8.

M35: 1) Teemu Kejonen MuurY 43,4.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 38,5.

M50: 1) Toivo Pelkonen PolVa 44,9.

M55: 1) Antti Soininen SäySä 44,3, 2) Jorma Rajakannas LepU 1,36,0.

M60: 1) Pertti Tuomainen LepU 41,5, 2) Markku Paukkonen LepU 45,3.

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 54,1, 2) Reijo Huuskonen LepU 1.36,0.

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 54,1.

M19: 1) Joonas Hyttinen LepU 40,3.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 57,4.

N50: 1) Anita Hyttinen LepU 47,0, 2) Ene Aigro UntUrh 53,9.

N60: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 52,6.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 56,5.

P10: 1) Villeoskari Rautiainen Turku 51,8 ( 10 rappua vähemmän)

P8: 1) Riku Kankaala LepU 1.21,7.

T6: 1) Elina Pelkonen 1.23,4

Heittokilpailut 10.8.2013 Leppävirta

Liitosaapas:

Myl: 1) Eemi Saukkonen LepU 55,50, 2) Seppo Julkunen LepU 49,10, 3) Tapio Porejärvi IisVi 44,61, 4) Matti Saukkonen LepU 44,15, 5) Jorma Rajakannas LepU 41,16

M22: 1) Eemi Saukkonen LepU 55,55

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 45,05, 2) Peter Nissilä LepU 33,03

M50: 1) Matti Saukkonen LepU 44,05

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 45,71, 2) Jorma Rajakannas LepU 41,80, 3) Juha Häkkinen IisVi 38,85

M60: 1) Ilmo Suni Kuopio 22,21

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 35,75, 2) Reijo Huuskonen LepU 24,68

M70: 1) Erkki Peiponen LepU 28,96, 2) Toimi Julkunen LepU 28,92

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 23,00

MPT: 1) Heikki Impivaara LepU 11,83

MPT60: 1) Heikki Impivaara LepU 11,67

P9: 1) Riku Kankaala LepU 9,53

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 31,82

N35: 1) Palma Cameli Italia 8,92

N40: 1) Asta Kankaala LepU 32,46

N60: 1) Pirjo Reinikainen Italia 15,49

N65: 1) Paula Suni Kuopio 7,44

Renkaanheitto:

Myl: 1) Eemi Saukkonen LepU 24,31, 2) Seppo Julkunen LepU 19,47, 3) Matti Saukkonen LepU 18,78

M22: 1) Eemi Saukkonen LepU 24,43

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 19,31, 2) Peter Nissilä LepU 14,90

M50: 1) Matti Saukkonen LepU 20,66

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 18,82, 2) Jorma Rajakannas LepU 16,15, 3) Juha Häkkinen IisVi 14,50

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14,55, 2) Reijo Huuskonen LepU 7,98

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 13,66, 2) Erkki Peiponen LepU 8,60

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 6,31

MPT: 1) Heikki Impivaara LepU 6,07

MPT60: 1) Heikki Impivaara LepU 6,16

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 12,63

N40: 1) Asta Kankaala LepU 12,06

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 10,57

P9: 1) Riku Kankaala LepU 5,80

Varsimoukari 7 kg

N40: 1) Asta Kankaala LepU 12,80

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 20,43

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 15,60

9.8.2013

Perinneurheilun esittely tilaisuus Raahen Lännennokan leirikeskuksessa 8.8.2013

Linkopallo.

P9 1)Aleksi Paakki Raahe 12.75 2)Niko Kallioinen Raahe 12.70 3)Aapo Erkkilä Raahe 12.64 4)Aleksi Pyhtilä Raahe 11.70 5)Tomek Selkäinaho Raahe 6.86
T9 1)Pinja Leskinen Raahe 9.29 2)Sara Silvasti Raahe 7.90 3)Milka Piippo Raahe 7.49 4)Hilda Tölli Raahe 5.87 5)Saga Koivikko Raahe 5.53 6)Titta Pukkila Raahe 5.44

P11 1)Aapo Riihijärvi Raahe 14.70, 2) Miko Turunen Raahe 14,67, 3)Topias Pyhtilä Raahe 14.22, 4)Valtteri Perälä Raahe 9.25 5)Samuel Erkkilä Raahe 7.96

T11 1)Sanni Kauppila Raahe 14.58 2)Sofia Selkäinaho Raahe 12.91 3)Pinja Kallioinen Raahe 11.86 4)Netta Hietala Raahe 10.47 5)Emilia Luoto Raahe 9.19 6) Aino Mattila Raahe 7.57
P13 1)Miro Turunen Raahe 14.67 2)Ville Ratz Raahe 14.10 3)Tatu Silvasti Raahe 9.30
T13 1)Maria Autio Raahe 13.68 2)Helli Kauppila Raahe 11.87 3)Emilia Maunuskoski Raahe 11.33 4)Lotta Pukkila Raahe 10.60 5) Viivi Välijärvi Raahe 9.32

Liitosaapas.

P9 1)Aleksi Paakki Raahe 13.43 2)Niko Kallioinen Raahe 11.70
T9 1)Milka Piippo Raahe 7.83 2)Sara Silvasti Raahe 7.57 3)Titta Pukkila Raahe 7.10 4)Saga Koivikko Raahe 6.22 5)Hilda Tölli Raahe 5.67
P11 1)Aapo Riihijärvi Raahe 19.13 2)Topias Pyhtilä Raahe 16.43 3)Samuel Erkkilä Raahe 13.87
T11 1)Pinja Kallioinen Raahe 11.70
P13 1)Ville Rats Raahe 14,10, 2) Miro Turunen Raahe 12.75

Viikko kisat Pattijoen urheilukenttä Raahe 8.8.2013

Liitosaapas.

P7 Jesse Turunen Raahe 6.29
T11 Tinja Niinimaa JoPa 18.52
P13 Juho Korpi JoPa 30.26
Nyl 1)Heidi Martin Raahe 23.80 2)Merja Turunen Raahe 21.02
Myl 1)Mika Niinimaa JoPa 51.40 2)Jouni Hämeenkorpi JoPa 51.16 3)Juha Korpi JoPa 47.50 4)Markku Lattunen JoPa 47.17 5)Juhani Lattunen JoPa xx
N40 1)Heidi Martin Raahe 25.30 2)Merja Turunen Raahe 23.58
M30 Mika Niinimaa JoPa 51.33
M35 1)Jouni Hämeenkorpi JoPa 52.63 2) Markku Lattunen JoPa 49.35 3)Juha Korpi Jopa 45.63
M60 LV2 Juhani Lattunen JoPa 27.65

7.8.2013

Liitosaappaanheiton EM kilpailut 3.8.2013 Pitkäranta Venäjä

Miehet 20-29v: 1) Maris Zayerxagenc Pitkäranta 42,10, 2) Anton Kabuev Pitkäranta 30,26, 3) Evgenii Prochin Pitkäranta 22,12

Miehet 30-35v: 1) Sergei Ivanov Salmi 46,71, 2) Andrei Voskrisenskii Salmi 44,16, 3) Joni Meuranen Suomi 40,40, 4) Mihail Kurikov Salmi 23,99

Miehet 36-45v: 1) Andrei Moharev Pitkäranta 38,20, 2) Jouni Piirainen Suomi 32,95, 3) Anatolii Plechachov Pitkäranta 17,86

Miehet 46-55v: 1) Aleksandr Trusihin Salmi 38,90

Miehet 56-60v: 1) Tapio Porejärvi Suomi 47,10, 2) Jorma Rajakannas Suomi 43,96, 3) Raimo Heiskanen Suomi 35,00, 4) Pötr Trochkov Pitkäranta 19,22

Miehet 61v -vanhemmat: 1) Gennadi Kurkin Pitkäranta 30,95, 2) Aaro Raassina Suomi 28,54, 3) Teuvo Koljonen Suomi 25,84, 4) Reijo Huuskonen Suomi 25,36, 5) Aleksandr Kolpakov Litva 19,82

Naiset 20-29v: 1) Viktorija Trusihina Pitkäranta 22,50, 2) Marina Skrund Moskova 21,80, 3) Natalija Cherenkova Pitkäranta 19,60 4) Anastasija Trusihina Salmi 15,20, 5) Marija Pitkjanen Pitkäranta 7,90, 6) Irina Scharova Pitkäranta 6,90

N30-35v: 1) Nina Kolomainen Salmi 30,50

N36-44v: 1) Tatjana Zaharova Pitkäranta 30,10, 2) Marina Eromina Pitkäranta 27,75, 3) Ludmila Guschina Salmi 25,10, 4) Olga Chulgina Pietari 12,50

N45-55v: 1) Kirsi Heiskanen Suomi 29,25, 2) Galina Zubkova Pitkäranta 19,30, 3) Nina Lihachova Pitkäranta 18,90, 4) Leila Polunina Salmi 17,85, 5) Irina Naumova Salmi 15,60, 6) Nadezda Trusihina Salmi 13,70, 7) Olga Kolägo Pitkäranta 13,35, 8) Natalija Pavlova Pitkäranta 11,40

N56-60v: 1) Nina Ichkina Pitkäranta 12,65, 2) Svetlana Mohareva Pitkäranta 11,95

N61v ja vanhemmat: 1) Katariina Ahlholm Suomi 20,55, 2) Marija Harlamova Pitkäranta 20,05, 3) Ljuba Sokolova Pitkäranta 13,00

Tytöt 10v ja nuoremmat: 1) Viktorija Naumova Salmi 16,35, 2) Natalija Alimova Salmi 15,95, 3) Ksenija Guschina Salmi 14,30, 4) Irina Kolomainen Salmi 12,60, 5) Veronika Suslova Pitkäranta 7,35, 6) Alisa Zaborschikova Pitkäranta 3,90, 7) Polina Ivanova Salmi 3,35, 8) Aglaja Xarlamova Pitkäranta 3,28, 9) Tanja Kutnjauskas Pitkäranta 1,70

Tytöt 11-12v: 1)Katja Gaida Salmi 21,60, 2) Elizaveta Polischuk Salmi 20,70, 3) Anastasija Gorbachova Salmi 17,90, 4) Anastasija Parchukova Petrozavotsk 13,75

Tytöt 13-14v: 1) Aleksandra Siromjatnikova Salmi 21,85, 2) Arina Trusihina Salmi 21,10, 3) Vera Timonena Petrozavodsk 20,00

Pojat 10v ja nuoremmat: 1) Ivan Kajalainen Pitkäranta 24,00, 2) Denis Ivanov Salmi 22,45, 3) Danil Eromin Pitkäranta 17,58, 4) Igor Mäsnikov Pitkäranta 12,74, 5) Erik Karasöv Salmi 12,54, 6) Robert Piler Moskova 12,21, 7) Roman Rantala Suomi 12,13, 8) Ilja Kytnäuskas Pitkäranta 12,09, 9) Mikail Naymov Salmi 11,26, 10) Igor Andreichik Pitkäranta 10,41, 11) Maksim Moharev Pitkäranta 9,79, 12) Danil Jadrov Pitkäranta 9,27, 13) Sergei Ivanov Pitkäranta 8,52, 14) Nikita Andreichik Pitkäranta 7,40, 15) Ilja Kystukevich Pitkäranta 2,20, 16) Aleksei Trysihin Salmi 1,93

Pojat 11-12v: 1) Denis Rizaev Pitkäranta 27,84, 2) Roman Chapovalov Pitkäranta 26,04, 3) Danila Smolev Pitkäranta 25,95, 4) Nikita Kuznecov Pitkäranta 25,25, 5) Denis Slaminec Pitkäranta 23,03, 6) Andrei Romell Pitkäranta 21,57, 7) Efim Kylickii Salmi 19,63, 8) Danil Kalimyllin Salmi 18,89, 9) Aleksandr Karasev Salmi 16,53

Pojat 13-14v: 1) Pavel Chenskii Salmi 27,71, 2) Vitalii Moharev Pitkäranta 27,53, 3) Jurii Zaharov Pitkäranta 25,00, 4) Fedja Gnilov Pitkäranta 23,07, 5) Jurii Karahaev Pitkäranta 23,54, 6) Vitalii Kovalevskii Pitkäranta 22,45, 7) Viktor Postalovskii Salmi 17,72

Pojat 15-16v: 1) Ivan Larionov Pitkäranta 26,92

Joukkuekilpailu:

1) Suomi 119,52 ( Kirsi 28,68, Katariina 19,06, Jorma 37,51, Tapio 34,27),

2) Salmi 118,09 ( Sergei 46,65, Andrei 43,25, Nina 28,19, Ludmila 0), 3) Pitkäranta 116,16 ( Maris 39,75, Andrei 30,25, Tanja 23,33, Marina 22,83)

5.8.2013

LepU:n viikkokisat 5.8.2013 Leppävirta

Liitosaapas:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 44,32, 2) Jorma Rajakannas LepU 42,53, 3) Toimi Julkunen LepU 30,42, 4) Lassi Jussila LepU 26,64, 5) Reijo Huuskonen LepU 24,44, 6) Markku Pellikainen Varkaus 24,01, 7) Juhani Kinnunen LepU 23,25

N19: 1) Ida Markkanen LepU 9,88

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 32,81

N40: 1) Asta Kankaala LepU 31,72, 2) Pirjo Hollemo Espoo 23,94

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 43,40

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 41,70

M60. 1) Lassi Jussila LepU 26,11

M65. 1) Reijo Huuskonen LepU 24,02

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 31,17

M70LV1: 1) Markku Pellikainen Varkaus 24,00

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 22,75

T5: 1) Alisa Hirvonen Leppävirta 2,40

P7: 1) Kasper Hirvonen Leppävirta 11,30, 2) Juuso Riipinen Leppävirta 5,80

T9: 1) Lotta Florström Espoo 8,85

P9: 1) Daniel Florström Espoo 17,75,2) Riku Kankaala LepU 12,21, 3) Daniel Hirvonen Leppävirta 11,08

P11: 1) Dennis Florström Espoo 18,81

MPT: 1) Heikki Impivaara LepU 13,65

Renkaanheitto:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 19,76

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 19,29

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 16,29

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 14,19

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 7,40

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 14,19, 2) Pirjo Hollemo Espoo 10,56

N40: 1) Asta Kankaala LepU 13,93, 2) Pirjo Hollemo Espoo 11,00

P9: 1) Riku Kankaala LepU 12,17, 2) Daniel Florström Espoo 7,30

T9: 1) Lotta Florström Espoo 4,55

P11: 1) Dennis Florström Espoo 9,35

Varsimoukari 10 kg

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 15,59, 2) Jorma Rajakannas LepU 14,65

Varsimoukari 7 kg:

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 16,59

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään