Yhteistyössä

 


 

 

Heinäkuu 2013

 

29.7.2013

LepU:n viikkokisat 29.7.2013 Leppävirta

Olympiapaino

N40: 1) Asta Kankaala LepU 4,95

Yhden käden paino

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 13,70

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 13,68

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 13,40

N40: 1) Asta Kankaala LepU 13,10

Linkopallo

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 34,85

N40: 1) Asta Kankaala LepU 35,25

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 53,63

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 52,30

P9: 1) Riku Kankaala LepU 11,56

Renkaanheitto

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 12,90

N40: 1) Asta Kankaala LepU 12,85

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 20,28

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 19,80

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 13,80

Liitosaapas

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 42,71, 2) Joonas Hyttinen LepU 42,51, 3) Jorma Rajakannas LepU 40,83, 4)

Lassi Jussila LepU 28,20

M19: 1) Joonas Hyttinen LepU 42,69

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 42,52

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 39,64

M60: 1) Lassi Jussila LepU 26,58

M70 LV1: 1) Markku Pellikainen VarkInv 23,75

MPT: 1) Heikki Impivaara LepU 12,60

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 33,81

N40: 1) Asta Kankaala LepU 33,40

N50: 1) Anita Hyttinen LepU 23,50

P9: 1) Riku Kankaala LepU 12,90 ( naisten saapas)

P13: 1) Matias Hyttinen LepU 15,90

28.7.2013

Unnukkakisat Perinneurheilun SM kilpailut Leppävirta 28.7.2013.

Tulokset:

Hölkkä 3km

Myl 1) Kauko Rissanen Vesanto 10,34, 2) Juha Hytönen VarKKV 10,40.

M50: 1) Sakari Arkko PolVa 11,43, 2) Toivo Pelkonen PolVa 11,52.

M60: 1) Markku Paukkonen LepU 11,46.

M65: 1) Markku Veijalainen Spove 11,54.

Naiset; 1) Tatjana Saharova Venäjä 15,05.

Lapset 1km

P11: 1) Benjamin Vilpponen Jyväskylä 3,21, 2) Evgeni Chebcjkii Venäjä 3,28, 3) Aleksander Karasev Venäjä 3,42, 4) Daniel Kalimullin Venäjä 3,53.

T11: 1) Viktoria Naumova Venäjä 3,22, 2) Natalia Alimova Venäjä 3,33, 3) Ksenija Gushchina Venäjä 3,41.

T13: 1) Alensandra Siromjatnokova Venäjä 3,16, 2) Alena Petrovskaja 3,22, 3) Elizaveta Polichnuk Venäjä 3,35, 3) Arina Trusihina Venäjä 3,35, 5) Anastasia Gorbacheva Venäjä 4,05.

P9: 0,8km 1) Riku Kankaala LepU 2,58,4.

Kävely 1km.

P13: 1) Efim Kulstkii Venäjä 8,47, 1) Paven Chenckii Venäjä 8,47.

Naiset 1) Viktoria Trusihina Venäjä 6,20.

N35: 1) Lugmila Gushechina Venäjä 5,31, 2) Nina Kolomainen Venäjä 7,52.

N40: 1) Alona Ritchina Venäjä 7,35.

N45: 1) Irina Naumova Venäjä 7,36.

N50: 1) Anita Hyttinen LepU 5,16, 2) Leila Polunina Venäjä 8,05.

T15; 1) Anniina Väisänen SU-41 5,07.

T11: 1) Ksenija Gushchina Venäjä 6,28, 1) Viktoria Naumova Venäjä 6,28, 3) Irina Kolomainen Venäjä 6,34.

Puujalkakävely matka 20m

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 25,9.

P13: 1) Daniel Kalimullin Venäjä 22,3.

Naiset 1) Viktoria Trusihina Venäjä 12,4.

N35: 1) Nina Kolomainen Venäjä 11,9.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 16,5.

T13: 1) Alena Petrovskaja Venäjä 22,3, 2) Anastasia Gobacheva Venäjä 42,9, 3) Arina Trusihina Venäjä 45,6, 4) Aleksanra Siromjatnikova Venäjä 46,1.

T11: 1) Ksenija Gushchina Venäjä 42,9

Tikanheitto.

Myl 1) Veli- Lauri Konttinen HeiYU 40, 2) Jorma Rajakannas LepU 40, 3) Seppo Julkunen LepU 39.

M35: 1) Markus Ranne Leppävirta 26.

M45: 1) Veli- Lauri Konttinen HeiYU 40, 2) Seppo Julkunen LepU 38.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 31.

M60: 1) Seppo Saukkonen LepU 33, 2) Jarmo Miettinen KK-V 31.

N30: 1) Viktoria Trusihina Venäjä 8.

N35; 1) Ludmila Gushechina Venäjä 16, 2) Tarja Tiihonen Leppävirta 14, 3) Nina Kolomainen Venäjä 8.

N40: Alona Rutchina Venäjä 17, 2) Asta Kankaala LepU 16, 3) Tatjana Sharova Venäjä 11.

N50: 1) Leila Polunina Venäjä 11.

N55: 1) Eila Chirova Venäjä 25.

N65: 1) Eila Turunen LKM 13.

N75: 1) Ritva Åman LKM 0.

Nyl 1) Asta Kankaala LepU 20, 2) Marjatta Juvonen Leppävirta 13.

P11: 1) Aleksander Karasev Venäjä 25, 2) Daniel Kalimullin Venäjä 13, 3) Evgeni Chenskii Venäjä 12.

P9: 1) Riku Kankaala LepU 24.

T13: 1) Aleksandra Siromjatnikova Venäjä 30, 2) Arina Trusihina Venäjä 29, 3) Anastasia Gorbacheva Venäjä 24, 4) Alena Petrovskaja Venäjä 20, 5) Elisaveta Polichnuk Venäjä 19.

T11: 1) Irina Kolomainen Venäjä 26, 2) Ksenija Gushchina Venäjä 22, 3) Viktoria Naumova Venäjä 19, 4) Natalia Alimova Venäjä 15.

T7: 1) Minja Salmela Joroinen 5.

T5: 1) Taika Salmela Joroinen 8..

Hirrensyöksy.

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 7,21, 2) Jorma Rajakannas LepU 6,67, 3) Jorma Hämäläinen JärpRo 6,51, 4) Ari Pasanen LepU 6,10, 5) Raimo Kilpeläinen LepU 6,07, 6) Toimi Julkunen LepU 5,54, 7) Seppo Saukkonen LepU 5,37..

Naiset: 1) Meri- Tuulia Kouhia LepU 6,17, 2) Asta Kankaala LepU 6,04, 3) Anita Hyttinen LepU 3,83.

N17: 1) Annina Hyttinen LepU 4,83.

Naiset harrastesarja 1) Senja Bunda Leppävirta 4,87.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 5,50.

N50: 1) Anita Hyttinen LepU 5,87.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 6,35.

N35; 1) Meri- Tuulia Kouhia LepU 7,25.

M19: 1 ) Joonas Hyttinen LepU 7,40

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,53.

M50: 1) Ari Pasanen LepU 6,39.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 7,40.

M75: 1) Hannu Koponen LepU 5,74.

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 6,55.

M65: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 6,78, 2) Reijo Huuskonen LepU 6,20.

M60: 1) Jorma Hämäläinen JärvpRo 7,81, 2) Seppo Saukkonen LepU 6,62.

Köydenveto. 1) LepU ( Kouhia, Rajakannas, Kilpeläinen. R. 2) Heinävesi R. Turunen, Saukkonen, T. Nikkanen), 3) KK-V ( Holopainen, Tikari, K. Nikkanen.)

Mato- onginta.

Myl 1) Jarmo Miettinen KK-V 3185, 2) Juha Ikonen PUK 2548, 3) Timo Turunen HeiUK 2304, 4) Tero Nikkanen LUK 1649, 5) Heimo Kirjavainen Kontula 1646, 6) Kari Nikkanen LUK 1570, 7) Jarmo Takkunen LUK 1494, 8) Toni Nikkanen LUK 457.

M65: 1) Hemmo Kortelainen STO 3555, 2) Reijo Viertola LKM 2370, 3) Reijo Kikari KK-V 2050, 4) Pentti Hänninen PUK 2004, 5) Kalevi Holopainen KK-V 1735, 6) Unto Keituri VTO 832, 7) Pertti Parviainen LUK 776.

Naiset 1) Ruut Turunen HeiUK 2046, 2) Senja Jyräs PUK 802.

N65; 1) Raija Kortelainen STO 3041, 2) Eila Turunen LKM 1781, 3) Ritva Åman LKM 1135, 4) Ritva Viertola LKM 1107, 5) Helka Ampuja Kouvola 960.

Sekajoukkue 1) Kontula/ Suonenjoki 8243 ( Kortelainen. R, Kortelainen. R, Kirjavainen)

Joukkue naiset: 1) LKM 4026. ( Viertola, Åman, Turunen)

Joukkue miehet 1) KK-V 6971 ( Holopainen, Miettinen, Kikari ) 2) LUK 3679 ( K. Nikkanen, T. Nikkanen, Toni Nikkanen)

27.7.2013

Linkopallonheiton ja Yhden käden painonheiton SM 27.7.2013 Leppävirta

Linkopallo:

Myl: 1) Eemi Saukkonen LepU 66,05, 2) Tapio Porejärvi IisVi 52,48, 3) Pentti Montonen MikKv 52,45, 4) Matti Saukkonen LepU 51,61, 5) Jorma Rajakannas LepU 44,93

Nyl: 1) Milla Koski-Vähälä Lumijoki 49,09 ( SE), 2) Tuija Salonen Speul 43,79, 3) Heidi Korkalainen Savon Saapas 43,42, 4) Meri-Tuulia Kouhia LepU 39,50

N19: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 44,40

N30: 1) Tuija Salonen Speul 41,81, 2) Viktoria Trusihina Venäjä 28,95

N35: 1) Meri-Tuulia Kouhia LepU 39,26, 2) Nina Kolomainen Venäjä 31,52, 3) Ludmila Gushechina 26,84

N40: 1) Marjo Koski-Vähälä Lumijoki 31,04, 2) Tatjana Saharova Venäjä 29,50, 3) Alona Rutchina Venäjä 23,02

N45: 1) Irina Naumova Venäjä 20,79

N50: 1) Kirsi Heiskanen KiiU 33,84, 2) Leila Polunina Venäjä 19,31

N65: 1) Marja Maksimainen KiiU 29,13

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 22,62

M19: 1) Joonas Hyttinen LepU 44,57

M22: 1) Eemi Saukkonen LepU 65,32

M30: 1) Joni Meuranen KiiU 49,78

M45: 1) Osmo Jokela KiiU 41,14, 2) Peter Nissilä LepU 36,26

M50: 1) Matti Saukkonen LepU 50,21

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 52,48, 2) Jorma Rajakannas LepU 44,40, 3) Juha Häkkinen IisVi 39,40, 4) Raimo Heiskanen KiiU 32,86

M60: 1) Jorma Hämäläinen Ronttoset 48,46, 2) Seppo Saukkonen LepU 33,72

M65: 1) Pentti Montonen MikKv 52,47, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 39,35, 3) Reijo Huuskonen LepU 20,84

M70: 1) Aaro Raassina KiiU 35,71, 2) Pentti Ihonen Speul 35,39, 3) Toimi Julkunen LepU 34,25

M75: 1) Teuvo Koljonen KiiU 26,58, 2) Tauno Laitinen LepU 21,48

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 22,57

Myl näkövamm: 1) Timo Pulkkinen Pohjois-Savon näkövammaiset 21,68

M60 näkövamm: 1) Timo Pulkkinen Pohjois-Savon näkövammaiset 22,20

M75 LV: 1) Tauno Laitinen LepU 20,76

T7: 1) Minttu Kouhia LepU 10,88

T9: 1) Martta Koski-Vähälä Lumijoki 27,08

T11: 1) Irina Kolomainen Venäjä 19,97, 2) Jenna Korhonen Savon Saapas 19,89, 3) Viktoria Naumova Venäjä 16,56, 4) Natalia Alimova Venäjä 14,96, 5) Ksenija Gushchina Venäjä 13,82

T13: 1) Aleksandra Siomjatnikova Venäjä 30,95, 2) Arina Trusihina Venäjä 27,67, 3) Janina Jokela KiiU 25,10, 4) Alena Petrovskaja Venäjä 22,15, 5) Elizaveta Polichnuk Venäjä 20,20, 6) Anastasia Gorbacheva Venäjä 18,55

T15: 1) Milla Koski-Vähälä Lumijoki 48,78, 2) Jonna Jokela KiiU 20,20

P3: 1) Jiri Jokela KiiU 1,64

P5: 1) Tatu Meuranen KiiU 2,65

P9: 1) Jere Jokela KiiU 21,68, 2) Ossi Meuranen KiiU 18,64

P11: 1) Daniel Kalimullin Venäjä 19,95, 2) Evgeni Chenskii Venäjä 15,33, 3) Aleksander Karasev Venäjä 13,90

P13: 1) Efim Kulitskii Venäjä 30,42, 2) Aku Korhonen Savon Saapas 29,46, 3) Pavel Chenskii Venäjä 28,18

Yhden käden painonheitto:

Myl: 1) Eemi Saukkonen LepU 15,57, 2) Matti Saukkonen LepU 12,98, 3) Jorma Rajakannas LepU 12,26

Nyl: 1) Meri-Tuulia Kouhia LepU 10,01

T7: 1) Minttu Kouhia LepU 3,13

N35: 1) Meri-Tuulia Kouhia LepU 10,36

N50: 1) Kirsi Heiskanen KiiU 11,61

N65: 1) Marja Maksimainen KiiU 13,80

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 11,84, 2) Maija Silventoinen KymUv 11,47

M22: 1) Eemi Saukkonen LepU 15,00

M30: 1) Joni Meuranen KiiU 13,61

M45: 1) Peter Nissilä LepU 9,51

M50: 1) Matti Saukkonen LepU 16,19

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 14,94, 2) Jorma Rajakannas lepU 14,32, 3) Raimo Heiskanen KiiU 11,14, 4) Juha Häkkinen IisVi 10,37

M60: 1) Jorma Hämäläinen Ronttoset 18,25, 2) Seppo Saukkonen LepU 12,84

M65: 1) Pentti Montonen MikKv 17,37, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 13,19, 2) Reijo Huuskonen LepU 6,17

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 15,64, 2) Aaro Raassina KiiU 15,10, 3) Pentti Ihonen Speul 14,99

M75: 1) Sakari Silventoinen KymUv 12,02, 2) Teuvo Koljonen KiiU 10,67, 3) Tauno Laitinen LepU 8,76

M75 LV: 1) Tauno Laitinen LepU 10,86

Myl Näkövamm: 1) Timo Pulkkinen Pohjois-Savon näkövammaiset 9,30

26.7.2013

Jokela-Pattijoki kyläseuran viikkokisatulokset 25.7.2013

Liitosaapas:
P7 Jesse Turunen JoPa 7.73
T11 Maiju Korpi JoPa 11.74
P13 Juho Korpi JoPa 29.17
Nyl: Minna Korpi JoPa 23.73
N30 Minna Korpi JoPa 23.15
Myl. 1)Markku Lattunen JoPa 53.05 2)Juha Korpi JoPa 52.34 3)Jouni Hämeenkorpi JoPa 50.98 4)Juhani Lattunen JoPa 27.71
M35 1)Jouni Hämeenkorpi JoPa 49.93 2)Markku Lattunen JoPa 49.86 3)Juha Korpi JoPa 49.86
M60 Lv2 Juhani Lattunen JoPa 29.68

21.7.2013

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton Rullahiihdon ja luistelun mestaruuskilpailut ja kickbiken SM kilpailut Leppävirran Takkula 21.7.2013.

Tulokset:

Rullahiihto matka 5,8 km

Myl 1) Tero Korhonen VieKo 12,13.

M50: 1) Veli- Heikki Mustonen LeVI 12,09.

M55: 1) Joni Hamström KHS 11,49, 2) Antti Soininen SäySä 14,14.

M60: 1) Ilmari Laitinen RU 13,47.

M65: 1) Veijo Peltola JoutsPo 12,37, 2) Jouko Kärki LepU 13,10, 3) Keijo Puustinen LepU 19,13.

N40: 1) Tatjana Sharova Venäjä 14,00.

M70: 3km 1) Jussi Palonen ViitVi 7,52.

T13; 1,5km 1) Ida- Sofia Korhonen RautU 5,09.

sprintti 300m

Myl 1) Tero Korhonen VieKo 32,1.

M55: 1) Joni Hamström KHS 33,6, 2) Antti Soininen SäySä 36,7.

M60: 1) Ilmari Laitinen RU 37,3.

M65: 1) Keijo Puustinen LepU 43,3.

M70: 1) Jussi Palonen ViitVi 41,0.

Sauvaluistelu matka 5,8 km

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 13,36, 2) Mika Gustafsson GTR Finlandia 13,65.

Sprintti 300m

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 31,5, 2) Mika Gostafsson GRT Finlandia 33,4.

Kickbike Myl 5,8 km 1) Markku Levänen SaD 11,35.

Kickbiken SM srintti 300m

Myl 1) Markku Levänen SaD 31,9, 2) Seppo Julkunen LepU 36,3.

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 41,1, 2) Viktoria Trusihina Venäjä 47,6.

M45: 1) Seppo Julkunen LepU 38,5.

M50: 1) Jouni Holopainen Endurance 40,2.

N35: 1) Ludmila Gushchina Venäjä 46,4, 2) Nina Kolomainen Venäjä 47,8.

N40: 1) Pirjo Hollemo Endurance 43,4, 2) Asta Kankaala LepU 43,8, 3) Alona Rutchina Venäjä 55,1.

N45: 1) Irina Naumova Venäjä 49,8.

N50: 1) Leila Polunina Venäjä 58,9.

N55: 1) Eila Chirova Venäjä 1.00,7.

P15: 1) Joonas Levänen SaD 35,8.

P13: 1) Efim Kulitskii Venäjä 1.20,3, 2) Pavel Chenskii Venäjä 1.20,9.

P11: 1) Kaapo Levänen SaD 41,8, 2) Daniel Kalimullin Venäjä 57,8, 3) Aleksander Karasev Venäjä 1.04,9, 4) Evgeni Chenskii Venäjä 1.07,6.

P9: 1) Riku Kankaala LepU 56,2, 2) Mikhail Naumov Venäjä 59,6.

T13: 1) Aleksandra Siromjatnikova Venäjä 42,4, 2) Elizaveta Polishcnuk Venäjä 45,4, 3) Arina Trusihina Venäjä 47,3, 4) Alena Petrovskaja Venäjä 50,3, 5) Anastasia Gorbacheva Venäjä 52,7.

T11: 1) Viktoria Naumova Venäjä 54,4, 2) Natalia Alimova Venäjä 1.00,8, 3) Irina Kolomainen Venäjä 1.05,8, 4) Ksenija Gushchina Venäjä 1.07,7.

Ptl My sauvakelaus 1) Hannu Ilonen VarkInv 1.10,4.

Ptl Myl kelaus 1) Heikki Impivaara LepU 1.56,4.

HEINÄKUUN HEITOT KIIHTELYSVAARASSA 20.7.2013

Linkopallo

M75 1) Teuvo Koljonen 23,90 M70 1) Aaro Raassina 31,85 M55 1) Raimo Heiskanen 30,73 M45 1) Osmo Jokela 35,19 M30 1) Joni Meuranen 44,75 P3 1) Jiri Jokela 1,80 N65 1) Marja Maksimainen 26,66 N50 1) Kirsi Heiskanen 28,75 2) Pirita Sahlman 27,48 T13 1) Janina Jokela 22,90

Liitosaapas

N50 1) Pirita Sahlman 18,27

20.7.2013

Ruukin luohuan olympialaiset 20.7.2013 Raahe

Liitosaapas:

Myl: 1)Juha Korpi 53.88 ,2)Aleksi Paju 46.60 ,3)Hannu Maukku 39.15 ,4)Arttu Oikarinen 36.44 ,5)Harri Pietarila 35.53 ,6)Janne Ojanperä 35.16 ,7)Mikko Rehula 33.57
8)Niko Kallio 33.18 ,9)Henkka Rantala 29.98 ,10)Erik Kankaala 26.58 ,11)Henri Luosujärvi 25.15 ,12)Jukka Pirinen 24.70 12)Kari Pirinen 24.70 ,13)Mauno Saarela 23.94 14)Ville Vistbacka 23.87 ,15)Risto Ollila 23.71 16)Pekka Salmela 23.64 ,17)Samuli Kallio 23.30 ,18)Urpo Kallio 20.27 ,19)Jari Pirinen 20.16 ,20)Pentti Behm 19.02 ,21)Marko Turunen 18.65 ,22)Helmut Wimmer itävalta 18.02 ,23)Martti Turunen 14.83
huom.Sija 12 jaettu eli heittäjiä yhteensä 24

Nyl: 1)Maria Honkakoski 19.55 ,2)Sofia Lehtomaa 19.45 ,3)Sanna Petäjämaa 18.01 ,4)Merja Siuvatti 17.28 ,5)Vilja Malinen 16.39 ,6)Sari Åman 15.85 ,7)Taimi Turula 15.70 ,8)Heli Kallio 15.40 ,9)Anni Repo 14.71 ,10)Anu Kankaala 11.67 ,11)Laura Lehtomaa 11.55 ,12)Marika Pirinen 11.28 ,13)Aini Kaarlsson 11.27

T3 Hilda Kankaala 0.94
T5 Minttu Immonen 3.90
P5 1)Joel Luusujärvi 5.42 ,Eetu Immonen 3.78
T7 1)Alisa Immonen 7.28 ,2)Helena Lehtinen 6.64
P7 Panu Kangaspinta 7.50
T9 1)Emilia Kanniainen 10.59 ,2)Kiia Immonen 7.03
P9 Tuukka Mäki 10.00
T11 1)Pinja Immonen 12.13 ,2)Maiju Korpi 11.40 ,3)Iida Mäki 7.98
P11 1)Valtteri Karnaranta 16.98 ,2)Perttu Kangaspunta 5.87
P13 Juho Korpi 32.12

Frisbeegolfin ja minigolfin Suomen Perinneurheiluliiton mestaruuskilpailut Leppävirta 20.7.2013.

Tulokset:

Frisbeegolf.

Myl 1) Heikki Laitinen SuoVa 29, 2) Jorma Rajakannas LepU 37, 3) Ilkka Westerlund Varkaus 41, 4) Reijo Huuskonen LepU 42.

Ptl Myl 1) Heikki Impivaara LepU 52.

M65: 1) Heikki Laitinen SuoVa 29, 2) Reijo Huuskonen LepU 41.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 38.

M19: 1) Ilkka Westerlund Varkaus 37.

Ptl M60: 1) Heikki Impivaara LepU 53.

Minigolf.

M19: 1) Ilkka Westerlund Varkaus 41.

M65: 1) Reijo Huuskonen LepU 44, 2) Heikki Laitinen SuoVa 64.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 45.

Ptl M60: 1) Heikki Impivaara LepU 46.

Lahdenpohjan mestaruuskisa Mikkeli 17.7.2013.

Tulokset:

Liitosaapas.

Myl 1) 1) Toivo Pakarinen Mikkeli 20,00, 2) Aatto Homan Mikkeli 17,80, 3) Esa Kekäläinen Tuusniemi 14,65.

Naiset 1) Maija Kekäläinen Tuusniemi 14,10, 2) Riitta Vähälä Tampere 13,70, 3) Pirjo Ripatti Mikkeli 11,90, 4) Marjatta Pelkonen Mikkeli 9,30, 5) Marjatta Heikkinen Mikkeli 8,70, 6) Marjatta Pelkonen Mikkeli 8,50, 7) Liisa Hypen Mikkeli 7,70.

Naiset LVI: 1) Eeva Muhonen Varkaus 9,50, 2) Arja Palviainen Mikkeli 8,10.

Miehet PTL: 1) Heikki Impivaara LepU 12,90, 2) Hannu Ruut Mikkeli 8,60, 3) Tuomo Vähälä Tampere 6,45.

T11: 1) Tiina Vähälä Tampere 10,50.

Linkopallo.

Myl 1) Toivo Pakarinen Mikkeli 24,10, 2) Antero Homan Mikkeli 22,94, 3) Esa Kekäläinen Tuusniemi 18,20.

Naiset 1) Pirjo Ripatti Mikkeli 20,40, 2) Leena Itkonen Mikkeli 17,60, 3) Riitta Vähälä Tampere 16,30, 4) Maija Kekäläinen Tuusniemi 15,15, 5) Anja Hokkanen Mikkeli 11,60, 6) Marjatta Pekonen Mikkeli 11,40, 7) Marjatta Heikkinen Mikkeli 9,65, 8) Liisa Hypen Mikkeli 7,20.

Naiset LVI: 1) Eeva Muhonen Varkaus 10,95, 2) Arja Palviainen Mikkeli 10,15.

Miehet Ptl 1) Heikki Impivaara LepU 14,80, 2) Hannu Itkonen Mikkeli 12,45, 3) Hannu Ruut Mikkeli 9,20, 4) Tuomo Vähälä Tampere 7,90.

T11: 1) Tiina Vähälä Tampere 8,90.

19.7.2013

JoPa kyläseuran viikkokilpailut 18.7.13 Raahe

Liitosaapas.

T11 1)Tinja Niinimaa JoPa 12.10 2)Maiju Korpi JoPa 10.95

P13 1)Juho Korpi JoPa 26.50

Myl 1)Mika Niinimaa JoPa 54.21, 2)Juha Korpi JoPa 49.60

M30 Mika Niinimaa JoPa 54.25

M35 Juha Korpi JoPa 45.33

Linkopallo

T11 1)Tinja Niinimaa JoPa 16.80 2)Maiju Korpi JoPa 9.89
P13 Juho Korpi JoPa 31.42
Myl. 1)Mika Niinimaa JoPa 58.84 2)Juha Korpi JoPa 45.89

14.7.2013

Rulladuathlonin SM- kilpailut Leppävirran Takkula 14.7.2013.

Tulokset:

Myl luistelu 6km juoksu 3km 1) Jarkko Koponen LepU 21,27.

M60: luistelu 6km juoksu 3km 1) Matti Norja KuHi 25,29.

N50: Sauvaluistelu 6km juoksu 3km 1) Anita Hyttinen LepU 33,02.

Rullahiihto 6km juoksu 3km.

M35: 1) Petri Strandel Spove 23,57.

N40: 1) Mari Marttinen Spove 29,51.

M50: 1) Harri Kujanpää SuolU 40,48.

M55: 1) Teijo Niskanen KiurU 28,10.

M60: 1) Teuvo Juutilainen LepU 25,44, 2) Ilmari Laitinen RU 27,50.

M65: 1) Jouko Kärki LepU 25,47.

M70: 1) Jussi Palonen ViiVi 33,32.

13.7.2013

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton SM- kilpailut Pieksämäen Jäppilä 13.7. 2013.

Tulokset:

100m

M35: 1) Sami Krause Itä- Hakkilan Kilpa 12,7.

M40: 1) Jukka Mertanen VSVU 12,9, 2) Ari Perälä Valk Haka 14,9, 3) Marko Lyyra P:mäki 15,2, 4) Heikki Saastamoinen Syrj Urh 17,2.

M50: 1) Harri Kujanpää SuolU 17,2, 2) Timo Nordman HySU 17,3.

M75: 1) Niilo Korhonen SuoVa 17,1.

M80: 1) Reino Tikkanen JKU 16,5, 2) Pentti Ritvanen KuoRe 17,9.

N45: 1) Katrin Kreen VSVU 13,5.

60m

P12: 1) Dennis Florström Espoo 10,1, 2) Jasse Nordman HySU 10,2.

P11: 1) Alex Volkov Jäppilä 11,2.

P10: 1) Esa Pulliainen Jäppilä 9,4, 2) Akseli Mertanen KoskKai 10,4, 3) Leo Aro Jäppilä 11,9.

P9: 1) Daniel Florström Espoo 10,3, 2) Lassi Kauranen P:mäki 11,1, 3) Eetu Savila Siilinjärvi 12,1.

P7: 1) Eemeli Mertanen KoskKai 12,2, 2) Risto Jääskeläinen HeiYU 12,7, 3) Valto Jääskeläinen Jäppilä 13,1, 4)Jesse Oittinen PiMoKe 16,1.

T11: 1) Nea Järvelä Lohja 10,6.

T10: 1) Hilma Ranta- Krenkku Varkaus 12,1.

T9: 1) Lotta Florström Espoo 11,2, 2) Saana Kinnunen PeiposjVisa 11,6.

T8: 1) Laura Hirsimäki LapinTe 12,0.

T7: 1) Emmi Järvelä Lohja 13,4, 2) Isla Kinnunen PeiposjVisa 13,8.

40m

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 7,5.

N30: 1) Tanja Kauranen PeiposjVisa 7,7.

P6: 1) Vili- Santeri Ruuskanen P:mäki 13,8.

P1: 1) Paulus Kinnunen PeiposjVisa 1.00,0

T6: 1) Elina Rissanen Jäppilä 13,1, 2) Anna Hukka Varkaus 14,2.

T5: 1) Siiri Jääskeläinen HeiYU 12,4, 29 Heta Pelkonen Jäppilä 14,5, 3) Kaisa Kauranen P:mäki 14,6.

T4: 1) Liisi Aro Jäppilä 12,0, 2) Matilda Krause Itä- HakKilpa 13,0.

1500m

M17: 1) Aku Heiskanen JäU 4.58,1.

M19: 1) Jaakko Kauhanen JäU 5.01,3.

P15: 1) Julius Thitz Jäppilä 5,54,2.

M40: 1) Jukka Mertanen VSVU 4.57,8, 2) Marko Lyyra P:mäki 6.54,0.

M45: 1) Jari Kinnunen RiihmK-V 4,57,0, 2) Eero Thitz Jäppilä 5,32,1.

M60: 1) Teuvo Kinnunen VaaKu 5,48,0.

M65: 1) Markku Veijalainen Spove 5.32,0.

N45: 1) Katrin Kreen VSVU 5,46,0.

T15: 1500m kävely 1) Anniina Väisänen SU- 41 10.12,1.

Pituus.

Myl 1) Jukka Suhonen JäU 5,31, 2) Herkko Heiskanen JäU 4,03.

M40: 1) Marko Lyyra P:mäki 3,99.

M50: 1) Timo Nordman HySU 3,17, 2) Harri Kujanpää SuolU 2,58.

M55: 1) Reijo Häyrinen KP 4,67.

M75: 1) Niilo Korhonen SuoVa 3,28.

M80: 1) Reino Tikkanen JKU 3,10, 2) Pentti Ritvanen KuoRe 2,71.

P12: 1) Dennis Florström Espoo 3,21, 2) Jasse Nordman HySU 2,97.

P11: 1) Alex Volkov Jäppilä 2,32.

P10: 1) Esa Pulliainen Jäppilä 3,64, 2) Leo Aro Jäppilä 2,30.

P9: 1) Daniel Florström Espoo 3,05, 2) Lassi Kauranen P:mäki 2,35.

P7: 1) Risto Jääskeläinen HeiYU 2,28, 2) Jesse Oittinen PiMoKe 1,27.

P6: 1) Viki- Santeri Ruuskanen P:mäki 1,70.

Naiset 1) Riikka Kettunen HeiYU 3,95.

N30: 1) Riikka Krause Itä-HakKilpa 3,27.

N35: 1) Marjo Laiho Varkaus 3,01.

N50: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 2,26.

T11: 1) Nea Järvelä Lohja 3,00.

T10: 1) Hilma Ranta- Krenkku Varkaus 2,38.

T9: 1) Saana Kinnunen PeiposjVisa 2,60, 2) Lotta Florström Espoo 2,50.

T8: 1) Laura Hirsimäki Lapin Tempo 2,33.

T7: 1) Ilsa Kinnunen PeiposjVisa 2,12.

T6: 1) Anna Hokka Varkaus 1,70, 2) Siiri Aarnio P:mäki 1,40.

T5: 1) Siiri Jääskeläinen HeiYU 2,02, 2) Heta Pelkonen Jäppilä 1,62, 3) Kaisa Kauranen P:mäki 1,50.

T4: 1) Liisi Aro Jäppilä 0,82, 2) Senni Järvelä Lohja 0,62.

Kuula

Myl 1) Esa Dufva MiKV 10,46, 2) Usko Jokinen TammRyske 9,42, Herkko Heiskanen JäU 8,80.

M40: 1) Marko Lyyra P:mäki 8,65,

M40: Ptl 1) Jukka Oittinen PiMoKe 3,90.

M45: 1) Jaakko Stenius HKV 11,33, 2) Mika Ikonen JäU 8,50.

M50: 1) Esa Dufva MiKV 11,48, 2) Timo Nordman HySU 8,26, 3) Tapio Heiskanen JäU 8,02.

M60: 1) Martti Miettinen SyvNo 10,31, 2) Markku Miettinen SyvNo 10,05, 3) Reijo Huuskonen LepU 7,15.

M60: 7.26 1) Markku Vepsäläinen JäU 7,50.

M65: 1) Pentti Montonen MiKV 10,64, 2) Erkki Mikkilä SyvNo 8,90, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 8,37.

M70: 1) Usko Jokinen KP 12,50, 2) Juhani Mikkilä SyvNo 9,45.

M80: 1) Reino Tikkanen JKU 8,03.

P12: 1) Dennis Florström Espoo 7,82, 2) Jasse Nordman HySU 5,69.

P10: 1) Leo Aro Jäppilä 6,92.

P9: 1) Daniel Florström Espoo 6,41, 2) Eetu Savila Siilinjärvi 4,88.

Naiset 1) Riikka Kettunen HeiYU 9,42, 2) Jaana Jääskeläinen HeiYU 9,12.

T15: 1) Kirsi Hirsimäki Lapin Tempo 6,95.

N30: 1) Riikka Krause Itä- HakkKilpa 7,08.

N40: 1) Pirjo Hollamo Espoo 7,20.

N45: 1) Eija Tikkanen Jäppilä 7,48.

N50: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 4,98.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 6,36.

T9: 1) Lotta Florström Espoo 4,63.

300m kelaus PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 3.16,0.

Keihäs.

Myl 1) Jani Laukkarinen KylmKorven Pojat 43,12, 2) Tuomas Miettinen PartRT 40,07, 3) Herkko Heiskanen JäU 35,37.

PTL M40: 1) Jukka Oittinen PimoKe 9,40.

P12: 1) Jasse Nordman HySU 12,25.

M45: 1) Jaakko Stenius HKV 44,50.

M50: 1) Jukka Markkanen JäU 48,33, 2) Timo Nordman Itä-HakKilpa 20,02.

M60: 1) Markku Vepsäläinen JäU 21,33.

M65: 1) Pauli Yläkangas MäntValo 39,62, 2) Pentti Montonen MiKV 33,87, 3) Reijo Huuskonen LepU 19,56.

M70: 1) Ossi Suhonen JäU 22,90.

M80: 1) Tauno Kauhanen JäU 8,03.

P8: 1) Eetu Savila Siilinjärvi 8,15.

Naiset 1) Riikka Kettunen HeiYU 29,34, 2) Jaana Jääskeläinen HeiYU 23,53.

T15: 1) Marianne Väisänen SU-41 28,83, 2) Anniina Väisänen SU- 41 23,15.

N30: 1) Riikka Krause Itä-HakKilpa 18,88.

N45: 1) Eija Tikkanen Jäppilä 17,88, 2) Tarja Heiskanen JPKN 13,90.

N50: 1) Arja Lehkonen JPKN 10,80, 2) Marja- Leena Ukkonen LepU 9,58.

N55: 1) Liisa Häyrinen KP 16,83, 2) Arja Suhonen JPKN 11,80, 3) Salme Vihavainen JPKN 11,25.

3-ottelu.

Myl 1) Herkko Heiskanen JäU .

M40: 1) Marko Lyyra P:mäki.

M80: 1) Reino Tikkanen JKU .

P12: 1) Jasse Nordman HySU.

KIIHTELYSVAARAN MARKKINAHEITOT 13.7.2013

Liitosaappaanheiton tulokset

M75 1) Teuvo Koljonen Kiihtelysvaara 20,17 2) Asa Pesonen Kiihtelysvaara 19,68

M70 1) Heino Pasanen Kiihtelysvaara 19,74 2) Taisto Kärnä Kiihtelysvaara 19,35

M65 1) Pauli Simonen Kiihtelysvaara 19,96

M60 1) Juhani Rouvinen Kiihtelysvaara 27,85 2) Onni Kärnä Kiihtelysvaara 19,03 3) Matti Väistö Kiihtelysvaara 17,65

M55 1) Ilkka Hämäläinen Kiihtelysvaara 28,94 2) Harri Hartikainen Kiihtelysvaara 16,11

M45 1) Osmo Jokela KiiU 30,18 2) Ari Rummukainen Kiihtelysvaara 29,84

M40 1) Jyrki Järvinen Kiihtelysvaara 24,89

M30 1) Teemu Myller Kiihtelysvaara 34,79 2) Petri Pikkarainen Kiihtelysvaara 25,29

Myl 1) Kesäjoulupukki Kiihtelysvaara 16,05

N70 1) Liisa Mononen Kiihtelysvaara 10,51

N65 1) Seija Samuli Kiihtelysvaara 12,80 N60 1) Tuula Lahdenperä Kiihtelysvaara 14,85

N55 1) Pirkko Lamminsivu Kiihtelysvaara 11,75

N35 1) Minna Raassina Savonlinna 17,02

N30 1) Tuija Maljanen Kiihtelysvaara 14,66 2) Tarja Swahn Kiihtelysvaara 13,97

Nyl 1) Heidi Swahn Kiihtelysvaara 19,66

P11 1) Juho Juvonen Kiihtelysvaara 18,44

P9 1) Jere Jokela KiiU 19,13 2) Elmeri Roivas Kiihtelysvaara 10,18

P7 1) Marko Simonen Kiihtelysvaara 3,38

P3 1) Jiri Jokela KiiU 1,29

T13: 1) Janina Jokela KiiU 14,11 2) Tellu Korhonen Kiihtelysvaara 11,63 3) Iida Kukkonen Kiihtelysvaara 10,91 4) Katariina Koistinen Kiihtelysvaara 8,73

T7 1) Sonja Pikkarainen Kiihtelysvaara 6,81 2) Miisa Juntunen Kiihtelysvaara 5,04

T5 1) Maisa Juntunen Kiihtelysvaara 5,76 2) Frida Niang Kiihtelysvaara 4,49 3) Silja Pikkarainen Kiihtelysvaara 2,41 4) Kerttu Tanskanen Kiihtelysvaara 1,98

10.7.2013

Jo-Pa kyläseuran viikkokilpailut 9.7.2013 Raahe

Liitosaapas:

Myl. 1)Mika Niinimaa JoPa 61.22 ,2)Markku Lattunen JoPa 57.28 ,3)Jouni Hämeenkorpi JoPa 50.18 ,4)Juha Korpi JoPa 48.73 ,5)Juhani Lattunen JoPa 29.21

P13 Juho Korpi JoPa 27.25

M30 Mika Niinimaa JoPa 54.27

M35 1)Markku Lattunen JoPa 60.45 ,2)Jouni Hämeenkorpi JoPa 48.60 ,3)Juha Korpi JoPa 48.18

M60 LV2 Juhani Lattunen Jopa 29.67Liitosaapas

LepU:n viikkokilpailut 8.7.2013

Liitosaapas:

Myl 1) Aki Räisänen Oulu 44,78.

M35: 1) Aki Räisänen Oulu 44,56.

7.7.2013

Lypsyjakkaranheiton SM 6.7.2013 Kangaslampi

Miehet kilpasarja:
1)Timo Nissinen Leppävirta 27,43, 2) Jukka Vesterinen Leppävirta 26,90, 3) Eemi Saukkonen Heinävesi 25,22

Miehet yleinen:
1) Matti Saukkonen Heinävesi 22,11, 2) Seppo Julkunen Leppävirta 20,40, 3) Pentti Montonen Mikkeli 19,78, 4) Veli-Lauri Konttinen Heinävesi 17,74, 5) Petri Dahl Heinävesi 17,03, 6) Jari Heiskanen Heinävesi 16,85, 7) Peter Nissilä Runni 12,86

Naiset kilpasarja: 1)Piia Aaltokoski Leppävirta 16,52, 2) Jaana Jääskeläinen Heinävesi 16,21, 3) Riikka Kettunen Heinävesi 15,78

Naiset yleinen: 1) Asta Kankaala Juankoski 15,29, 2) Meri-Tuulia Kouhia Uusikaupunki 14,02, 3) Paula Soitiala Hyvinkää 12,25

Naiset yli 50: 1) Marja-Leena Ukkonen Mikkeli 9,31

Naiset yli 60: 1) Maija-Liisa Kutvonen Hevonlahti 11,36, 2) Marja-Liisa Hyötyläinen Varkaus 11,35, 3) Salli Haimila Kangaslampi 6,22

Naiset yli 70: 1) Terttu Kilpeläinen Vehmersalmi 9,87, 2) Kirsti Eskelinen Helsinki 6,72

Miehet yli 50: 1) Matti Saukkonen Heinävesi 20,84, 2) Tapio Porejärvi Runni 19,48, 3) Ismo Iivarinen Varkaus 18,18, 4) Juha Häkkinen Iisalmi 14,43

Miehet yli 60: 1) Kari Markkanen Sorsakoski 20,18, 2) Pentti Montonen Mikkeli 20,04, 3) Raimo Kilpeläinen Vehmersalmi 16,86, 4) Seppo Saukkonen Heinävesi 15,93

Miehet yli 70: 1) Eino Piippo Varkaus 13,62, 2) Isko Suominen Turku 8,56, 3) Valto Eskelinen Helsinki 7,70

Pojat alle 23: 1) Eemi Saukkonen Heinävesi 24,55

Pojat alle 15: 1) Topi Asikainen Kuopio 12,36, 2) Benjamin Mustonen Vantaa 11,71, 3) Saku Asikainen Kuopio 8,85, 4) Joona Makkonen Varkaus 7,14, 5) Jaakko Kojo Siilinjärvi 6,80, 6) Tim Moberg Hyvinkää 0,00

Pojat alle 10: 1) Ville Räisänen Varkaus 7,78, 2) Eetu Pietilä valkeakoski 7,43, 3) Casper Mustonen Vantaa 7,16, 4) Riku Kankaala Juankoski 6,30, 5) Juuso Ryynänen Varkaus 5,78, 6) Juska Tolvanen Varkaus 4,27, 7) Onni Kojo Siilinjärvi 2,49, 8) Oiva Eronen Kuopio 0,00, 9) Väinö Karvinen Varkaus 0,00

Tytöt alle 15: 1) Ronja Tolvanen Varkaus 10,61, 2) Helmi Puustinen Kaarina 10,33, 3) Alexandra Mustonen Vantaa 8,55, 4) Viivi Huovinen Heinola 7,46, 5) Agnes Kellomäki Hämeenlinna 6,94, 6) Helmi Tolvanen Varkaus 5,26

Tytöt alle 10: 1) Noora Pietilä Valkeakoski 4,20, 2) Siiri Karvinen Varkaus 3,79, 3) Jaana Ryynänen Varkaus 3,02, 4) Hilma Happonen Siilinjärvi 1,84

Naiset PT: 1) Seija Hassinen VarkInv 5,99

Miehet PT: 1) Heikki Impivaara VarkInv 6,10, 2) Hannu Ilonen VarkInv 4,31

Eri vammaisurheilijat:
1) Timo Pulkkinen Varkaus 15,20, 2) Markku Pellikainen VarkInv 13,37, 3) Kirsti Eskelinen Helsinki 7,02

Miehet Joukkue: 1) Team Heavy Events 74,02 ( Markkanen, Nissinen, Vesterinen), 2) Team Juicci 65,92 ( Julkunen, Saukkonen E, Saukkonen M), 3) Sixpäk 50,65 ( Dahl, Heiskanen, Konttinen), 4) Kangaslammin metsästäjät 49,68 ( Sallinen P, Sallinen R, Kilpeläinen P)

Naiset Joukkue: 1) LepU 41,22 ( Aaltokoski, Kankaala, Kouhia), 2) LepU:n ikänaiset 27,94 ( Hyötyläinen, Kilpeläinen, Ukkonen)

Yritysjoukkue: 1) Savon Ykköshuolto Ky 40,41 ( Kotilainen P, Markkanen T, Pulkkinen T)
Isäntä /Emäntä: 1) Aaltokoski/Vesterinen 41,67, 2) Kouhia/Saukkonen 40,68, 3) Kankaala/Julkunen 36,09

Perhejoukkue: 1) Kankaala Asta ja Riku, Julkunen Seppo 42,74

6.7.2013

Ruutanaonginnan SM- kilpailut Leppävirran Laakunlampi 6.7. 2013.

Tulokset:

Yhteistuloskisa: Myl 1) Pertti Palhomaa Vapa 9275, 2) Timo Turunen HeiUK 3880m 3) Raine Korte PKUK 2565, 4) Kari Nikkanen LUK 1526, 5) Antti Tuomainen Vapa 1421, 6) Kalevi Sallinen SUK 1163, 7) Jorma Rajakannas LepU 1137, 8) Matti Tyrväinen KKM 1010, 9) Jarmo Takkunen LUK 523, 10) Juha Kinnunen LUK 499, 11) Toni Nikkanen LUK 407.

M65: 1) Otto Huovinen KKP 3128, 2) Seppo Pöllänen VTO 1408, 3) Pekka Hujanen PuPi 1130, 4) Reijo Kikari KK-V 861, 5) Hemmo Kortelainen STO 756, 6) Matti Tarvainen VTO 678, 7) Seppo Hänninen STO 403.

M75: 1) Kalevi Holopainen KK-V 1681.

Nuoret 1) Aso Palhomaa Vapa 5929, 2) Antti Kikari KK-V 902.

Naiset 1) Sari Sallinen SUK 3511, 2) Ruut Turunen HeiUK 3018, 3) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 419.

N65: 1) Kaisa Huovinen KKP 2982, 2) Raija Kortelainen STO 1674, 3) Sinikka Pöllänen VTO 1072.

N75: 1) Helvi Poutiainen VTO 642, 2) Helka Ampuja Kouvola 631.

Ruutanaonginnan SM

Myl 1) Pertti Palhomaa Vapa 7538, 2) Raine Kortet PKUK 1826, 3) Timo Turunen HeiUK 1740, 4) Antti Tuomainen 466, 5) Matti Tyrväinen 457, 6) Kalevi Sallinen SUK 417, 7) Kari Nikkanen LUK 398, 8) Jarmo Takkunen LUK 320, 9) Juha Kinnunen LUK 286, 10) Jorma Rajakannas LepU 219, 11) Toni Nikkanen LUK 141.

M65: 1) Otto Huovinen KKP 1842, 2) Pekka Hujanen PuPi 789, 3) Seppo Pöllänen VTO 604, 4) Matti Tarvainen VTO 458, 5) Hemmo Kortelainen STO 165, 6) Reijo Kikari KK-V 140.

M75: 1) Kalevi Holopainen KK-V 1099.

Nuoret: 1) Aso Palhomaa Vapa 5224, 2) Antti Kikari KK-V 467.

Naiset: 1) Sari Sallinen SUK 1458, 2) Ruut Turunen HeiUK 414.

N65: 1) Kaisa Huovinen KKP 1642, 2) Raija Kortelainen STO 811, 3) Sinikka Pöllänen VTO 647.

N75: 1) Helka Ampuja Kouvola 381, 2) Helvi Poutiainen VTO 154.

Joukkue Myl 1) KKM 13119 ( A. Palhomaa, P. Palhomaa, Tyrväinen, 2) KK-V 1708 R. Kikari. A. Kikari, Holopainen, 3) Leppävirta 760 K .Nikkanen, T. Nikkanen, Rajakannas)

Sekajoukkue: 1) Pohjois- Karjalan Ruutanaonkijat 5310 ( Kortet, O. Huovinen, K. Huovinen) 2) Antin Talli 2341 ( Tuomainen, S. Sallinen, K. Sallinen) 3) STO 976 ( Hänninen, R. Kortelainen, H. Kortelainen)

4.7.2013

Avoimet pitäjänmestaruusmaastot Leppävirta 3.7.2013.

Tulokset:

Matka 3km.

Myl 1) Veli- Matti Turunen LepU 13,19.

M55: 1) Markku Tuhkanen LepU 12,08.

M60: 1) Markku Paukkonen LepU 10,37, 2) Ari Hulkkonen LepU 11,38.

N45: 1) Kirsi Piiparinen LepU 12,03, 2) Greta Malkki LepU 12,10.

Hirrensyöksy.

Myl 20kg 1) Seppo Julkunen LepU 7,37, 2) Jorma Rajakannas LepU 7,15, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 6,05, 4) Toimi Julkunen LepU 5,66.

Naiset 15 kg 1) Asta Kankaala LepU 6,43.

M65: 10 kg 1) Reijo Huuskonen LepU 6,12.

M65: 15 kg 1) Raimo Kilpeläinen LepU 7,06.

M70: 15 kg 1) Toimi Julkunen LepU 6,32.

N45: 20 kg 1) Seppo Julkunen LepU 7,38.

M55: 20 kg 1) Jorma Rajakannas LepU 7,24.

N17: 10 kg 1) Annina Hyttinen LepU 5,00.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 6,99.

N45: 10 kg 1) Kirsi Piiparinen LepU 5,30, 2) Greta Malkki LepU 4,72.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään