Yhteistyössä

 


 

 

Heinäkuu 2014

 

29.7.2014

Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton SM kilpailut 26.7..2014 Jäppilä

Tulokset

100m:

M35:1)Sami Krause Itähkilpa 12,6

M40:1) Marko Lyyra P:mäki  14,08

M50: 1)Hannu Pakarinen KuoRe 12,1, 2) Jouni Liukkonen P.mäki 15,4, 3) Harri Kujanpää SuolU 20,0

M55: !) Reijo Häyrinen KP 14,1, 2) Markus Savola Su-41 14,4, 3) Kimmo Saikkonen Kuntokonnat 14,6

M60: 1) Pertti Tuomainen LepU 14,5, 2) Teuvo Juutilainen LepU 15,8, 3) Erkki Korhonen SyrSälUrh 20,6

M60PT kelaus: 1) Heikki Impivaara LepU 54,3

M65: 1) Pentti Häkkinen SyrjälUrh 15,6, 2) Raimo Hartonen SpoVe 17,2, 3) Seppo Salo SyrjälUrh 17,5,4)Hannu Simanainen SyrjälUrh 21,7

M70. 1)Antero Markunsalo KuoRe 14,9, 2) Markku Juopperi Spove 16,9

M75: 1) Juhani Marttila SyrjälUrh 19,7

M80: 1) Niilo Korhonen SuoVa 17,5, 2) Jorma Partanen HauKi 29,1

P15: 1) Evgeni Mihailov Venäjä 14,0

P13: 1) Esa Pulliainen Jäppilä 15,6, 1) Sulo Aalto Janakkalan Jana 15,6, 3) Alex Volgov Jäppilä 16,2,4)Aleksei Zagorski Venäjä 17,3, 5) Wili Korhonen SyrjälUrh 18,3, 6) Leo Aro Jäppilä 20,7

P11: 1) Denis Ivanov Venäjä 16,4, 2) Evgeni Sokolov Venäjä 17,1, 3) Artem Zeroh Venäjä 17,2

T11: 1) Viktoria Naumova Venäjä 17,3, 2) Natalia Alimova Venäjä 17,4

T13: 1) Anastasia Gorbatseva Venäjä 16,4, 2) Elena Rustalova Venäjä 17,3

N17: 1) Anna Petorova Venäjä 16,1

N45: 1) Eija Tikkanen PaMo 17,1

N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 22,7

60m

T10: 1) Saana Kinnunen PeiposjV 10,4

T8: 1) Isla Kinnunen PeiposjVisa 12,4

40m

T6: 1) Heta Pelkonen Jäppilä 9,4

T5: 1) Minttu Varonen Kuopio 10,2, 2) Liisi Aro Jäppilä 10,4, 3) Matilta Krause ItähKilpa 10,5

T4: 1) Eva Niinimäki Hki/LepU 21,9

T3; 1) Iida Hynninen Jäppilä 19,2, 2) Pihla Jokimies Hamina 55,8

P4: 1) Lauri Jokimies Hamina 12,5, 2) Hugo Varonen Kuopio 20,0

P3: 1) Aatu Airaksinen Jäppilä 17,1

P2: 1) Oliver Suhonen Jäppilä 16,9, 2) Paulus Kinnunen PeiposjVisa 26,7

1500m

Myl: 1) Aku Heiskanen  JäU 5,11,8, 2) Veli-Matti Turunen LepU 7,20,0

M40: 1) Marko Lyyra P.mäki 6,42,8

M60: 1) Teuvo Juutilainen LepU 5,52,4, 2) Ari Hulkkonen LepU 6,37,0

M65: 1) Reino Hartonen SpoVe 5,44,0, 2) Seppo Salo SyrjälUrh 7,45,7

M70: 1) Markku Juopperi SpoVe 6,24,0

M75: 1) Juhani Marttila SyrjälUrh 9,39,0

P15: 1) Evgeni Mihailov Venäjä 6,30,9

P13: 1) Juuso Kuosma MaaMa 5,40,9, 2) Sulo Aalto Janakkalan Jana 5,56,9

N45: 1) Kirsi Piiparinen LepU 6,57,8, 2) Greta Malkki LepU 7,14,0

T11: 1) Ksenia Gusocnina  Venjä 7,36,1

1500m kävely

P13: 1) Sulo Aalto Janakkalan Jana 11,38,8

M60: 1) Pertti Tuomainen LepU 9,09,0

M65: 1) Keijo Puustinen LepU 9,15,9

M80: 1) Jorma Partanen HauKi 13,54,8

Pituus

,M30: 1) Jukka Suhonen Jäppilä 5,11M35: 1) Kim Jokimies Hamina 2,49

M40: 1) Marko Lyyra P:mäki 4,02

M50: 1) Esa Haapasalo KarhKat 3,14

M55: 1) Reijo Häyrinen KP 4,46

M70: 1) Antero Markunsalo KuoRe 3,70

M80: 1) Niilo Korhonen SuoVa 3,06

P15: 1) Evgeni Mihailov Venäjä 4,10

P13: 1) Esa Pulliainen Jäppilä 3,42, 2) Sulo Aalto Janakkalan Jana 3,30, 3) Wili Korhonen SyrjälUrh 2,98

P11: 1) Evgeni Sokolov 3,24, 2) Artem Zeroh Venäjä 3,18, 3) Denis Ivanov Venäjä 3,14

P7: 1) Marc Tiittanen Espoo 1,86, 2) Jesse Oittinen P;mäki 1,80

P3: 1) Aatu Airaksinen Jäppilä 0,81

P2: 1) Oliver Suhonen Jäppilä 0,74

N40: 1) Hanna Jokimies Hamina 2,37

N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 2,12

N17: 1) Anna Pedorova Venäjä 3,56

T13: 1) Anastasia Gorbatseva Venäjä 3,42

T11: 1) Viktoria Naumova Venäjä 3,05, 2) Natalia Alinova Venäjä 2,89

T10: 1) Saana Kinnunen PeiposjVisa 2,85

T8: 1) Isla Kinnunen PeiposjVisa 2,18

T6: 1) Heta Pelkonen Jäppilä 1,91

T5: 1) Liisi Aro Jäppilä 1,52,2)Matilta Krause ItähKilpa 1,45, 3) Ada Tiittanen 1,40

Kuula:

Myl: 1) Joona Matilainen MikKv 12,80, 2) Mika Kinnunen Pi-Ve 11,95, 3) Esa Dufva MikKv 10,52, 4) Jarmo

Matilainen MikKv 9,57

M40: 1) Mika Kinnunen Pi-Ve 12,18, 2) Marko Lyyra P:mäki 8,60

M45: 1) Jaakko Stenius HKV 11,37

MPT: 1) Jukka Oittinen P:mäki 4,70

M50: 1) Jari Mustonen LepU 12,51, 2) Jari Nevalainen PoU 11,88, 3) Esa Dufva MikKv 11,02, 4) Jarmo Matilainen MikKv 10,48, 5) Vesa Hänninen SuolU 8,05

M55: 1) Markku Savola SU-41 11,25, 2) Kimmo Saikkonen Kuntokonnat 8,48

M60LV1; 1) Veijo Lajunen JKU 8,02

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,09

M65: 1) Pentti Montonen MikKv 10,23, 2) Erkki Mikkilä SyvNo 8,90, 3) Pentti Häkkinen SyrjälU 7,64, 4) Reijo Huuskonen LepU 6,69

M70: 1) Veikko Lahtinen SysSi 12,07, 2) Toivo Voutilainen PyU 10,36,3)Juhani Mikkilä SyvNo 9,37, 4) Raimo Kilpeläinen LepU 9,03, 5) Lauri Koikkalainen Varkaus 8,80,6) Pentti Ihonen MikKv 8,12

M75: 1) Juhani Marttila SyrjälUrh 6,68

P7: 1) Marc Tiittanen Espoo 4,10

P12: 1) Leo Aro Jäppilä 7,40, 2) Sulo Aalto Janakkalan Jana 6,26

Nyl: 1) Riikka Kettunen HeiYu 9,53

N30: 1) Riikka Krause ItähKilpa 8,20

N35: 1) Ludmila Kuzezina Venäjä 4,49

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,93, 2) Eija Tikkanen PaMo 7,18

N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 4,71

N17: 1) Anna Pedorova Venäjä 5,33

T13: 1) Anastasia Gorbatseva Venäjä 5,70

T11: 1) Irina Kolomainen Venäjä 6,26, 2) Ksenia Kuzezina Venäjä 5,43, 3) Viktoria Naumova Venäjä 5,05, 4) Natalia Alimova Venäjä 5,04

T10: 1) Saana Kinnunen PeiposjVisa 2,89

T8: 1) Isla Kinnunen PeiposjVisa 3,41

Keihäs

Myl: 1) Jari Laukkarinen PaMo 43,93

M40: 1) Petteri Aalto Janakkalan Jana 31,91

MylPT: 1) Jukka Oittinen P:mäki 12,40

M45: 1) Jaakko Stenius HKV 43,22

M50: 1) Jukka Markkanen Jäppilä 51,42, 2) Jouni Liukkonen P.mäki 34,90, 3) Vesa Hänninen Suolu 33,12

M55: 1) Tuomo Heiskanen JäU 33,08, 2) Jaakko Kojo SyrjälUrh 20,68

M60: 1) Reino Aittola Sotkamo 32,49, 2) Erkki Korhonen SyrjälUrh 30,57

M65: 1) Pentti Montonen MikKv 29,76, 2) Reijo Huuskonen LepU 19,06

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27,18, 2) Lauri Koikkalainen Varkaus 23,78, 3) Ossi Suhonen Jäppilä 22,49, 4) Pentti Ihonen MikKv 20,59

M75: 1) Pellervo Takku Varkaus 15,75

P15: 1) Elmo Aalto Janakkalan Jana 28,16

P13: 1) Sulo Aalto Janakkalan Jana 22,23, 2) Leo Aro Jäppilä 12,14

Nyl: 1) Riikka Kettunen HeiYu 31,65

N45: 1) Eija Tikkanen PaMo 17,40, 2) Pirjo Saukkonen LepU 15,80

N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 10,05

Pulkkilapäivien saappaanheitto 25.7.2014

Tulokset:
T5 : Martta Väyrynen PuPo
P5: 1)Oliver Ojakoski PuPo 7,53, 2) Riku Valtanen Suomi 3,26, 3) Jimi Väyrynen PuPo 2,27
T7: 1) Neea Valtanen Suomi 7.10, 2.) Jenna Keränen PuPo 5.90, 3) Emma Nevala Suomi 5.39, 4) Susanna Nevala Suomi 4.92
P7:1) Kaapo Väyrynen PuPo 9.06, 2)Tuomas Arola PuPo 8.65, 3) Mikael Ojanaho PuPo 5.87
4) Aleksi Keihäskoski Suomi 5.71
T9: Oona Nevala Suomi  7,22
P9: 1) Toni Helenius PuPo 16,57, 2) Niklas Huovila PuPo 13,59
T11: 1) Ruusu Helenius PuPo 9,70, 2) Minja Huovila PuPo 9,36
P11: 1) Jaakko Träskelin PuPo 19,80, 2) Tommi Aho PuPo 18,50
P13: 1) Teppo Aho PuPo 18,12, 2) Roni Huovila PuPo 13,97, 3) Eeli Pentikäinen PuPo 11,14
Eläkeläiset Naiset :
N75: Sanni Väyrynen PuPo 13.34
Eläkeläiset Miehet:
1)Tatu Ruotsalainen PuPo 26.15, Jarno Niilekselä PuPo 17,97
Naiset : 1) Teija Aho PuPo 32.53, 2) Kaisu Rönkkömäki PuPo 22.94, 3) Sirpa Leinonen 17.42 ,
4) Anneli Nevala Suomi 15.84, 5) Maria Kaikkonen Suomi 11.77
Miehet: 1) Juho-Valtteri Helenius PuPo 35.63, 2) Jouko Helenius PuPo 32.72,
3) Janne Nevala Suomi 32.10, 4. Juha Nevala Suomi 28.28, 5. Risto Rainevaara 27.63 PuPo ,
6) Vili-Petteri Helenius PuPo 25.97, Mika Helenius PuPo 24,46, 8)Pekka Ojanaho PuPo

Viikkokisatulokset pattasten urheilukentältä Raahesta 24.7.2014

Hirrensyöksy Myl 20kg

1)Tuomas Harju Raahe 5.65,  2)Juha Korpi Jo-pa 5.58,  3)Antti Mattila Raahe 5.57,  4Risto Sotka Raahe 5.15

Nyl 15kg 1)Piritta Hannukari Siikajoki 5.04

N35 10kg 1)Piritta Hannukari Siikajoki 6.95

P13 5kg 1)Juho Korpi Jo-pa 6.00

Liitosaapas:

Myl. 1)Juha Korpi Jo-Pa 54.29,  2)Risto Sotka Raahe 37.80,  3)Antti Mattila Raahe 37.52,  4)Tuomas Harju Raahe 35.06

P13 1)Juho Korpi Jo-pa 30.72

Saappaanheittokilpailut su 20.7.2014 klo 12 Savonrannan urheilukentällä

P8: 1) Taavi Peters 4,12 2) Aatu Mononen 3,39 3) Kuisma Makkonen 2,77 4) Nooa Makkonen 1,39

T8: 1) Pihla Sierla 6,84 2) Valentiina Vikman 5,01 3) Enni Hyvönen 4,69 4) Kerttu Huotari 4,63

5)Enni Herranen 4,06 6) Iida Parkkinen 3,57 7) Netta Hyvönen 1,84 8) Anni Peters 1,63

P12: 1) Aaron Eronen 27,04 2)Veeti Malkki 20,64 3) Jimi Harju 17,61 4) Samu Harju 15,70 5) Otto Malkki 15,44 6) Nuuti Kallio 13,84

T12: 1) Amanda Vikman 8,80

P16: 1) Joonas Janhunen 24,71 2) Emil Laamanen 23,72

T16: Kaarna Rantala 10,09

M: 1) Otto Makkonen 42,26 2) Marko Turunen 40,19 3) Osmo Jokela 34,91 4) Mika Mononen 31,30 5)Raimo Heiskanen 28,91 6) Heikki Huotari 28,12 7) Jani Kanerva 27,85 8) Teemu Hyvönen 24,52 9) Matti Tauru 22,03 10) Jari Laamanen 21,60 11) Ari Lajunen 19,02 12) Mika Malkki 18,21 13) Sami Sierla 15,25

M60: 1) Pekka Lindholm 23,98 2) Taisto Reinikainen 21,41 3) Martti Pursiainen 18,09 4) Eero Nousiainen 9,76

M70: 1) Auvo Ikonen 35,60 2) Teuvo Koljonen 24,16 3) Matti Laamanen 16,59

M80: 1) Martti Soulanto 32,13

N: 1) Pirjo Saukkonen 34,52 2) Kirsi Heiskanen 26,40 3) Susanna Karhu 21,76 4) Susanna Sierla-Peters 18,02 5) Liisa Uotila 16,55 6) Terhi Parkkinen 13,32 7) Anna Perho 13,22 8) Lili Ahopelto 9,36

N60: 1) Marja Maksimainen KiiU 22,16 2) Katariina Ahlholm KiiU 18,81 3) Tarja Miettinen 16,39 4) Kaija Kanninen KiiU 14,46 5) Raija Vikman 14,44 6) Leena Siitonen 13,47 7) Helinä Uotila 10,26 8) Kirsti Suniala 8,53 9) Kaija Perho -

N70: 1) Eila Harju 13,97

Joukkue naiset: 1) KiiU (Kirsi Heiskanen, Marja Maksimainen, Katariina Ahlholm) 63,69 2) Heittäjä mimmit (Pirjo Saukkonen, Terhi Parkkinen, Kaija Kanninen) 62,14

Joukkue miehet: 1) KiiU (Osmo Jokela, Raimo Heiskanen, Teuvo Koljonen) 87,98

20.7.2014

Rullailun Suomen Perinneurheiluliiton SM kilpailut Leppävirta/ Takkula 20.7.2014.

Tulokset:

Rullahiihto matka 5,8km.

Myl 1) Tero Korhonen VieKo 12,01.

M50: 1) Veli- Heikki Mustonen LeVi 12,05.

M55: 1) Antti Soininen SäySa 14,33.

M60: 1) Pentti Pyrhönen Liitarit Nurmij 13,11.

M65: 1) Jouko Kärki LepU 13,10.

M70: 3km 1) Jussi Palonen ViitVie 7,27.

T14: 3km 1) Iida- Sofia Korhonen RautalUrh 8,20.

Sauvaluistelu.

M45: 1) Seppo Sinkko Lappeenranta 13,05.

M50: 1) Mikko Peltola KymUV 12,26, 2) Seppo Julkunen LepU 13,06.

M60: 1) Pentti Pyrhönen Liitarit Nurmijärvi 13,06, 2) Antti Karjanlahti LehtimJyske 14,24.

M70: 1) Raimo Vastamäki Turenki 16,40.

N45: 1) Jaana Mäkelä PolVa 16,16.

M50: 1) Anita Hyttinen LepU 15,40.

N19: 1) Annina Hyttinen LepU 18,03.

Kickbike

P18: 1) Patrik Kocrher Simbek Siilinj 13,38.

Naiset 1) Raisa Heiskanen KPSH ry 15,26.

T16: 1) Jasmin Kocrher Kimbet 15,04.

Naiset 3km 1) Jaana Mustonen KPSH ry 8,00.

P13: luistelu 3km 1) Matias Hyttinen LepU 11,06.

Sprintti 300m

Hiihto

M55: 1) Antti Soininen SäySä 37,7.

M65: 1) Jouko Kärki LepU 35,2.

M70: 1) Jussi Palonen ViitVie 38,5.

Sauvaluistelu

M45: 1) Seppo Sinkko Lappeenranta 33,6.

M50: 1) Mikko Peltola KumUV 34,0 2) Seppo Julkunen LepU 34,4.

M60: 1) Antti Karjanlahti LehtimJyske 38,5.

M70: 1) Raimo Vastamäki Turenki 40,3.

N45: 1) Jaana Mäkelä PolVa 42,3.

Kickbike

P18: 1) Patrik Kocrher Kimbet Siilinj 34,3.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 37,8, 2) Kurt Kocrher Kimbet Siilinj 38,4.

Naiset 1) Raisa Heiskanen KPSH ry 41,6, 2) Asta Kankaala LepU 45,1.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 43,8.

T16: 1) Jasmin Kocrher Kimbet Siilinj 39,3.

P9: 1) Riku Kankaala LepU 1,00,5.

T5: 1) Senni Mustonen Kuopio 1.09,3.

19.7.2014

Suomen Perinneurheiluliiton avoimet SM- kilpailut frisbeegolf ja minigolf Leppävirta 19.5. 2014.

Tulokset.

Frisbeegolf.

M30: 1) Teemu Rusanen Varkaus 35.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 33.

M65: 1) Reijo Huuskonen LepU 39.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 33.

PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 50.

Kehitysv 1) Joonas Piitulainen Varkaus 61.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 36.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 52.

Minigolf.

Myl 1) Teemu Rusanen Varkaus 36, 2) Jorma Rajakannas LepU 38,3) Raimo Kilpeläinen LepU 44, 4) Reijo Huuskonen LepU 63.

PTL 1) Heikki Impivaara LepU 28.

Kehitysv 1) Joonas Piitulainen Varkaus 55.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 47, 2) Terttu Kilpeläinen LepU 56.

90- luvun legendat yu- kilpailut Leppävirta 19.7.2014.

Tulokset.

7- ottelu. Lajit 100m aj, keihäs, kuula, korkeus, 200m, pituus, 800m.

Myl 1) Erkka Pehkonen Tampere 3736 ( 19,69, 37,09, 15,10,145,30,50,4,39, 2.45,37), Olli Immonen Oulu 3581 ( 19,40, 47,80, 14,13,140, 30,60, 4,08, 3.04,25) 3) Juha Miettinen Leppävirta 3223 ( 19,25, 35,,08, 15,09, 150, 33,42, 4,33, 3,29,76) 4) Juha Saarento Helsinki 3219 ( 21,78, 36,69, 14,23, 155, 34,39, 4,01, 2,53,10. 5) Juha Kauppinen Helsinki 2765( 19,21, 29,98, 14,86, 155, 31,41, 3,42, -) 6) Tomi Rissanen Siilinjärvi 2059 ( 20,91, 28,38, 10,70, 120, 33,12, 3,98, 3,18,98) 7) Jyri Leinonen Helsinki Keihäs 22,90, kuula 9,60, korkeus 80,

Naiset 100m aj 1) Pinc Xiao 29,67, 2) Sanna Leinonen 30,60.

Hirrensyöksy.

Miehet 1) Olli Immonen Oulu 7,13, 2) Erkka Pehkonen Tampere 6,39, 3) juha Saarento Helsinki 5,90. ulkopkilp Jorma Rajakannas LepU 6,22.

17.7.2014

Avoimet Varkauden liitosaappaanheiton mestaruuskilpailut Käpykankaan kenttä 17.7 2014.

Tulokset: Myl 1) Seppo Julkunen LepU 45,80, 2) Matti Saukkonen LepU 41,50, 3) Pentti Montonen MiKV 40,53, 4) Teemu Rusanen Varkaus 38,77, 5) Jorma Rajakannas LepU 36,90.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 34,87, 2) Terttu Kilpeläinen LepU 19,45, 3) Marja – Leena Ukkonen LepU 19,00.

Myl Näköv 1) Timo Pulkkinen PSN 22,68.

PTL Myl 1) Heikki Impivaara LepU 13,65.

Kehitys Myl 1) Joonas Piitulainen Varkaus 8,41.

Lv3 Myl 1) Pekka Kandolin LepU 13,18.

Näköv M60: 1) Timo Pulkkinen PSN 22,47.

PTL M60: 1 Heikki Impivaara Lepu 13,51.

M30: 1) Teemu Rusanen Varkaus 29,53,

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 49,08, 2) Matti Saukkonen LepU 45,70.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 37,75.

M65: 1) Pentti Montonen MiKV 45,74, 2) Reijo Huuskonen LepU 25,49.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 31,91, 2) Eino Piippo Varkaus 24,58.

M75: 1) Pekka Kandolin LepU 12,49.

P11: Juska Tuure Varkaus 17,60.

M70: Harrastesarja 1) Erkki Hyttinen Savo- Karjalan Kanuunat 13,74.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 36,24.

N55: 1) Marja- Leena Ukkonen LepU 18,56.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 18,81.

N80: 1) Lilli Korhonen LepU 16,94.

15.7.2014

LepU:n Viikkokilpailut 14.7.2013.

Tulokset;

Yhdenkäden painonheitto

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 13,27.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 16,28.

Olympiapaino M50: 1) Seppo Julkunen LepU 5,65.

Voimakiekko M50: 1) Seppo Julkunen LepU 34,15.

Liitosaappaanheitto.

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 48,59, 2) Teemu Rusanen Varkaus 38,73.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,72.

M65: LV1 1) Tapani Kröger LepU 9,90.

PTL M60: 1) Heikki Impivaara LepU14,18.

M30: 1) Teemu Rusanen Varkaus 35,85.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 47,17.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 39,48, 2) Lassi Jussila LepU 26,33.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 33,41.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 35,50.

Hirrensyöksy Ruutanalampi.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 7,10, 2) Toimi Julkunen LepU 6,60.

Naiset 20 kg 1) Asta Kankaala LepU 5,02.

Naiset 15kg 1) Asta Kankaala LepU 6,40.

N40: 10kg 1) Asta Kankaala LepU 7,24.

Markkinapäivien Saappaanheittotulokset 12.7.2014
Kiihtelysvaara

M75
1. Teuvo Koljonen KiiU 25,35, 2) Taisto Kärnä Kiihtelysvaara 21,07

M65
1. Matti Väistö Kiihtelysvaara 21,05,2)Pauli Simonen Kiihtelysvaara 19,12,3)Eino Sagulin Kiihtelysvaara 18,43

M60
1. Pertti Haantio Suomi 25,48,2) Juhani Rouvinen Kiihtelysvaara 24,92, 3) Juhani Nuutinen  Kiihtelysvaara 24,46

M55
1. Ilkka Hämäläinen Kiihtelysvaar 30,10,2) Eino Sedergren Suomi 25,03,3) Pentti Keränen Suomi 22,92,4) Seppo Laakkonen Kiihtelysvaara 19,97

M50
1. Jukka Nuutinen Kiihtelysvaara 30,34, 2)Jouni Peltonen Kiihtelysvaara 21,43, 3)Jorma Martikainen Suomi 16,54

M45
1. Ari Rummukainen Kiihtelysvaara 35,70,2) Osmo Jokela KiiU  35,59

M40
1. Jorma Könönen Kiihtelysvaara 25,93

M35
1. Marko Mielonen Kiihtelysvaara 30,65,2) Aki Ronkainen Kiihtelysvaara 16,36

M
1. Teemu Myller Kiihtelysvaara 35,23 2. Aapo Hämäläinen Kiihtelysvaara 25,79,
3) Samuli Myller Kiihtelysvaara 22,53

N70
1. Ritva Vatanen Kiihtelysvaara 7,54

N55
1. Riitta Nuutinen Kiihtelysvaara 16,79

N50
1. Riitta Karhapää KiiU 15,92, 2) Anu Vehviläinen Joensuu 14,50

N45
1. Hannele Rummukainen KiiU 25,67

N
1. Suvi Nykänen Suomi 11,41

P16
1. Aleksi Rintanen Suomi 24,78

P12
1. Juho Juvonen Kiihtelysvaar 19,25, 29 Rasmus Räty Suomi 12,59, 3) Aleksi Tuupanen Kiihtelysvaara 9,08

P11
1. Jere Jokela KiiU 19,11,2) Misa Sihvonen Kiihtelysvaara 9,69

P9
1. Elmeri Roivas Suomi 8,34, 2) Emil Turunen Suomi 8,04

P8
1. Joona Makkonen Suomi 7,81, 2)Arttu Pirinen Kiihtelysvaara 5,26

P7
1. Teemu Makkonen Suomi 6,39

T5
1. Iiris Pirinen Kiihtelysvaara 5,22,2) Kerttu Tanskanen Suomi 3,75

12.7.2014

Tuppurinmäen kyläkauppapäivän liitosaapaskilpailu 12.7.2014.

Tulokset:

Myl 1) Simo Roponen Leppävirta 27,05, 2)Jukka Suhonen Espoo 26,20, 3) Janne Liukko Leppämäki 16,22.

Naiset 1) Merja Tuomainen Leppävirta 16,58, 2) Jenni Hyytiäinen Espoo 12,80.

M30: 1) Rami Mikkonen Siilinjärvi 26,50.

M50: 1) Tero Laakkonen Kuopio 17,90.

M55: 1) Juhani Konttinen Uusikaupunki 23,30, 2)Kalle Saksa Tuppurinmäki 21,96, 3)Risto Siikanen Kuopio 17,02.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 34,59, 2)Veijo Laakkonen Tuppurinmäki 19,70.

M65: 1) Pekka Poikolainen Pieksämäki 17,29, 2) Iikka Antikainen Valkeamäki 17,02, 3) Eero Liukko Leppämäki 16,10.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 33,29, 2) Eino Rissanen Orimattila 17,20.

M75: 1) Tauno Väisänen Kuopio 15,18.

N+40 : 1) Mirja Kaulamo Leppämäki 17,97.

N50: 1) Pirjo Siikanen Kuopio 18,30.

N55: 1) Paula Laakkonen Kuopio 13,90, 2) Katrina Rajakannas LepU 10,51, 3) Soili Vihavainen Varkaus 9,32.

N60: 1) Sirpa Antikainen Valkeamäki 8,74.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 19,10.

9.7.2014

Avoimet pitäjänmestaruusmaastot ja hirrensyöksy Leppävirta 9.7. 2014.

Tulokset.

Maastojuoksu matka 3km.

Myl 1) Kauko Rissanen Vesanto 9,42, 2) Veli- Matti Turunen LepU 13,19.

M45: 1) Tapio Malkki LepU 10,47.

M55: 1) Kai Kräkin Varkaus 11,37, 2) Martti Semi LepU 11,55.

M60: 1) Risto Komulainen LepU 10,19, 2) Teuvo Juutilainen LepU 11,04, 3) Ari Hulkkonen LepU 12,41.

N45: 1) Kirsi Piiparinen LepU 12,48, 2) Greta Malkki LepU 13,14.

M65: 1km 1) Reijo Huuskonen LepU 6,23.

M75: GOPT luokka 1) Pekka Kandolin LepU 7,45.

P9: 1,5km 1) Riku Kankaala LepU 8,25.

Hirrensyöksy.

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 7,44, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 5,95, 3) Toimi Julkunen LepU 5,75.

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 6,30.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 7,60.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 7,80.

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 6,65, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 6,60.

M65: 10 kg hirsi 1) Reijo Huuskonen LepU 6,70.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 7,12.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 5,80.

6.11.2014

Liitosaapaskilpailut 3.7.2014 Maaninka

T7: 1) Milla Vauhkonen HeTa-13 3,26
T11: 1) Jenna Korhonen HeTa-13 18,12
P13: 1) Aku Korhonen HeTa-13 38,60,  2)Tatu Mykkänen HeTa-13 25,20
P15:1)Toni Mykkänen HeTa-13 30,13
M35: 1)Niko Korhonen HeTa-13 51,61
M45: 1) Timo Mykkänen HeTa-13 51,24
Nyl: 1)Sonja Roivainen HeTa-13 33,61 2)Tanja Mykkänen HeTa-13 29,14
Myl 1)Niko Korhonen HeTa-13 56,19 2) Timo Mykkänen HeTa-13 45,70
3) Juha-Matti Vauhkonen HeTa-13 40,38, 4) Ari Roivainen HeTa-13 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään