Yhteistyössä

 


 

 

Maaliskuu 2014

 

30.3.2014

Aprilliheitot liitosaappaanheitto Leppävirta 30.3.2014.

Tuloksia:

Myl 1) Riku Pulliainen RiU 70,49, 2) Niko Korhonen HeTa 13 66,91 3) Jukka Vesterinen LepU 65,80,, 4) Timo Mykkänen HeTa 13  63,01, 5) Pasi Kinnunen LepU 48,26.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,10, 2) Sirpa Laitinen LepU 19,10, 3) Sari Kinnunen LepU 18,55, 4) Helvi Heinonen LepU 12,82, 5) Venla Kinnunen LepU  11,83.

LVI 1) Tapani Kröger LepU 11,68

Näkövammaiset Myl 1) Timo Pulkkinen PSN 23,70.

M35: 1) Niko Korhonen HeTa 13 65,00, 2) Pasi Kinnunen LepU 47,30.

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 69,99.

M45: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 60,46.

M50: Jari Timonen Iisalmi 38,01, 2) Viljo Hakkarainen Iisalmi 20,63,

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 52,86.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 32,81.

M75: 1) Erkki Peiponen LepU 27,79.

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 19,53.

LV60: 1) Tapani Kröger LepU 12,07.

Näkövammaiset M60: 1) Timo Pulkkinen PSN 23,17.

N30: 1) Sari Kinnunen LepU 18,98.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,13.

N60: 1) Sirpa Laitinen LepU 18,74.

P15: 1) Toni Mykkänen HeTa 13 21,54.

P13: 1) Aku Korhonen HeTa 13 30,58, 2) Tatu Mykkänen HeTa 13 23,43.

P5: 1) Veeti Kinnunen LepU 3,10.

T13: 1) Venla Kinnunen LepU 13,35.

T11: 1) Jenna Korhonen HeTa 13 21,20 2) Mette Hiltunen L:virta 13,24, 3) Veera Kinnunen LepU 11,69.

T5: 1) Minea Hiltunen L:virta 4,69.

N70: Linkopallo 1) Terttu Kilpeläinen LepU 23,41.

Liitosaapas/ renkaanheitto Juankoski 29,3, 2014.

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 48,50.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 45,89.

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 28,45.

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 33,85.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 34,70.

P9: 1) Riku Kankaala LepU 14,90.

Rengas M50: 1) Seppo Julkunen LepU 20,88.

M70: 1) Toimi Julkunen LepU 12,55.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 12,55.

P9: 1) Riku Kankaala LepU 10,60.

23.3.2014

Liitosaappaanheitto 23.3.2014 Leppävirta

Tulokset:

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 65,19, 2) Timo Mykkänen Tavit13 50,01, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 33,45,

4) Juhani Kinnunen LepU 19,51

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 38,60

T11: 1) Venla Kinnunen LepU 12,22

P13: 1) Tatu Mykkänen Tavit13 25,57

P15: 1)Toni Mykkänen Tavit13 22,50

N30: 1) Sari Kinnunen LepU 15,81

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 35,75

M35: 1) Jukka Vesterinen LepU 66,12, 2) Pasi Kinnunen LepU 50,05

M45: 1) Timo Mykkänen Tavit13 54,10

M65: 1) Reijo Huuskonen LepU 18,25

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 32,46

M75: 1) Erkki Peiponen LepU 27,57

M80: 1) Juhani Kinnunen LepU 19,93

M60LV: 1) Tapani Kröger Leppävirta 11,91

16.3.2014

Puusuksihiihdon SM Joroinen 16.3.2014.

Tulokset:

Myl 4km 1) Markku Tuhkanen LepU 17,10.

M50: 4km 1) Mauri Kinnunen Varkaus 15,26, 2) Timo Vartiainen LepU 15,54.

M55: 4km  1) Matti Mäkinen LepU 15,06, 2) Auvo Kuvaja Joroinen 15,31, 3) Antti Soininen SäySa 18,42.

M60: 4km  1) Pertti Tuomainen LepU 15,28, 2) Esa Kinnunen LeVI 16,04, 3) Teuvo Juutilainen LepU 16,07

M65: 4km 1) Keijo Kosonen ParikUrh 15,49, 2) Heikki Leppänen ViitsViesti 16,50,

N40: 4km 1) Satu Immonen LepU  16,36.

M70: 2km 1) Jussi Pakonen ViitsViesti 7,48, 2) Esko Hyvärinen PolVa 8,18, 3) Raimo Huppunen VantHS 8,22.

M80: 2km 1) Juhani Kinnunen LepU 11,41.

M90: 1) Uuno Heiskanen LepU 16,24.

9.3.2014

Pilkkihiihdon SM- kilpailut Suonenjoen Iisveden Rantapaviljonki 9.3. 2014.

Tulokset:

Myl 1)  Reino Ijäs Ruokolahden Urheilukalastajat 32, 2) Teemu Tenhunen Keitele 16, 3) Jukka Narinen Vapa Varkaus 7, 4) Tapio Kokkonen Suonenjoki ja Eino Toivanen Suonenjoki 0.

M55: 1) Markku Talonpoika Taipalsaaren Riento 16, 2) Pertti Tuomainen Leppävirran Urheilijat 13, 3) Kari Kaarnaoja Ruokolahden Kanto 12, 4) Jouko Järvi Suonenjoki 0.

M65: 1) Kari Salminen Taipalsaaren Riento 26, 2) Heikki Laitinen Suonenjoen Talvionkijat 18, 3) Kari Liukko Taipalsaaren Riento 16, 4) Osmo Kaksonen Ruokolahden Kanto 15, 5) Antero Rusinen Iisalmi 2.

M75: 1) Toivo Peltonen Ruokolahden Kanto 9, 2) Veli Parviainen Suonenjoki 1.

Naiset 1) Anu Huttunen Suonenjoen Talvionkijat 23, 2) Tiina Kukkonen Keitele 12.

N65: 1) Raija Kortelainen Suonenjoen Talvionkijat 15, 2) Anja Rusinen Iisalmi 1.

Miehet joukkuekilpailu 1) Taipalsaaren Riento 58 ( Talonpoika, Liukko, Salminen) 2) Ruokolahden Kanto 36 ( Peltonen, Kaksonen, Kaarnaoja)

Sekajoukkue 1) Suonenjoen Talvionkijat 56 ( Laitinen, Kortelainen, Huttunen.

T12: 1) Lotta Järvi Suonenjoki 0.

Iisvesi pilkki.

Myl 1) Hannu Matilainen STO 2777.

M65: 1) Hannu Ylönen LKK 2952, 2) Ossi Mertanen PuPi 2822, 3) Seppo Hänninen STO 2177, 4) Raimo Hätinen PuPi 2120, 5) Tauno Korhonen SiiKa 1955, 6) Kalevi Korhonen PuPi 1873, 7) Urho Liimatainen KonvSM 1463, 8) Reijo Huuskonen LepU 808.

N65: 1) Annikki Hätinen PuPi 1639, 2) Aino Korhonen PuPi 1487, 3) Marjaana Ylönen LKK 1138.

2.3.2014

Ratapotkukelkkailun SM Leppävirta 2.3.2014.

Tulokset:

Myl 3000m 1) Pertti Tuomainen LepU 7.26, 5, 2) Seppo Julkunen LepU 7.57,4, 3) Antti Soininen SäySä 9.01,2.

Naiset 3000m 1) Pirjo Hollemo Espoo 8.31,8, 2) Asta Kankaala LepU 8.40,8,  3) Anita Hyttinen LepU 9.24,8, 4) Pirjo Saukkonen LepU 10.23,5.

Naiset 500m 1) Mari Vepsäläinen Madrid 1.26,4.

M60: 500m 1) Pertti Tuomainen LepU 1.02,1.

M50: 500m 1) Seppo Julkunen LepU 1.06,7.

M55: 500m 1) Antti Soininen SäySä 1.18,8.

M70: 500m 1) Raimo Kilpeläinen LepU 1.13,8.

N30: 500m 1) Aino Kainulainen LepU 2.07,3.

N40: 500m 1) Asta Kankaala LepU 1.21,1.

N45: 1) Pirjo Hollemo Espoo 1.19,5, 2) Pirjo Saukkonen LepU 1.36,4.

N50: 500m 1) Anita Hyttinen LepU 1.23,7.

HarrasteM 500m 1) Mikko Aalto Karjala 1.55,2

NarrasteN 1) Kaisa Aalto Karjala 1.55,3.

P10: 300m 1) Riku Kankaala LepU 1.00,7.

Sauvakelkkailu Myl Ptl 1) Heikki Impivaara LepU 3.04,3

Tikkaluistelun SM luistelu matka 500m

M50: 1) Seppo Julkunen 45,0 ( Luistelu 50,9, tikkatulos 36), 2) Jouni Holopainen Espoo 1.07,5 ( 1.09,0, 14)

M60 Pertti Tuomainen LepU 54,9 ( 1.02,5, 40)

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 1.35,9 ( 1.42,2, 37)

P9: 1) Riku Kankaala LepU 1.24,8 ( 1.25,5 300m, 7)

Tikkapotkukelkkailun SM,

M55: 1) Antti Soininen SäySä 1.15,9 ( 1.18,8, 24)

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 1.08,4 ( 1.13,8, 35)

N50: 1) Anita Hyttinen LepU 1.21,7.

N45: 1) Pirjo Hollemo Espoo 1.15,0 ( 1.19,5,32)

N40: 1)  Asta Kankaala LepU 1.16,3 ( 1.21,1, 33)

Myl Ptl 1) Heikki Impivaara LepU 3.00,7 ( 3.04,3, 29)

Naiset luistelu 500m 1) Mari Vepsäläinen Madrid 1.29,3.

1.3.2014

Potkukelkkailun 26 MM- kilpailut Pieksämäki 1.3.2014.

Tulokset:

Myl 200m 1) Jussi Lahtinen Otto Motor Multia 22,6, 2) Markku Levänen SaD 23,7, 3) Pertti Tuomainen LepU 25,9, 4) Seppo Julkunen LepU 27,3, 5) Taisto Miettinen Kauniainen 28,3, 6) Jouni Holopainen Espoo 34,4, 7) Joona Manninen Pieksämäki 57,3.

Naiset 200m 1) Maarit Raatikainen LepU 25,2, 2) Laura Kumpula Otto Motor Multia, 3) Miia Lahtinen KePo 29,9, 4) Asta Kankaala LepU 33,9, 5) Sari Nenonen Pieksämäki 37,9, 6) Pirjo Hollemo Espoo 34,0, 7) Katja Eronen SaD 46,0, 8) Meri Eronen Pieksämäki 1.12,0.

Miehet 3000m 1)  Jussi Lahtinen Otto Motor Multia 4,46,9, 2) Markku Levänen SaD 4.57,3, 3) Pertti Tuomainen LepU 4.57,8.

Naiset 3000m 1) Maarit Raatikainen LepU 5.15,2, 2) Laura Kumpula Otto Motor Multia 5.29,1, 3) Miia Lahtinen KePo 6.19,1, 4) Anita Hyttinen LepU 7.19,7.

M20: 1000m 1) Veikka Manninen Pieksämäki 2.22,2.

P16: 1000m 1) Kaapo Levänen SaD 1.56,9, 2) Jaakkima Juntunen KePo 2.01,6.

T20; 1) Annina Hyttinen LepU 2.11,4, 2) Annukka Niemelä Jyväskylä 2.28,3.

T16; 1000m 1) Vilma Ylönen PieTy 2.29,4, 2) Essi Korhonen PieTy 3.06,5

Mharraste 1000m 1) Severi Remonen Team SokKiv 1.50,8, 2) Kalle Karjalainen Team SokKIv 1.51,7

M45: 1000m 1) Taisto Miettinen Kauniainen 1.46,4, 2) Seppo Julkunen LepU 1.46,9, 3) Jouni Holopainen Espoo 2.16,2.

M55:1000m 1) Pertti Tuomainen LepU 1.40,5, 2) Matti Pesälä KortRy 1.43,9.

M65:1000m 1) Raimo Kilpeläinen LepU 2.11,4, 2) Pentti Kervinen LeVi 2.19,8.

M75: 1000m 1) Juhani Kinnunen LepU 2.56,6, 2) Pekka Kandolin Heli Varkaus 2.58,0.

M85: 1000m 1) Uuno Heiskanen LepU 3.59,8.

N35: 1000m 1) Miia Lahtinen KePo 2.03,4, 2) Asta Kankaala LepU 2.10,2.

N45:1000m 1) Pirjo Hollemo Espoo 2.12,1, 2) Anita Hyttinen LepU 2.16,8, 3) Pirjo Saukkonen LepU 2.25,4.

N55: 1000m 1) Auli Suomalainen Multia Team 2.03,4.

N65: 1000m 1) Terttu Kilpeläinen LepU 2.16,3, 2) Leena Härkönen LepU 2.21,2.

N75: 1000m 1) Lilli Korhonen LepU 3.19,1.

Myl COPD luokka 200m 1) Pekka Kandolin Heli Varkaus 51,3

Myl PT 200m sauvakelkkailu 1) Erkki Pettinen MikInv 44,9, 2) Jorma Hortama Juvan Inv 49,9, 3) Heikki Impivaara LepU 59,2.

Myl 200m  Pieksämäen valtuutettu 1) Mikko Laakso 52,5. ( Avauksen suorittanut)

Viesti 3x1000m

Myl 1) Suomi 1 5.20,7 ( Lahtinen, Miettinen, Juntunen, 2) LepU 5.33,4 ( Julkunen, Kilpeläinen, Tuomainen, 3) Sad 5.51,8 ( M, Levänen, K. Levänen, J. Levänen)

Naiset: 1) Otto Motot Multia 5.44,3 ( Kumpula, Suomalainen, Lahtinen) 2) LepU I 6.02,2 ( Hyttinen Annina, Kankaala, Raatikainen) 3) LepU II 7.01,6 ( Kilpeläinen, Härkönen , A Hyttinen ) 4) PieTy 7.45,4 ( Taavitsainen, Itkonen, Ylönen)

Lapset 50m

P4: 1) Johannes Taavitsainen P:mäki 43,6, 2) Kasperi Takkinen P;mäki 1.04,0.

P6: 1) Iisakki Vierikko KePo 13,6, 2) Aleksi Järäsalo P:mäki 27,8, 3) Kaspion Poikolainen Rautalampi 57,9.

P8: Leevi Voutilainen Kouvola 16,1.

P10: 1) Jaakkima Juntunen KePo 9,2, 2) Heikki Vuohelainen P.mäki 11,1, 3) Leevi Huttunen P:mäki 11,6, 4) Riku Kankaala LepU 12,2, 5) Jerry Väisänen P:mäki 17,3.

P12: 1) Kaapo Levänen SaD 9,6.

P14: 1) Matias Hyttinen LepU 15,3

Pharraste 1) Topi- maskotti 29,8.

T4: 1) Jainca Taavitsainen P:mäki 49,1

T6: 1) 1) Ellanoora Romunen SaD 20,9, 2) Nella Kantelinen P:mäki 33,8.

T8: 1) Elli Hujanen Oulu 14,8, 2) Sylvi Liukkonen P:mäki 15,1, 3) Kiia Huovinnen Rautalampi 15,2, 4) Jadelin Taavitsainen P:mäki 20,9, 5) Janette Nahkuri P:mäki 22,8.

T10: 1) Elsa Liukkonen P:mäki 11,8, 2) Tiina Pienimäki Otto Motor Multia 12,7.

T12:: 1) Sanni Liukkonen P:mäki 12,7, 2) Oona Romunen SaD 13,6.

Invalidien viesti 3x50, 1) Savo 52,5 ( Impivaara, Pettinen, Horttama)

Harrasteviesti 3x200m 1) Sokkelin Kivittäjät 1.42,3 ( Remonen, Markus Kauppinen, Karjalanen) 2) Otto Motor Multia 1.59,4 ( Seppo Lahtinen, Kari Virta: Kari Pienimäki) 3) USA CAT CLUB 2.46,7 ( Jari Räisänen, Santeri Kolehmainen, Ville Kuhmonen)

Joukkuekilpailu 50m kaikki samassa kelkassa 1) Päivällistenteatteri eläinryhmä 42,7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään