Yhteistyössä

 


 

 

Syyskuu 2014

 

30.9.2014

 Viikkokisan tulokset/vauhditon moukari 29.9.2014 Iisalmi

( 5 kg 4 kg 3 kg )

M50: 1) Jari Timonen  106,22 ( 28,85 35,64 41,73 106,22)
M30: 1) Risto Salonen 90,40  (24,33 28,66 37,41 )
M55: 1) Tapio Porejärvi 113,55 ( 29,35 37,60 46,60) 

29.9.2014

LepU:n viikkokilpailut 29.9.2014 Leppävirta

Liitosaapas:

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 70,80, 2) Seppo Julkunen LepU 54,00, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 33,12
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,70
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 69,55
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 53,33
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 33,10
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,43

Rengas:

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 26,34, 2) Seppo Julkunen LepU 18,35
Nyl. 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,39
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 26,21
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 20,42
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14,19
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,11

Yhden käden paino:

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen 12,61
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 15,90
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,42

Painonheitto:

N45: 1) Pirjo Saukkonen 9,04
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 13,01

28.9.2014

Erikoisheittojen yhteistulos SM 28.9.2014 Leppävirta

(Hirrensyöksy, jakkara, yhden käden paino, rengas)

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 47,97 ( 5,30, 16,07, 12,58,14,02), 2) Asta Kankaala LepU 47,42 (6,08, 15,96, 12,09, 13,29), 3) Piia Aaltokoski LepU 41,95 ( 6,01, 12,41, 9,47, 14,06)

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 84,43 ( 7,88, 28,78, 19,47, 28,30), 2) Matti Saukkonen LepU 63,82 ( 6,62, 24,63, 12,68, 19,89), 3) Seppo Julkunen LepU 63,13 ( 7,57, 23,40, 12,97, 19,19), 4) Kari Markkanen LepU 48,83 ( 7,08, 21,06, 0,00, 20,69)

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 45,38 ( 5,63, 14,68, 10,82, 14,25)

N40: 1) Asta Kankaala LepU 46,89 ( 6,99, 15,39, 11,42, 13,09)

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 50,28 ( 6,43, 16,43, 13,03, 14,39)

N60: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 34,33 ( 4,06, 12,74, 9,83, 7,70)

N65: 1) Marja Maksimainen KiiU 40,22 ( 5,51, 12,01, 12,80, 9,90)

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 36,69 ( 5,87, 10,02, 11,28, 9,52)

M30: 1) Risto Salonen Iisalmi 30,58 (0,00, 13,13, 8,58, 8,87)

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 83,82 ( 8,16, 28,76. 19,90, 27,00)

M50: 1) Matti Saukkonen LepU 68,18 ( 6,71, 23,68, 15,72, 22,07), 2) Seppo Julkunen LepU 68,09 ( 7,13, 23,21, 15,81, 21,94), 3) Jari Timonen Iisalmi 40,30 ( 5,55, 17,58, 0,00, 17,17)

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 63,17 ( 5,37, 21,27, 16,20, 20,33)

M60: 1) Kari Markkanen LepU 67,61 ( 7,67, 21,19, 15,67, 23,08), 2) Jorma Rajakannas LepU 51,12 ( 6,52, 14,02, 15,44, 15,16), 3) Pertti Tuomainen LepU 50,02 ( 5,45, 16,46, 12,53, 15,58), 4) Seppo Saukkonen LepU 43,57 ( 6,59, 13,79, 10,95, 12,24), 5) Raimo Heiskanen KiiU 40,08 ( 5,59, 12,29, 10,93, 11,27)

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 50,63 ( 5,73, 15,25, 15,22, 14,43)

M75: 1) Teuvo Koljonen KiiU 37,56 ( 5,35, 12,02, 10,38, 9,81)

M75LV2: 1) Tauno Laitinen LepU 34,50 ( 5,12, 9,00, 10,45, 9,93)

Varsimoukarinheiton SM 27.9.2014

Moukarin paino 7 kg

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,61, 2) Piia Aaltokoski LepU 13,26, 3) Asta Kankaala LepU 13,08

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 27,75, 2) Seppo Julkunen LepU 21,34, 3) Matti Saukkonen LepU 20,27

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 13,53

N40: 1) Asta Kankaala LepU 12,43

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,16

N60: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 4,83

M30: 1) Risto Salonen Iisalmi 12,84

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 27,42

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 21,10, 2) Matti Saukkonen LepU 20,86, 3) Jari Timonen Iisalmi 15,60

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 17,28

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 16,60, 2) Pertti Tuomainen LepU 15,31, 3) Seppo Saukkonen LepU 12,15

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 17,32

27.9.2014

JoPa:n viikkokilpailut 27.9.2014

Liitosaapas

Myl: 1) Jouni Hämeenkorpi 58.60 2)Juha Korpi 56.76 3)Marko Anttila 47.29 4)Juho Korpi 24.19
Nyl: 1) Minna Korpi 20.20

Leppävirran koululaisten liikuntapäivä 27.9.2014 Leppävirta

Liitosaapas:

T7: 1) Elli Ripatti Leppävirta 4,90, 2) Olivia Utriainen Leppävirta 2,97
T9: 1) Venla Räsänen Leppävirta 12,70, 2) Sara Kuusela Leppävirta 7,35. 3) Sofia Kosunen Leppävirta 7,11, 4) Alisa Kolari Leppävirta 6,73, 5) Milla Kauhanen Leppävirta 6,67,6) Jemina Könönen Leppävirta 6,65, 7) Milja Kosunen Leppävirta 6,44, 8) Noora Thure Leppävirta 4,80,9) Jessika Remunen Leppävirta 3,49, 10) Katriina Kosunen Leppävirta 3,02
T11: 1) Tiia Jokela Leppävirta 14,58, 2) Jenna Karjalainen Leppävirta 11,70, 3) Hanna Kosunen Leppävirta 9,51, 4) Tiia Koponen Leppävirta 7,65, 5) Jenna Hartikainen Leppävirta 7,39, 6) Pinja Möykkynen Leppävirta 7,30, 7) Suvi Torvinen Leppävirta 6,83, 8) Janna Röyttä Leppävirta 5,46, 9) Tuuli Silvennoinen Leppävirta 4,80
T13: 1) Siiri Miettinen Leppävirta 8,95, 2) Petra Virtanen Leppävirta 8,60, 3) Hanna Ihalainen Leppävirta 8,00, 4) Vilma Ursin Leppävirta 7,50
P7: 1) Kimi Nyyssönen Leppävirta 4,70
P9: 1) Max Keskinen Leppävirta 10,54, 2) Luukas Pitkänen Leppävirta 2,06
P11: 1) Perttu Sonninen Leppävirta 8,82, 2) Roope Viljakainen Leppävirta 6,85, 3) Vili Könönen Leppävirta 3,07
P13: 1) Topias Koponen Leppävirta 17,30, 2) Roni Mykkänen Leppävirta 15,32, 3) Eero Kalevo Leppävirta 12,32, 4) Marko Räisänen Leppävirta 11,59
EA luokka.
Tytöt: 1) Moona 3,10, 2) Heljä 2,86
Pojat. 1) Arttu 8,75, 2) Konsta 8,40, 3) Viljo 7,95, 4) Ville 7,28, 5) Niilo 6,90, 6) Ville 6,70, 7) Otso 5,90, 8) Niko 5,42, 9) Joonas 3,49, 10) Sami 2,80

Linkopallo:

T7: 1) Olivia Utriainen Leppävirta 6,72, Elli Ripatti Leppävirta 5,79
T9: 1) Venla Räsänen Leppävirta 15,90, 2) Katriina Kosunen Leppävirta 10,90, 3) Milja Kosunen Leppävirta 10,70, 4) Sofia Kosunen Leppävirta 9,80, 5) Alisa Kolari Leppävirta 7,35, 6) Milla Kauhanen Leppävirta 7,13, 7) Noora Thure Leppävirta 5,62, 8)Jemina Könönen Leppävirta 4,82, 9) Sara Kuusela Leppävirta 4,50, 10) Jessika Remunen Leppävirta 4,50
T11: 1) Tiia Jokela Leppävirta 14,90, 2) Jenna Hartikainen Leppävirta 14,42, 3) Jenna Karjalainen Leppävirta 12,12, 4) Janna Röyttä Leppävirta 11,02, 5) Hanna Kosunen Leppävirta 10,15, 6) Tuuli Silvennoinen Leppävirta 9,61, 7) Suvi Torvinen Leppävirta 9,47, 8) Pinja Möykkynen Leppävirta 9,37, 9) Tiia Koponen Leppävirta 8,28
T13: 1) Siiri Miettinen Leppävirta 12,60, 2) Petra Virtanen Leppävirta 11,70, 3) Hanna Ihalainen Leppävirta 9,51, 4) Vilma Ursin Leppävirta 9,21
P7: 1) Kimi Nyyssönen Leppävirta 5,82
P9: 1) Luukas Pitkänen Leppävirta 11,15,2) Max Keskinen Leppävirta 10,94
P11: 1) Perttu Sonninen Leppävirta 12,62, 2) Roope Viljakainen Leppävirta 9,70, 3) Vili Könönen Leppävirta 7,30
P13: 1) Topias Koponen Leppävirta 23,05, 2) Eero Kalevo Leppävirta 15,05, 3) Roni Mykkänen Leppävirta 13,40, 4) Marko Räisänen Leppävirta 10,45
EA luokka:
Tytöt: 1) Heljä 7,31, 2) Moona 4,50
Pojat: 1) Konsta 10,10, 2) Otso 7,70, 3) Arttu 7,48, 4) Ville 6,59, 5) Ville 6,50, 6) Viljo 6,06, 7) Niko 5,60, 8) Joonas 5,00, 9) Sami 4,00, 10) Niilo 3,70

25.9.2014

Leväniemen syysheitot 25.9.2014 Heinävesi

Liitosaapas:

N60: Aira Torvinen Leväniemi 7,58
Ohjaaja N55: 1) Arja Kirjavainen Leväniemi 12,60
N65: 1) Pirjo Kemppi Leväniemi 9,03
Myl: 1) Mikael Leikas Leväniemi 13,85
M22: 1) Seppo Räty Leväniemi 2,05
M30: 1) Jani Kinnunen Leväniemi 29,80, 2) Martti Hämäläinen Leväniemi 26,70, 3) Tomi-Petteri Toivonen Leväniemi 14,14
M40: 1) Juhani Leppänen Leväniemi 14,31, 2) Jouni Hartikainen Leväniemi 10,17, 3) Sami Räsänen Leväniemi 7,77, 4) Arto Aalto Levänimei 5,36
M50: 1) Jarmo Hänninen Leväniemi 14,06
M55: 1) Jorma Tiainen Leväniemi 24,01
M65: 1) Seppo Kuiri Leväniemi 8,89

Linkopallo:

Ohjaaja N55: 1) Arja Kirjavainen Leväniemi
N60: 1) Aira Torvinen Leväniemi 10,40
N65: 1) Pirjo Kemppi Leväniemi 14,50
Myl: 1) Mikael Leikas Leväniemi 20,42
M22: 1) Seppo Räty Leväniemi 3,23
M30: 1) Tomi-Petteri Toivonen Leväniemi 26,46, 2) Jani Kinnunen Leväniemi 24,02
M40: 1) Juhani Leppänen Leväniemi 15,20, 2) Sami Räsänen Leväniemi 10,31, 3) Jouni Hartikainen Leväniemi 9,91, 4) Arto Aalto Leväniemi 7,02
M50: 1) Jarmo Hänninen Leväniemi 18,70
M55: 1) Jorma Tiainen Leväniemi 30,48
M60LV: 1) Kari Nykänen Leväiemi 6,52
M65: 1) Seppo Kuiri Leväniemi 12,25

Renkaanheitto:

Ohjaaja N55: 1) Arja Kirjavainen Leväniemi 4,76
N60: 1) Aira Torvinen Leväniemi 2,45
N65: 1) Pirjo Kemppi Leväniemi 3,45
Myl: 1) Mikael Leikas Leväniemi 8,55
M30: 1) Jani Kinnunen Leväniemi 8,42, 2) Tomi-Petteri Toivonen Leväniemi 7,91, 3) Martti Hämäläinen Leväniemi 6,96
M40: 1) Juhani Leppänen Leväniemi 6,96, 2) Jouni Hartikainen Leväniemi 4,99, 3) Sami Räsänen Leväniemi 2,20, 4) Arto Aalto Leväniemi 1,70
M50: 1) Jarmo Hänninen Leväniemi 5,18
M55: 1) Jorma Tiainen Leväniemi 10,28
M65: 1) Seppo Kuiri Leväniemi 3,12

Savon Ammatti- ja Aikuisopiston erityisryhmien linko/ liitosaappaanheittokilpailut Muuruvesi 24.9. 2014.

Tulokset.

Linkopallonheitto, nimen perässä ikä , sarjajakojen mukaan.

Tytöt PTL

1) Sara Hämäläinen (19v) Kuopio 2,74, 2) Leena Taulu (17v) Jyväskylä 2,11, 3) Vilma Kosunen (17v) Muuruvesi 1,65.

Pojat

1) Juho Kosunen (22v) Kuopio 3,00, 2) Joona Parviainen (22v) Lieksa 2,17, 3) Ilkka Väisänen (22v) 1,63, 4) Santi (19v) 1,25.

Liitosaapas PTL

Tytöt

1) Sara Hämäläinen (19) Kuopio 3,50, 2) Leena Taulu (17) J:kylä 2,82, 3) Krista Litmanen 2,23, 4) Vilma Kosunen (17v) Muuruvesi 1,50.

Pojat

1) Juho Kosunen (22v) Kuopio 2,72, 2) Ilkka Väisänen (22v) 2,25, 3) Joona Parviainen (22v) Lieksa 1,56, 4) Santi (19v) 1,20.

Erityisryhmät linkopallo.

Tytöt.

1) Jaana Räisänen (30v) Kaavi 13,90, 2) Laura Nousiainen (19v) Rautalampi 10,86, 3) Ritva Kuronen (65) Kaavi 10,01, 4) Roosa Markkanen (17v) Kuopio 9,42, 5) Airi Vartiainen (45v) Kaavi 9,07, 6) Mira Harju (19) Kuopio 8,20, 7) Henna Sarkiainen (17v) 3,40.

Liitosaapas.

1) Jaana Räisänen (30v) Kaavi 12,32, 2) Laura Nousiainen (19) Rautalampi 8,53, 3) Airi Vartiainen (45) Kaavi 8,29, 4) Ritva Kuronen (65v) Kaavi 8,14, 5) Mira Harju (19) Kuopio 7,14, 6) Roosa Markkanen (17v) Kuopio 6,26,7) Henna Sarkiainen (17v) 3,29.

Linkopallo pojat.

1) Timo Parkkonen (19v) Kontiolahti 18,42, 2) Markus Miettinen (17v) Kuopio 18,40, 3) Niklas Hartikainen (22v) Tuusjärvi 17,60, 4) Mikko Tokola (45v) Kaavi 17,53, 5) Tero Airaksinen (19v) Maaninka 15,00, 6) Aulis Kilpeläinen (22v) Kuopio 12,53, 7) Juho Kuosma (17v) Maaninka 11,70,8) Niklas Toivanen (19v) Kuopio 11,04, 9) Sampsa Hartikainen (15v) Kuopio 11,02, 10) Miika Törrönen (25v Kuopio 10,40, 11) Saku Kankaanpää (19) Kuopio 7,30, 12) Petri Sutinen (19) Siilinjärvi 6,92, 13) Miika Putronen (17v) Suonenjoki 5,70, 14) Arttu- Pekka Hakkarainen (19v) Kuopio 4,44, 15) Sami Kettunen (17v) Siilinjärvi 3,72, 16) Timo Lipponen (40v) Kaavi 2,86, 17) Juuso Karjalainen (17v Kuopio 1,95.

Liitosaapas.

1) Timo Parkkonen (19v) Kontiolahti 17,52, 2) Mikko Tokola (40v Kaavi 16,94, 3) Juho Kuosma (17v) Maaninka 16,73, 4) Markus Miettinen (17v) Kuopio 15,55, 5) Niklas Hakkarainen (22v) Tuusjärvi 13,72, 6) Aulis Kilpeläinen (22v) Kuopio 13,08, 7) Tero Airaksinen ( 19v) Maaninka 10,14, 8) Sampsa Hartikainen (15v) Kuopio 9,90, 9) Miika Törrönen (25v) Kuopio 8,46, 10) Saku Kankaanpää (19v) Kuopio 7,96, 11) Niklas Toivanen (19v) Kuopio 7,00, 12) Miika Putronen (17v) Suonenjoki 5,17,13) Arttu- Pekka Hakkarainen (19v) Kuopio 4,23, 14) Petri Sutinen (19v) Siilinjärvi 3,01, 15) Sami Kettunen (17v) Siilinjärvi 2,91, 16) Timo Lipponen (40v) Kaavi 2,81, 17) Juuso Karjalainen (17v) Kuopio 2,00.

Liitosaapas ohjaajat.

Naiset 1) Mirva Patinainen (35v) Kuopio 16,16, 2) Terhi Niilonen (45v) Kuopio 15.65, 3) Ingeborg Leffers Hollanti 15,50, 4) Merja Silventoinen (50v Kuopio 14,49, 5) Tiina Oksman ( 45v) Kaavi 13,87, 6) Minna Oksman (35v) Kaavi 13,48, 7) Heidi Jäntti (35v) Kuopio 9,99, 8) Anu Leskinen (28v) Kuopio 9,72.

Miehet 1) Marko Rissanen (40v) Kuopio 30,72, 2) Harri Parkkonen (35v) Kuopio 27,82, 3) Kari Parviainen (55v) Muuruvesi 18,04, 4) Martti Parviainen 16,52.

24.9.2014

Vauhdittoman moukarin harjoituskilpailut 23.9.2014 Iisalmi

Moukarien painot: 5 kg 4 kg 3 kg

M30: 1) Risto Salonen Iisalmi 84,64 ( 22,85,27,43,34,36)

M50: 1) Jari Timonen Iisalmi 106,10 ( 27,22,35,00,43,88)

M55: 1) Seppo Rusanen IisVi  118,17 ( 29,84 39,44 48,89) ,2) Tapio Porejärvi IisVi 107,70 (26,59, 34,68, 46,43)
22.9.2014

Veteraanien olympiapainon SM-kilpailut Kauhajoki 21.9.2014

Myl: 1) Tuomo Tarvainen KauhWi 11,55, 2) Jussi Tukeva ÄhtU 8,36, 3) Mikko Mäenpää KauhajKa 8,26

M90: 1) Tapani Nevala KauhajKa 1,39
M85: 1) Armas Rantala KauhajKa 3,05

M80: 1) Väinö Isosaari E-PUV 3,79, 2) Sakari Saari YlistKV 3,12, 3) Mikko Tuomisto 2,81

M75: 1) Sulo Vuorenmaa SoinSi 4,86, 2) Aarne Haapala LaihLu 4,78

M70: 1) Allan Pankka KymUv 5,08, 2) Mauri Uitto TeuvRi 4,88, 3) Aimo Järvelä EvijU 4,20, 4) Tuomo Tilenius PorinUV 3,50

M65: 1) Sakari Parkko KymUv 6,36, 2) Pekka Sivula E-PUV 5,94

M60: 1) Heikki Kangas AlavVi 8,08, 2) Matti Takala LappVei 6,02, 3) Jouko Nikula KP 5,72, 4) Kauko Hakkarainen KivKiv 5,39, 5) Pauli Mäkelä YlistKV 5,14, 6) Juhani Tikkalahti EvijU 3,71

M55: 1) Tuomo Jantunen E-PUV 7,21, 2) Risto Katajamäki TöysVe 6,01

M50: 1) Hannu Rintaniemi E-PUV 7,23, 2) Jukka Perälä KauhajKa 7,22, 3) Timo Kallio KauhajKa 6,57, 4) Seppo Julkunen LepU 6,08, 5) Matti Poutanen LoimVoi 5,82

M45: 1) Petri Launonen OulNMKY 9,56, 2) Markku Hanhela KiimU 7,04

M30: 1) Juhana Mäkelä YlistKV 12,90, 2) Tommy Lahti IFFemman 4,15

Nyl: 1) Anneli Oksanen LoimVoi 7,83, 2) Sirpa Tarvaienn KauhWi 6,27, 3) Emma Rintamäki IFFemman 5,09

N70: 1) Ritva Kiviaho SSU 4,42, 2) Helinä Pihlaja E-PUV 4,00

N60: 1) Hilkka Huhta-Koivisto E-PUV 5,18, 2) Paula Mäkelä YlistKV 5,08

N50: 1) Lise-Lott Rintamäki IFFemman 3,10

N45: 1) Jaana Suojoki E-PUV 4,61

N40: 1) Asta Kankaala lepU 5,89

N35: 1) Kirsi Koro VirtU 9,59

21.9.2014

Syysheitot 21.9.2014 Leppävirta

Suomen Perinneurheiluliiton avoin SM kyykkä

M veteraani B-sarja: 1) Pertti Tuomainen LepU -3, 2) Raimo Kilpeläinen LepU -4, 3) Seppo Saukkonen LepU -7, 4) Jorma Rajakannas LepU -11,5 , 5) Reijo Huuskonen LepU -34,5

N B- sarja: 1) Pirjo Saukkonen LepU -22

M B-sarja: 1) Jorma Rajakannas LepU 0, 2) Seppo Saukkonen LepU -3, 3) Pertti Tuomainen LepU -9

Hirrensyöksy:

Nyl 15kg: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,00

N45 10kg : 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,36

M60 15kg: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,57, 2) Seppo Saukkonen LepU 6,41, 3) Pertti Tuomainen LepU 5,98

M65 erityir: 10kg: 1) Reijo Huuskonen LepU 6,50

M70 15kg: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 6,84

20.9.2014

Liitosaappaanheiton SM 20.9.2014 Leppävirta

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 72,48, 2) Antti Ruusuvirta KivKiv 66,42, 3) Riku Pulliainen Riu 64,80, 4) Jouni Hämeenkorpi JoPa 59,35, 5) Timo Mykkänen HeTa13 58,87, 6) Marko Nironen RiU 58,46, 7) Tapani Hämäläinen RiU 56,88, 8) Seppo Julkunen LepU 55,04, 9) Juha Korpi JoPa 54,87, 10) Matti Saaranen Savon Saapas 54,38, 11) Ari Roivainen HeTa 13 53,77, 12) Paavo Tilk KU-58 49,36, 13)Markku Lattunen JoPa 49,24, 14) Erkki Leskelä LepU 48,90, 15) Niko Korhonen HeTa 13 42,70, 16) Juho Korpi JoPa 33,33, 17) Marko Anttila JoPa 29,16, 18) Juhani Lattunen JoPa 28,20

Nyl: 1) Tuija Salonen Speul 44,87, 2) Heidi Korkalainen Savon Saapas 39,70, 3) Pirjo Saukkonen LepU 39,19, 4) Asta Kankaala LepU 31,62, 5) Piia Aaltokoski LepU 28,93, 6) Kirsi Heiskanen KiiU 26,39, 7) Marja-Leena Ukkonen LepU 19,10 Vain joukkuheittäjät: Ulvi Jurikivi Speul 32,78, Marja Maksimainen KiiU 20,61, Katariina Ahlholm Kiiu 19,97

P1: 1) Matias Nyyssönen LepU 0,81

T5: 1) Milla Vauhkonen HeTa 13 4,40

T9: 1) Nea Ursin LepU 10,82, 2) Pinja Hämeenkorpi JoPa 8,65, 3) Kiia-Liisa Nevalainen Varkaus 7,37

P9: 1) Riku Kankaala LepU 11,97

T11: 1) Jenna Korhonen HeTa 13 22,08

P13: 1) Aku Korhonen HeTa 13 38,19, 2) Juho Korpi JoPa 28,54, 3) Tatu Mykkänen HeTa 13 27,34

P15: 1) Toni Mykkänen HeTa 13 27,64

N19: 1) Heidi Korkalainen Savon Saapas 36,70

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 28,16

N35: 1) Tuija Salonen Speul 42,37

N40: 1) Asta Kankaala LepU 31,71

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,43, 2) Ulvi Jurikivi KU-58 32,68

N50: 1) Kirsi Heiskanen KiiU 27,79

N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 19,00

N65: 1) Marja Maksimainen KiiU 21,88, 2) Katariina Ahlholm KiiU 18,61

N70: 1) Inkeri Fält Speul 25,08, 2)Terttu Kilpeläinen LepU 14,84

N80: 1) Lilli Korhonen LepU 15,72

M22: 1) Antti Ruusuvirta KivKiv 63,11

M35: 1) Tapani Hämäläinen RiU 59,60, 2) Niko Korhonen HeTa 13 56,58, 3) Markku Lattunen JoPa 55,66, 4) Juha Korpi JoPa 51,80, 5) Marko Anttila JoPa 46,38

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 67,67, 2) Jouni Hämeenkorpi JoPa 58,85, 3) Marko Nironen RiU 55,90

Mharraste: 1) Juha-Matti Vauhkonen HeTa 13 37,98

M45: 1) Timo Mykkänen HeTa 13 58,00, 2) Erkki Leskelä LepU 49,92, 39 Osmo Jokela KiiU 42,60

M50: 1) Matti Saaranen Savon Saapas 53,52, 2) Seppo Julkunen LepU 53,27, 3) Jari Timonen Iisalmi 49,85

M55: 1) Paavo Tilk KU-58 58,09, 2) Tapio Porejärvi IisVi 52,36

M60: 1) Jorma Hämäläinen Ronttoset 49,66, 2) Jarmo Vuolanen KorsKa 45,49, 3) Alpo Viljamaa KorsKa 40,46, 4) Jorma Rajakannas LepU 39,84, 5) Raimo Heiskanen KiiU 29,65, 6) Pertti Tuomainen LepU 29,00

M65: 1) Pentti Montonen MikKv 44,37, 2) Jouko Voutilainen Savon Saapas 41,28, 3) Mauri Laaksonen Savon Saapas 35,09, 4) Juhani Lattunen JoPa 29,97

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 33,28

M75: 1) Olavi Väänänen Ronttoset 46,10, 2) Erkki Peiponen LepU 30,04, 3) Pekka Kandolin LepU 14,06

M80: 1) Martti Soulanto SaJy 36,54, 2) Pentti Niskanen LepU 19,83

MNV: 1) Timo Pulkkinen PSN 20,56

MNV60: 1) Timo Pulkkinen PSN 19,59

MPTyl: 1) Jukka Oittinen LepU 17,97, 2) Heikki Impivaara LepU 12,34

MPT40: 1) Jukka Oittinen LepU 15,91

MPT65: 1) Heikki Impivaara LepU 12,30

MLV1: 1) Tapani Kröger LepU 9,13

M60LV1: 1) Tapani Kröger LepU 9,18

M65LV2: 1) Juhani Lattunen JoPa 29,88

M30LV3: 1) Marko Anttila JoPa 40,37

M75LV3: 1) Pekka Kandolin LepU 12,47

M80LV1: 1) Pentti Niskanen LepU 19,95

Joukkueet:

Myl joukkue: 1) RiU 177,18 ( Hämäläinen, Nironen, Pulliainen), 2) LepU 1 166,46 ( Julkunen, Leskelä, Vesterinen), 3) JoPa 163,07 ( Hämeenkorpi, Lattunen, Korpi, 4) HeTa 13 155,34 ( Korhonen, Mykkänen, Roivainen), 5) JoPa 2 112,23 ( Anttila, Korpi, Lattunen)

M30-49v joukkue: 1) JoPa 162,85 ( Hämeenkorpi, Lattunen, Korpi)

M50 joukkue: 1) Speul 160,11 ( Hämäläinen, Tilk, Porejärvi), 2) LepU 1 123,58 (Julkunen, Kilpeläinen, Rajakannas), 3) LepU 2 77,77 ( Niskanen, Tuomainen, Peiponen)

Nyl joukkue: 1) Speul 113,09 ( Jurikivi, Korkalainen, Salonen), 2) LepU 96,32 ( Aaltokoski, Kankaala, Saukkonen), 3) KiiU 66,97 ( Ahlholm, Heiskanen, Maksimainen

)N30-49v joukkue: 1) LepU 96,39 ( Aaltokoski, Kankaala, Saukkonen)

N50 joukkue: 1) KiiU 65,97 ( Ahlholm, Heiskanen, Maksimainen),2) LepU 48,69 ( Kilpeläinen, Korhonen, Ukkonen)

Renkaanheiton SM 20.9.2014 Leppävirta

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 25,32, 2) Seppo Julkunen LepU 20,44, 3) Tapio Porejärvi IisVi 19,30, 4) Paavo Tilk KU-58 19,01, 5) Jari Timonen Iisalmi 14,74, 6) Pertti Tuomainen LepU 14,08, 7) Jorma Rajakannas LepU 11,88

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,06, 2) Piia Aaltokoski LepU 13,04, 3) Asta Kankaala LepU 12,54, 4) Marja-Leena Ukkonen LepU 6,88

N30: 1) Piia Aaltokoski LepU 12,09

N35: 1) Tuija Salonen Speul 10,13

N40: 1) Asta Kankaala LepU 13,23

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,37, 2) Ulvi Jurikivi KU-58 13,62

N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 6,35

N65: 1) Marja Maksimainen KiiU 9,56

N70: 1) Inkeri Fält Speul 10,14

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 24,80

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 21,39, 2) Jari Timonen Iisalmi 17,01

M55: 1) Tapio Porejärvi IisVi 20,46, 2) Paavo Tilk KU-58 19,92

M60: 1) Jorma Hämäläinen Ronttoset 16,96, 2) Pertti Tuomainen LepU 15,81, 3) Jorma Rajakannas LepU 15,55, 4) Tapani Rissanen LepU 10,48

M65: 1) Heikki Impivaara LepU 2,97

MPT65: 1) Heikki Impivaara LepU 3,97

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14,10

P1: 1) Matias Nyyssönen LepU 0,21

Joukkueet:

Myl joukkue: 1) LepU 58,63 ( Julkunen, Tuomainen, Vesterinen), 2) Speul 53,16 ( Porejärvi, Tilk, Timonen)

Nyl joukkue: 1) LepU 38,89 ( Aaltokoski, Kankaala, Saukkonen)

M50 joukkue: 1) LepU 1 56,42 ( Julkunen, Rajakannas, Tuomainen), 2) Speul 36,93 ( Porejärvi, Tilk, Timonen) , 3) LepU 2 27,94 ( Impivaara, Kilpeläinen, Rissanen)

19.9.2014

Ylämyllyn heittotapahtuma 19.9.2014

Tulokset

Liitosaappaanheitto:

Nyl: 1) Jaana Tarkkonen Ylämylly 16,01, 2) Annina Tarkkonen Ylämylly 14,52, 3) Outi 13,98, 4) Sanni Parviainen Liperi 10,45
T15: 1) Sanni Parviainen Liperi 8,09
N30: 1) Hanna-Leena Kunttu Joensuu 11,60
N45: 1)Jaana Tarkkonen Ylämylly 14,95
Ohjaaja: Pirjo Saukkonen Heinävesi 33,00
P17. 1) Teemu Himanen Ylämylly 14,42
Myl: 1) Antti Multala Ylämylly 19,92, 2) Jorma Tikkanen Liperi 18,16
M55: 1) Jorma Tikkanen Liperi 16,73
M65: 1) Antti Multala Ylämylly 18,55

Linkopallonheitto:

Nyl: 1) Annina Tarkkonen Ylämylly 25,86, 2) Jaana Tarkkonen Ylämylly 20,00, 3) Outi 19,37
T15: 1) Sanni Parviainen Liperi 18,71
Myl: 1) Jorma Tikkanen Liperi 26,25, 2) Antti Multala Ylämylly 24,37
P17: 1) Teemu Himanen Ylämylly 20,50
M55: 1) Jorma Tikkanen Liperi 26,25
M65: 1) Antti Multala Ylämylly 24,37

15.9.2014

LepU:n viikkokisat

Liitosaapas:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 50,30, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 34,14, 3) Jorma Rajakannas LepU 32,80

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,75, 2) Anita Hyttinen LepU 22,44, 3) Marja-Liisa Hyötyläienn LepU 19,46

P13: 1) Matias Hyttinen LepU 15,30

MLV1: 1) Tapani Kröger LepU 11,97

M60LV1: 1) Tapani Kröger LepU 10,77

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,05

N50: 1) Anita Hyttinen LepU 18,65

N60: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 18,95

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 49,32

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 31,76

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 34,03

Rengas:

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,49

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,97

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 19,05

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 18,83

13.9.2014

Avoimet TUL:n rullailun mestaruuskilpailut Leppävirran Takkula 13.9. 2014.

Tulokset:

Rullahiihto matka 5,8km.

M60: 1) Ilmari Laitinen LepU 13,51.

M65: 1) Jouko Kärki LepU 13,29, 2) Keijo Puustinen LeVi 19,41.

M70 3km 1) Jussi Palonen ViitsViesti 7,04, 2) Esko Hyvärinen PolVa 7,10, 3) Jouko Laiho Jokelan Kisa 7,38.

M75 LV1 3km 1) Pekka Kandolin LepU 19,36.

Sauvarullaluistelu matka 5,8km

M45: 1) Kari Vuorinen LempKisa 12,35.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 12,59, 2) Kai Gönroos LaitlJyske 13,68.

M70 3km 1) Raimo Huppunen VantHS 7,02, 2) Raimo Vastamäki JanankLatu 7,12

Rullaluistelu Myl 5,8km 1) Marko Rahkonen Kyyjärvi 11,39.

Kickbiken SM Leppävirran Takkula 13.9. 2014.

Tulokset.

Matka 5,8km

Myl 1) Markku Levänen SaD 11,37.

M18: 1) Patrik Köcher Simpek 13,25.

M40: 1) Markku Levänen SaD 14,46.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 14,20, 2) Jouni Holopainen LepU 14,53, 3) Kurt Köcher Simpek 18,01.

M60: 1) Matti Reponen Korson Kaiku 14,54.

N18: 1) Tanja Ignatius Nodo Hyvinkää 16,12, 2) Henna Lappi Nodo Hyvinkää 16,47.

T16: 1) Jasmin Köcher Simpek 15,10.

T14: 1) Jonna Lipponen Kaimpo Kaarina 15,05.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 16,56.

N45: 1) Pirjo Hollemo LepU 17,36.

N60: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 17,31.

Suomen Perinneurheiluliiton avoimet SM- maantiekävely Leppävirran Takkula 13.9.2014.

Tulokset.

M19 3km: 1) Patrik Köcher Simpek 24,59.

M65 6km: 1) Keijo Puustinen LepU 44,45.

M70 3km: 1) Kari Räsänen PolVa 21,46.

M75 3km: 1) Raimo Vuorenmaa SaaPu 23,15, 2) Matti Kettunen PolVa 26,48.

M85 3km: 1) Matti Tamminen KyyjKyky 26,54.

M75 LV1 3km: Pekka Kandolin LepU 30,02.

N50 6km 1) Anita Hyttinen LepU 48,03.

N19 3km 1) Henna Lappi Nodo Hyvinkää. 2) Tanja Ignatius Nodo Hyvinkää 26,36.

N17: 1) Jasmin Köcher Simpek 26,36.

T15: 1) Jonne Lipponen Kaimpo Kaarina 25,00.

T11 1,5km 1) Emilia Malinen Pylkönmäen Yrittävä 10,43.

11.9.2014

Jo-Pa kyläseuran viikkokisat 11.9.2014 Raahe

Liitosaappaanheitto

Nyl 1)Tinja Niinimaa 26.65
Myl 1)Markku Lattunen Jo-pa 61.37 2)Juha Korpi Jo-pa 57.50 3)Marko Anttila Jo-pa 45.50 4)Juhani Lattunen Jo-pa 32.20

Kaiken kansan Liitosaapas ja Linkopallonheitto 11.9.2014 Varkaus

Liitosaapas:

T5: 1) Aada Kantanen Varkaus 4,76, 2) Monika Ojanen Varkaus 1,77
P7: 1) Elias Kelander Varkaus 4,48
T9: 1) Nea Ursin Varkaus 10,01, 2) Kiia-Liisa Nevalainen Varkaus 7,33, 3) Iida Kantanen Varkaus 6,63
P9: 1) Jami Lemmens Varkaus 12,90
T11: 1) Siina Kelander Varkaus 8,46
P11: 1) Juska Tuure Varkaus 19,43, 2) Aleksi Tuominen Varkaus 17,38, 3) Jimi Wacklin Varkaus 15,69, 4) Veeti Kantanen Varkaus 12,79, 5) Tiitus Tuure Varkaus 11,45
P15: 1) Milo Tuure Varkaus 22,42
MPTyl: 1) Jukka Oittinen LepU 16,82
MPT40: 1) Jukka Oittinen LepU 13,07
MPT55: 1) Hannu Ilonen VarkInv 8,69
MPT65: 1) Heikki Impivaara LepU 12,45
MNVyl: 1) Timo Pulkkinen PSN 20,10
MNV60: 1) Timo Pulkkinen PSN 19,44
M30: 1) Petri Möttö Pieksämäki 13,32
M45: 1) Erkki Leskelä LepU 44,44
M50: 1) Jarmo Lappalainen Varkaus 21,34
M erityisryhmä: 1) Joonas Piitulainen Varkaus 6,70
N22: 1) Maria Flink Varkaus 18,92
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 34,10
N35: 1) Niina Kantanen Varkaus 4,87
N45: 1) Nina Riikonen Varkaus 12,34, 2) Jaana Muikku Varkaus 10,35
N50: 1) Anja Nissinen Varkaus 10,23
N60: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 20,02

Linkopallo:

T5: 1) Monika Ojanen Varkaus 4,68, 2) Aada Kantanen Varkaus 3,01
P7: 1) Elias Kelander Varkaus 3,98
T9: 1) Nea Ursin Varkaus 12,36, 2) Iida Kantanen 8,52, 3) Kiia-Liisa Nevalaienn Varkaus 7,88
T11: 1) Siina Kelander Varkaus 11,40
P9: 1) Jami Lemmens Varkaus 10,51
P11: 1) Aleksi Tuominen Varkaus 20,96, 2) Jimi Wacklin Varkaus 16,18, 3) Veeti Kantanen Varkaus 16,48, 4) Tiitus Tuure Varkaus 14,96, 5) Juska Tuure Varkaus 14,16
P15: 1) Milo Tuure Varkaus 30,38
MPTyl: 1) Jukka Oittinen LepU 22,47
MPT55: 1) Hannu Ilonen VarkInv 13,44
MPT65: 1) Heikki Impivvara LepU 13,08
MNVyl: 1) Timo Pulkkinen PSN 19,78
MNV60: 1) Timo Pulkkinen PSN 21,23
M erityisryhmä: 1) Joonas Piitulainen Varkaus 8,40
N22: 1) Maria Flink Varkaus 24,39
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 36,86
N35: 1) Niina Kantanen Varkaus 5,16
N45: 1) Nina Riikonen Varkaus 17,32, 2) Jaana Muikku Varkaus 16,60
N50: 1) Anja Nissinen Varkaus 22,28
Myl: 1) Tapani Rissanen LepU28,60
M30: 1) Petri Möttö Pieksämäki 23,55
M30LV: 1) Teemu Rusanen LepU 49,54
M45: 1) Erkki Leskelä LepU 55,28
M50: 1) Jarmo Lappalainen Varkaus 21,07
M60: 1) Tapani Rissanen LepU 31,43. 2) Ari Hulkkonen LepU 30,85

10.9.2014

Heinäveden eläkkeensaajien liikuntailtapäivä

Liitosaapas

N60: 1) Tuula Karvinen Heinävesi 16,48, 2) Ritva Hirvonen Heinävesi 13,29
N65: 1) Liisa Tahvanainen Varkaus 11,61
N70: 1) Kaarina Juuti Heinävesi 14,26, 2) Sirkka Hokka Heinävesi 8,95
M60: 1) Hannu Tahvanainen Varkaus 19,97
M75: 1) Otto Pitkänen Heinävesi 9,76, 2) Paavo Juuti Heinävesi 9,75

Linkopallo:

N60: 1) Tuula Karvinen Heinävesi 21,72, 2) Ritva Hirvonen Heinävesi 16,70
N65: 1) Liisa Tahvanainen Varkaus 17,38
N70: 1) Kaarina Juuti Heinävesi 17,90, 2) Sirkka Hokka Heinävesi 8,80
M60: 1) Hannu Tahvanainen Varkaus 19,46
M75: 1) Paavo Juuti Heinävesi 14,42, 2) Otto Pitkänen 13,66

8.9.2014

Syysheitot ja painonheiton pm kilpailut Leppävirta 8.9.2014.

Tulokset:

M35 moukari: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 45,92.

Myl kiekko: 1) Jari Mustonen LepU 39,35

M50 kiekko: 1) Jari Mustonen LepU 45,29.

M60 kiekko: 1) Jorma Rajakannas LepU 32,10.

M70 kiekko: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 30,68.

M80 kiekko: 1) Niilo Korhonen SuoVa 28,62.

N45 kiekko: 1) Pirjo Saukkonen LepU 26,02.

N60 kiekko: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 15,10.

M65 LV1 kiekko: 1) Tapani Kröger LepU 13,82.

P14 kiekko: 1) Aapo Loikkanen LeVi 37,41.

T12 kiekko: 1) Ronja Ropponen LeVi 18,25.

M35 painonheitto: 1) Jussi Murtosaari KuoRe 14,00.

M50 painonheitto 1) Jari Mustonen LepU 11,53, 2) Markku Meklin LepU 11,36, 3) Seppo Julkunen LepU 11,32.

M60 painonheitto 1) Jorma Rajakannas LepU 11,25.

M70 painonheitto 1) Raimo Kilpeläinen LepU 12,44.

N45 painonheitto 1) Pirjo Saukkonen LepU 9,79.

N60 painoheitto: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 7,96.

N70 painonheitto: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 9,25

T12 painonheitto: 1) Ronja Ropponen LeVi 4,50.

T12 moukari: 1) Ronja Ropponen LeVi 11,99.

Olympiapainonheitto.

M35: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 9,12.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 6,13, 2) Markku Meklin LepU 6,04, 3) Jari Mustonen LepU 5,36.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 4,25.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 4,05.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,75.

N60: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 3,42.

N70: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 3,17.

Yhdenkäden painonheitto-

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 13,98, 2) Jari Mustonen LepU 12,92, 3) Markku Meklin LepU 12,82.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 16,36.

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14,90.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,97.

N60: 1) Marja- Liisa Hyötyläinen LepU 7,62.

Juankoski 7.9. 2014 tuloksia.

Naiset painonheitto 1) Asta Kankaala LepU 9,24.

N40; Painonheitto 1) Asta Kankaala 9,11.

Olympiapaino

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 6,04.

N40: 1) Asta Kankaala LepU 5,66.

7.9.2014

Perinneheitot 7.9.2014 Raahe

Liitosaapas

Myl 1)Jouni Hämeenkorpi Jo-Pa 56.33 2)Markku Lattunen Jo-Pa 54.37 3)Marko Anttila Jo-Pa 31.31 4)Juhani Lattunen Jo-Pa 27.43
Nyl 1)Tinja Niinimaa Jo-Pa 25.40
M35 1)Markku Lattunen Jo-Pa 52.48 2)Marko Anttila Jo-Pa 33.16
M40 1)Jouni Hämeenkorp Jo-Pa  56.76
M65 lv2 1)Juhani Lattunen Jo-Pa 29.40
T11 1)Tinja Niinimaa Jo-pa 21.69

Lypsyjakkara

Nyl (2.8kg 1)Minna Korpi Jo-Pa 6.57
Myl (3.2kg) 1)Markku Lattunen Jo-Pa 20.39 2)Jouni Hämeenkorpi Jo-pa 19.21 3)Marko Anttila Jo-Pa 14.04 4)Jyrki Viitanen Jo-Pa 14.01
M65 LV2 (3.2kg) 1)Juhani Lattunen Jo-Pa 12.31
P13 (2.8) 1)Juho Korpi Jo-Pa 8.93
T11 (2.8kg) Tinja Niinimaa Jo-pa  7.19

Hirrensyöksy

Myl (20kg) 1)Markku Lattunen Jo-Pa 6.49 2)Jouni Hämeenkorpi Jo-Pa 6.27 3)Marko Anttila Jo-Pa 5.82 4)Jyrki Viitanen Jo-Pa 5.75
M35 1)Markku Lattunen Jo-Pa 6.11 2)Marko Anttila Jo-Pa 5.46
M40 1)Jouni Hämeenkorpi Jo-Pa 6.55
M45 1)Jyrki Viitanen Jo-Pa 5.31
M65 LV2 10kg 1)Juhani Lattunen Jo-Pa 7.01

 

6.9.2014

Kyvyt Esiin 6.9.2014 Leppävirta

Liitosaapas:

T7: 1) Veera Niittymäki Savonlinna 7,24

P9: 1) Antton Hellberg Seinäjoki 17,25, 2) Veeti Paavola Siilinjärvi 13,13

P11: 1) Riku Tenhunen Siilinjärvi 19,44

T11: 1) Saara Niittymäki Savonlinna 15,96, 2) Annukka Etelämäki Ilmajoki 14,23

T13: 1) Noora Hellberg Seinäjoki 22,20, 2) Julia Kivinen Kaustinen 14,34

P13: 1) Antti Etelämäki Ilmajoki 22,55, 2) Severi Niittymäki Savonlinna 19,21

Myl: 1) Reijo Asikainen Juankoski 23,50

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,16

N40: 1) Kirsi Rönkkö Siilinjärvi 17,62, 2) Leila Niittymäki Savonlinna 12,43

M40: 1) Tuomo Paavola Siilinjärvi 33,72

N45: 1) Marja Etelämäki Ilmajoki 18,44, 2) Marja Tenhunen Siilinjärvi 16,03

M45: 1) Kari Niittymäki Savonlinna 33,42, 2)Teemu Etelämäki Ilmajoki 28,17, 3) Jari-Pekka Tenhunen Siilinjärvi 23,70

N50: 1) Airi Lindeman Vuokatti 21,59

M50: 1) Lassi Lindeman Vuokatti 27,70

N60: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 21,07

M60: 1) Ari Hulkkonen LepU 25,06

M65: 1) Reijo Huuskonen LepU 23,39

5.9.2014

Jo-Pa viikkokisat 4.9.2014 Raahe

Tulokset

Liitosaapas

T11 1)Tinja Niinimaa Jo-Pa 29.67
Myl 1)Jouni Hämeenkorpi Jo-Pa 52.46 2)Mika Kyröläinen Skorpparit 45,19 3)Marko Anttila Jo-Pa 40.93

Lypsyjakkara

T11 naistenjakkara 2.8kg 1)Tinja Niinimaa Jo-Pa 8.35
Myl 3.2kg 1)Jouni Hämeenkorpi Jo-Pa 1870 2)Mika Kyröläinen Skorpparit 17.67 3)Marko Anttila Jo-Pa 15.01

Hirrensyöksy
T11 5kg Tinja Niinimaa  Jo-Pa 4.61
Myl 20kg
1)Mika Kyröläinen Skorpparit 6.08 2)Jouni Hämeenkorpi Jo-Pa 5.99 3)Marko Anttila Jo-Pa 5.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään