Yhteistyössä

 


 

 

Elokuu 2017

 

30.8.2017

Kuntoranta Savon Eläkeläisten aluejärjestön keitot 30.8.2017.

Tulokset.

Linkopallo

Miehet 1) Arto Huovinen Leppävirta 34,01, 2) Heikki Sollo Varkaus 30,90, 3) Pekka Tuomainen Vehmersalmi 27,93, 4) Tapio Kokkonen Karttula 26,06, 5)Vilho Pehkonen Kiuruvesi 24,23, 6) Kari Rönkkö Sonkajärvi 24,02,7) Matti Niskanen Kiuruvesi 23,71, 8) Jarmo Laamanen Leppävirta 23,38, 9) Heikki Keränen Kiuruvesi 22,22,10) Väinö Ovaskainen Kuopio 21,33, 11) Seppo Rönkkö Iisalmi 20,20, 12) Juhani Nousiainen Kuopio 19,32, 13) Kalevi Pääkkönen Kuopio 18,94, 14) Timo Hiltunen Iisalmi 17,17,42, 15) Jorma Kaasinen Mikkeli 11,58, 16) Antero Hautaniemi Kiuruvesi 11,04, 17) Olavivi Joki Kuopio 10,20, 18) Reijo Eklund Leppävirta 10,01.

Naiset 1) Irma Niskanen Kuopio 17,48, 2) Maija Ovaskainen Kuopio 16,60, 3) Satu Siponen Kuopio 15,70, 4) Mirja Tolppanen Kuopio 15,18, 5) Liisa Kohvakka Kuopio 6) Impi Jääskeläinen Kuopio 13,31, 7) Sirkka Kokko Kuopio 11,50, 8) Leena Pölkki Kuopio 11,05, 9) Helvi Poimela Kuopio 9,06, 10) Sirjkka Karvonen Kuopio 8,20, 11) Raija Salmelainen Kuopio 7,00, 12) Kirsti Joki Kuopio 6,90.

Saapas

Miehet 1) Tapio Kokkonen Karttula 23,08, 2) Heikki Sollo Varkaus 21,11 3) Heikki Kervinen Kiuruvesi 21,10 4) Juhani Nousiainen Kuopio 20,95, 5) Vilho Pehkonen Kiuruvesi 20,12, 6)Pekka Tuomainen Vehmersalmi 20,08, 7) Matti Niskanen Kiuruvesi 19,32, 8) Arto Huovinen Leppävirta 18,05, 9) Väinö Ovaskainen Kuopio 16,93, 10) Kalevi Pääkkönen Kuopio 16,34, 11) Kari Rönkkö Sonkajärvi 16,30, 12) Seppo Rönkkö Iisalmi 14,80, 13) Jarmo Laamanen Leppävirta 14,62, 14) Timo Hiltunen Iisalmi 14,12, 15) Antero Hautaniemi Kuopio 13,34, 16) Jorma Kaasinen Mikkeli 11,93, 17) Reijo Eklund Leppävirta 10,93,18)
Olavi Joki Kuopio 8,71,

Naiset 1) Mirja Tolppanen Kuopio 12,56, 2) Irma Niskanen Kuopio 11,51, 3) Maija Ovaskainen Kuopio 10,76, 4) Impi Jääskeläinen Kuopio 10,51, 5) Helvi Poimela Kuopio 10,04, 6) Raija Salmelainen Kuopio 10,02, 7) Liisa Kohvakka Kuopio 9,30, 8) Satu Siponen Kuopio 8,02, 9)Sirkka Karvonen Kuopio 7,22, 10) Leena Pölkki Kuopio 6,41, 11) 6 Sirkka Kokko Kuopio 6,39 12) Kirsti Joki Kuopio 5,91,

AVOIMET SEURAN MESTARUUSKILPAILUT JA AIKUISURHEILIJOIDEN PIIRIKUNNALLISET KILPAILUT SAVONLINNA 29.8.2017

Perinnelajien tulokset:

Linkopallo:

M 80:1) Martti Soulanto SaJy 28,38
M 70: 1)Pentti Montonen MikKv 48.73
M 60: 1)Markku Savola SU-41 49.46
M 50: 1) Juha Kauppinen SaJy 33.15, 2) Veli Salmi SaJy 30.35
N 45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44.56

Voimakiekko:

M 80: 1) Martti Soulanto SaJy 16.49
M 60: 1)Markku Savola SU-41 31.60
M 50: 1) Juha Kauppinen SaJy 20.19, 2) Veli Salmi SaJy 20.09
N 45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 23.46

Tiistaikisat 29.8 Korso, Vantaa

Saappaanheitto:

M45v.1.Toni Rahunen TapErä 43,78,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 40,73,2.Juha Itkonen Vantaa 34,02,3.Kari Nuikka KorsKa 28,30,M65v 1.Alpo Viljamaa Vantaa 35,65,M75v 1.Kalle Lehtonen KorsKa 24,08
Myl 1.Toni Rahunen TapErä 42,85,2.Jarmo Vuolanen KorsKa 42,42,3.Alpo Viljamaa Vantaa 37,50,4.Juha Itkonen Vantaa 33,05,5.Kari Nuikka KorsKa 25,96,

Renkaanheitto

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 14,60,
M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 16,89,2.Kari Nuikka KorsKa 12,80
Linkopallo:M45v 1.Toni Rahunen TapErä 53,71,M60v 1.Juha Itkonen Vantaa 41,37,2.Kari Nuikka KorsKa 37,04

29.8.2017

LepU.n viikkokisat 28.8.2017 Perinnelajien tulokset

Saappaanheitto

P7: 1) Niilo Korhonen 7,60, 2) Jasper Jakobsson 6,45.

P6: 1) Jami Repo 6,55, 2) Veli. Pekka Koivusalo 6,40.

P4) 1) Kalle Korhonen 5,00, 2) Timi Markkanen 4,87.

P3: 1) Miro Repo 2,50.

T5: 1) Aada Kärkkäinen 4,20

T4: 1) Veera Tirronen 6,52

T1: 1) Elli Kärkkäinen 0,51, 2) Vilma Tirronen 0,46, 3) Eevi Markkanen 0,40

Voimakiekko:

Myl: 1) Teemu Poikolainen JoKa 51,07, 2) Eemeli Karjalainen VarkKv 32,58, 3) Seppo Julkunen LepU 30,03

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,65

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,48

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 31,86

Yhden käden paino:

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,95

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,32

Liitosaapas:

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 23,22

28.8.2017

MM-tatti kisojen perinnesaapas heittelyt 26.8.2017

Heinävaara, Kiihtelysvaara

P-3 Eemil Nykänen 4.20m Kuopio
P-9 Niko Pennanen 13.17m Liperi
P-11 Samuli Piiroinen 2.66m Eno
M-yl 1. Dima Tachilov 19.65m Venäjä
2.Toni Nykänen 19.07m
3.Artem Klemzikov 17.21m Venäjä
N-yl Galina Maximova 16.07m Venäjä
N-30 Olga Poroszhekaya 11.70m Venäjä
N-35 Hanna-Mari Vuorisalo 11.27m Punkalaidun
M-40 1. Teijo Sutinen 22.53m Huhtilampi
2.Jukka Haaksluoto 19.69m Lehmo
M-45 Edyard Kozarenko 19.63m Venäjä
N-50 1. Jaana Tarkkonen 16.08m Ylämylly
2.Tiina Määttä 16.04m Eno
M-50 1. Osmo Jokela 27.19m Kiihtelysvaara
2.Ossi Ryhänen 20.33m Eno
3.Anssi Määttä 15.90m Eno
N-55 Marjut Tuupainen 13.40m Hammaslahti
M-60 1.Raimo Heiskanen 23.31m Kiihtelysvaara
2.Jorma Tikkanen 23.18m Ylämylly
3. Maximov Jouza 17.50m Venäjä
4.Arto Takkunen 14.42m Kontiolahti
M-65 1.Pertti Myyry 15.79m Kontiolahti
2.Esa Manninen 14.42m Joensuu
N-70 1.Lea Laamanen 12.75m Joensuu
2.Raija Kuronen 10.03m Joensuu
3.Tuula Immonen 9.68m Joensuu
N-75 Sanni Martikainen 12.04m Joensuu
N-80 Tyyne Laitinen 10.33Joensuu

Elimäki 26.8.2017 Perinneheittopäivä

Saapas
Naiset Liito 1. Asta Kankaala LepU 34.15
N45 Liito 1. Asta Kankaala LepU 32,10
M45 Normaali 1. Toni Rahunen Tapanilan Erä 41,83
M55 Normaali 1. Kari Nurmi 21,50
M60 Normaali 1. Juha Itkonen Vantaa 32.73
M65 Normaali 1. Raimo Jyrkilä KymUV 28,47
M70 Normaali 1. Pentti Ihonen MiVo 23,50
Yleinen Liito 1. Seppo Julkunen 63,94 LepU 21. Toni Rahunen Tapanilan Erä 65,73
3. Juha Itkonen Vantaa 44,78
M50 Liito 1. Seppo Julkunen LepU 67,40
Rengas
Naiset 1. Asta Kankaala LepU 13,07
N45 1. Asta Kankaala LepU 13,40
N65 1. Marja Maksimainen kiiU 10,50
Yleinen miehet 1. Seppo Julkunen LepU 20,65
M50 1. Seppo Julkunen LepU 22,55
M55 1. Kari Nurmi Nokia 12,57
M65 1. Raimo Jyrkilä KymUV 19,20
M70 1. Sakari Heino LepU 18,06 2. Pentti Ihonen MiVo 10,85
M75 1. Allan Pankka KymUV 10,72

Yhden käden paino
Naiset 1. Asta Kankaala LepU 12,80
N45 1. Asta Kankaala LepU 13,20
N65 1. Marja Maksimainen KiiU 10,74 (5.4 Kg)
M50 1. Seppo Julkunen LepU 15,76
M55 1. Kari Nurmi Nokia10,52
M65 1. Raimo Jyrkilä KymUV 19,25
M70 1. Sakari Heino LepU 18,63 2. Pentti Ihonen MiVo 13,03
M75 1. Allan Pankka KymUV 13,55
Hirren Syöksy
Naiset 1. Asta Kankaala LepU 510 (20Kg)
N45 1.Asta Kankaala LepU 590
N65 1. Marja Maksimainen KiiU 472
Miehet 1. Seppo Julkunen LepU 712 2 Kari Nurmi Nokia701
M50 Seppo Julkunen LepU 710
M55 1. Kari Nurmi Nokia 702
Olympia paino
Naiset 1. Asta Kankaala LepU 490
N45 1. Asta Kankaala LepU 513
M50 1. Seppo julkunen LepU 535
M55 1. Kari Nurmi Nokia468
M65 1. Raimo Jyrkilä KymUV 692 (25.430Kg)
M75 1. Allan Pankka KymUV 416

27.8.2017

Suomen Perinneurheiluliiton SM rantaonginta Joroinen 27.8.2017.

Tulokset:

Myl 1) Tero Nikkanen PuPi 2828, 2) Seppo Kontio JUK 1765, 3) Timo Turunen HeUK 1352, 4) Juha Ikonen PUK 1088, 5) Jorma Rajakannas LepU 967, 6) Toni Nikkanen LUK 666.

M65: 1) Timo Puolakka JUK 3884, 2) Teijo Natunen HeUK 2966, 3)Pekka Auvinen JUK 2494,4) Risto Tirkkonen HeUK 4) Reijo Hilonen VTO 2003, 5) Risto Tirkkonen HeUK 1987, 6) Hemmo Kortelainen STO 1636, 7) Ossi Taam PUK 1503, 8) Jouko Nykänen PUK 1431, 9)Matti Tarvainen VTO 1213, 10) Kari Heimonen VTO 763, 11) Toivo Airaksinen KKM 487, 12) Seppo Pöllänen VTO 487, 13) Heimo Kirjavainen Kontula 0.040.

Naiset 1) Ruut Turunen HeUK 2924, 2) Sirpa Kolehmainen STO 1451.

N65: 1) Eila Kujala JMK ry 1583, 2) Raija Kortelainen STO 883, 3) Anja Kantanen PUK 836, 4) Toini Eronen VTO 782, 5) Taimi Lautanen JMK ry 698, 6) Rauni Särkkä JMK ry 625, 7) Aini Kirjavainen Kontula 289, 8) Senja Jyräs PUK 259, 9) Sinikka Pöllänen VTO 236, 10) Helvi Poutiainen LepU 161.

Miehet joukkue 1) JUK 8143 ( Auvinen, Puolakka, Kontio) 2) HPV 6183 ( T.Turunen, Tero Nikkanen, Hilonen) 3) LepU/PUK 3064 ( Rajakannas, Toni Nikkanen, Nykänen) 4) VTO 2316 ( Tarvainen, Pöllänen Seppo, Heimonen.

Sekajoukkue 1) HeUK 7871 Ruut Turunen, Natunen, Tirkkonen, 2) STO 3970 / Raiia ja Hemmo Kortelainen, Kolehmainen 3) PUK 2850 ( Jyräs, Ikonen, Taam. 4) Kontula/ PUK 1165 ( Kantanen, Aini ja Heimo Kirjavaine Naiset joukkue 1) JMK ry 2946 ( Kujala, Särkkä, Lautanen), 2) VTO/ LepU 1179 ( Sinikka Pöllänen, Eronen, Poutiainen)

Saappaanheiton PielavesiCup 27.8.2017 Pielavesi

Nyl: 1. Heidi Korkalainen Savon Saapas 38.10, 2. Jenna Korhonen HeTa-13 26.92
P5: 1. Jasu Korhonen HeTa-13 3.75
T15: 1. Jenna Korhonen HeTa-13 25.88
N22: 1. Heidi Korkalainen Savon Saapas 37.33
Myl: 1. Aku Korhonen HeTa-13 43.40 , 2. Niko Korhonen HeTa-13 30.42 3. Seppo Asikainen Savon Saapas 0.0
P17: 1. Aku Korhonen HeTa-13 42.25
M40: 1. Niko Korhonen HeTa-13 46.60
M55: 1. Seppo Asikainen Savon Saapas 40.49

26.8.2017

JoPa SaapasCup 3 26.8.2017 Raahe

Tulokset 26.8
Saappaanheitto M35 1) Jani Ojala Jopa 37.42 M40 1)Markku Lattunen Jopa 46.03 2)Juha Korpi Jopa 37.60
Myl 1)Markku Lattunen Jopa 46.28 2)Jani Ojala Jopa 42.09 3)Juha Korpi Jopa 41.10
Yhdenkädenpaino Myl 1)Jani Ojala Jopa 16.50 2)Markku Lattunen Jopa 12.52 3)Juha Korpi Jopa 11.90

Rappujuoksun SM Leppävirta 25.8.2017.

Tulokset: Rappuja 154.

Myl 1) Jari Montonen Leppävirta 33,6.
M35: 1) Jukka Repo Leppävirta 38,0.
M55: 1) Antti Soininen SäySä 47,6, 2) Martti Semi LepU 54,1.
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 1.51,0
M65: 1) Pasi Immonen KuoRe 45,2, 2) Ari Hulkkonen LepU 50,4.
Naiset 1) Jenni Merinen HelskTriathlon 38,2.

N30: 1) Kati Repo Leppävirta 44,4

N19: 1) Siiri Virransola RRR 37,7.
N17; 1) Senni Virransola RRR 35,6.
N55: 1) Anita Hyttinen LepU 51,6.
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 1.08,2
137 rappua
P6: 1) Jami Repo Leppävirta 1.03,0
P3: 1) Miro Repo Leppävirta 1.29,8

23.8.2017

Ylämyllyn heittoilta 23.8.2017

Liitosaapas:

Myl: 1) Osmo Jokela KiiU 47,06, 2) Alpo Vuorma PoU 46,43, 3) Jorma Tikkanen HNS 27,60, 4) Erkki Asikainen HNS 27,38, 5) Aulis Aartokallio HNS 15,25, 6) Otto Kemppainen Ylämylly 13,95
Nyl: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 23,52, 2) Jaana Tarkkonen HNS 17,28, 3) Irma Aartokallio HNS 8,62
Nharraste: 1) Sara Pennanen Ylämylly 16,91, 2) Janna Pennanen Ylämylly 12,83
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 21,98
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 41,09
N50: 1) Jaana Tarkkonen HNS 17,77
N70: 1) Irma Aartokallio HNS 8,21
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 48,98
M55: 1) Alpo Vuorma PoU 40,98, 2) Erkki Asikainen HNS 29,50
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 29,08, 2) Aulis Aartokallio HNS 19,36
P1: 1) Milo Tirkkonen Ylämylly 0,25
T3: 1) Saima Mononen Ylämylly 1,97
P3: 1) Peetu Tirkkonen Ylämylly 1,87
P11: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 17,81

Linkopallo:
Myl: 1) Alpo Vuorma PoU 40,34, 2) Jorma Tikkanen HNS 31,78, 3) Erkki Asikainen HNS 23,66
Nyl: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 23,24
Nharraste: 1) Sara Pennanen Ylämylly 19,37, 2) Janna Pennanen Ylämylly 14,86
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 22,29
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 41,53
N50: 1) Jaana Tarkkonen HNS 24,90
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 33,68
M55: 1) Alpo Vuorma PoU 37,65, 2)Erkki Asikainen HNS 25,89
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 28,01, 2) Aulis Aartokallio HNS 15,66
P1: 1) Milo Tirkkonen Ylämylly 0,14
T3: 1) Saima Mononen Ylämylly 0,80
P3: 1) Peetu Tirkkonen Ylämylly 1,44
P11: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 12,83

Voimakiekko:
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 21,72
M55: 1) Alpo Vuorma PoU 25,50
M60: 1) Aulis Aartokallio HNS 8,42
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 20,91
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,49
N70: 1) Irma Aartokallio HNS 5,00

Rengas:
Nharraste: 1)Sara Pennanen Ylämylly 5,24
N70: 1) Irma Aartokallio HNS 3,82
M60: 1) Aulis Aartokallio HNS 5,62
T3: 1) Saima Mononen Ylämylly 0,75
P3: 1) Peetu Tirkkonen Ylämylly 1,12
P11: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 6,08

Tiistaikisat 22.8.2017 Korso, Vantaa

Voimakiekko: M45v 1.Toni Rahunen TapErä 28,05,M60v 1.Kari Nuikka KorsKa 24,28,2.Juha Itkonen Vantaa 22,36,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 30,75,2.Alpo Viljamaa Vantaa 24,25

Saappaanheitto:M45v 1.Toni Rahunen TapErä 40,11,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 43,00,2. Juha Itkonen Vantaa 35,86,3. Kari Nuikka KorsKa 26,70,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 41,83,2.Alpo Viljamaa Vantaa 35,91,M75v 1.Kalle Lehtonen KorsKa 23,98 Yl. M 1.Toni Rahunen TapErä 41,91,2.Heikki Turunen KUHU 39,94,3.Juha Itkonen Vantaa 29,99, 4.Kari Nuikka KorsKa 28,48

Linkopallo M45v 1.Toni Rahunen TapErä 48,97,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 48,78,2.Juha Itkonen Vantaa 39,98,3. Kari Nuikka KorsKa 35,03,M65v 1. Heikki Turunen KUHU 45,73

Renkaanheitto: M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 16,37,2.Juha Itkonen Vantaa 12,24,3. Kari Nuikka KorsKa 12,08,M65v 1. Heikki Turunen KUHU 16,68 .

22.8.2017

JoPa:n viikkokisat 22.8.2017 Raahe

Linkopallonheitto

Myl 1)Markku Lattunen Jopa 56.58 22)Juha Korpi Jopa 51.92 3)Jyrki Fingerroos Jopa 48.02 M65 lv2 Juhani Lattunen Jopa 26.56

Yhdenkädenpaino

Myl 1)Markku Lattunen Jopa 12.75 2)Jyrki Fingerroos Jopa 11.64 3)Juha Korpi Jopa 11.33 M65 lv2 7.25kg Juhani Lattunen Jopa 9.24

LepU:n viikkokisat 21.8.2017

Tulokset.

300m M65: 1) Pasi Immonen KuoRe 57,8.

40m

P7: 1) Niilo Korhonen 8,2.

P6: 1)Veli- Pekka Koivusalo 8,2.

P4: 1) Kalle Korhonen 10,6, 2) Timi Markkanen 10,9, 3) Matias Nyyssönen 14,6

T8: 1) Saana Koivusalo 8,8.

T5: 1) Aada Kärkkäinen 9,7.

T4: 1) Veera Tirronen 11,1.

20m

P3: 1) Miska Takkunen 8,4.

P2: 1) Väinö Voutilainen 15,3, 2) Rasmus Takkunen 18,4.

T2: 1) Jaana Itkonen 18,6.

T1: 1) Eevi Markkanen 16,6, 2) Elli Kärkkäinen 41,6, 3) Vilma Tirronen 51,8.

Pituus

P7:1) Niilo Korhonen 2,44

P6: 1) Veli- Pekka Koivusalo 1,98.

P4: 1) Kalle Korhonen 2,00, 2) Timi Markkanen 1,61, 3) Matias Nyyssönen 1,61.

P3: 1) Miska Takkunen 0,91.

P2: 1) Rasmus Takkunen 0,43, 2) Väinö Voutilainen 0,42.

T8: 1) Saana Voutilainen 2,16.

T5: 1) Aada Kärkkäinen 1,71.

T4: 1) Veera Tirronen 1,55.

T2: 1) Jaana Itkonen 0,43.

T1: 1) Eevi Markkanen 0,33, 2) Vilma Tirronen 0,32, 3) Elli Kärkkäinen 0,20.

Moukari:

M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 46,24

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,41

Kiekko:

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 27,94

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 26,32

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 13,80

MylPT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,34

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,69

Painonheitto:

M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 14,69

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 11,50

Yhden käden painonheitto:

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,21

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,28

M70: 1) Kalevi Karmitsa SaPu 21,08, 2) Pentti Montonen MiVo 20,70 ( tulokset tehty 20.8 Oravikoksella)

Olympiapaino:

M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 9,72

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,00

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,12

Voimakiekko:

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 30,46, 2) Jussi Murtasaari KuoRe 28,59

Myl: Tomi Julkunen LepU 29,36 ( tulos tehty 18.8 Leppävirta)

M40: 1) Jussi Murtasaari KuoRe 28,36

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 33,49

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,21, 2) Terttu Kilpeläinen LepU 11,32, 3) Heidi Helander LepU 10,42

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,93

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 10,66

MylPT: 1) Heikki Impivaara LepU 8,86

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 9,52

Linkopallo:

Nyl: 1) Heidi Helander LepU 17,23

21.8.2017

Oravikoski kisat ja lasten Olympialaiset. Linkopallonheitton ja yhdenkäden painonheiton MM Leppävirran Oravikoski 20.8.2017.

Tulokset.

Korkeus

M19: 1) Teemu Savinainen Kontiolahti 125

P15: 1) Roni Kolari Oravikoski 100.

M35: 1) Tomi Ollikainen Oravikoski 115, 2) Tuomo Hiltunen Suonenjoki 105.

M45: 1) Jari Kolari Oravikoski 125.

P6: 1) Otto Ollikainen Sorsakoski 70.

17: 1) Iida Kolari Oravikoski 110.

N40: 1) Paula Kauppinen- Roivainen IisVi 90.

N65: 1) Anu Mitro JKU 120.

T9: 1) Kalla Ollikainen Sorsakoski 100.

T8: 1) Liinu Roivainen KiuRu 75.

T7: 1) Klara Ollikainen Sorsakoski 90.

Puuseiväs

Myl 1) Harri Ahokas Oravikoski 130.

M45: 1) Jari Kolari Oravikoski 185.

M60: 1) Mauri Heiskanen Oravikoski 175, 2) Jorma Rajakannas LepU 130.

Mastojuoksu 3,6km

Myl 1) Kauko Rissanen Vesanto 13,41.

M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 16,18.

60m

P15: 1) Roni Kolari Oravikoski 9,8.

P12: 1) Jere Miettinen Oravikoski 12,5.

40m

P9: 1) Justus Lehtovirta Oravikoski 8,6.

P7: 1) Niilo Korhonen Konnuslahti 8,4.

P6: 1) Veli- Pekka Koivusalo Leppävirta 7,9, 2) Aleksi Kauhanen Oravikoski 8,6.

P4: 1)Kalle Korhonen Konnuslahti 10,9, 2) Timi Markkanen Konnuslahti 11,3 ja Eino Multanen Leppävirta 11,3, 4) Matias Nyyssönen LepU 12,1.

T10: 1) Linda Kolari Oravikoski 7,8.

T9: 1) Kalla Ollikainen Sorsakoski 8,0.

T8: 1) Klara Ollikainen 8,0, 2) Liinu Roivainen KiuRu 8,2, 3) Silja Pietilä Oravikoski 8,1, 4) Saana Koivusalo Leppävirta 8,5.

T7: 1) Jenni Miettinen Oravikoski 8,5

T6: 1) Senja Pietilä Oravikoski 8,9.

T5: 1) Melinda Kolari Oravikoski 8,5, 2) Lilja Roivainen KiurU 13,0.

T4: 1) Veera Tirronen Leppävirta 10,8, 2) Julia Hiltunen suonenjoki 11,1.

20m

P3: 1) Miska Takkunen Leppävirta 7,5.

T3: 1) Jenny Laitinen Oravikoski 5,2.

T2: 1) Elli Multanen Leppävirta 10,0, 2) Jaana Itkonen Leppävirta 14,8.

T1: 1) Eevi Markkanen Konnuslahti 15,1, 2) Vilma Tirronen Leppävirta 37,9.

Rantaonginta.

Myl 1) Timo Turunen HeUK 5887, 2) Pauli Suikka PuPi 3671, 3) Kari Nikkanen Vapa 377.

M65: 1) Pekka Hujanen PuPi 3770, 2) Risto Nuutinen STO 2719, 3) Risto Tirkkonen HeUK 2554, 4) Pertti Parviainen LUK 1302, 5) Teijo Natunen HeUK 1195, 6) Hemmo Kortelainen STO 532.

Naiset 1) Sirpa Kolehmainen STO 5221, 2) Ruut Turunen HeUK 2939.

N65: 1) Anna- Liisa Pärnänen PuPi 1490,2) Raia Kortelainen STO 1023.

Kuula:
M35: 1) Tomi Ollikainen Sorsakoski 8,26, 2) Tuomo Hiltunen Suonenjoki 6,97

M45: 1) Jari Kolari Oravikoski 8,99

M50: 1) Jari Nevalainen JoKa 11,32, 2) Seppo Julkunen LepU 8,60

M55: 1) Juha Hedman LepU 7,60

M60: 1) Ahti Honkanen JoKa 11,79

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 8,12

M80: 1) Lars Rockas Sorsakoski 8,94

T5: 1) Lilja Roivainen KiurU 1,09

P6: 1) Otto Ollikainen Sorsakoski 1,89

T8: 1) Liinu Roivainen KiurU 3,89, 2) Klaara Ollikainen Sorsakoksi 1,78

T9: 1) Kalla Ollikainen Sorsakoski 5,30

T10: 1) Linda Kolari Oravikoski 4,53

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 12,53

P13 5kg: 1) Kari Nieminen VarkKv 8,68

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 2,65

N40: 1) Paula Kauppinen-Roivainen IisVi 4,74

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,46

N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,63

Linkopallonheiton MM 20.8.2017 Oravikoski

Nyl: 1) Milla Koski-Vähälä Lumijoki 56,31, 2) Piia Aaltokoski LepU 48,18 N35 SE, 3) Pirjo Saukkonen LepU 44,86, 4) Martta Koski-Vähälä Lumijoki 41,52, 5) Asta Kankaala LepU 40,10, 6) Kirsi Vuorma PoU 33,49, 7) Päivi Sirviö PoU 30,03, 8) Anu Mitro JKU 23,92, 9) Leila Turunen PoU 22,30, 10) Jenni Itkonen Leppävirta 20,24, 11) Suvi Herranen Leppävirta 17,85

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 71,28, 2) Seppo Julkunen LepU 49,33, 3) Tomi Ollikainen Sorsakoski 42,09, 4) Jorma Rajakannas LepU 40,04

T13: 1) Martta Koski-Vähälä Lumijoki 44,72( SE)

N19: 1) Milla Koski-Vähälä Lumijoki 58,74 ( N19 ja Nyl SE)

N30: 1) Minna Niskanen Leppävirta 17,62

N35: 1) Piia Aaltokoski LepU 43,78, 2) Paula Koivusalo Leppävirta 22,77, 3) Sanna Takkunen Leppävirta 15,63

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,63, 2) Asta Kankaala LepU 39,30

N50: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 18,15

N55: 1) Kirsi Vuorma PoU 36,30 (SE), 2) Päivi Sirviö PoU 32,32

N60: 1) Leila Turunen PoU 22,10, 2) Lahja Takkunen Leppävirta 14,45

N65: 1) Anu Mitro JKU 28,31, 2) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 18,30

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 23,06 (SE)

M19: 1) Teemu Kolari Leppävirta 29,13

M30: 1) Erik Markkanen Leppävirta 24,83

M35: 1) Tomi Ollikainen Sorsakoski 43,97, 2) Tuomo Hiltunen Suonenjoki 37,93, 3) Jami Itkonen Leppävirta 29,90, 4) Mikko Koivusalo Leppävirta 19,38

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 71,41

M45: 1) Jari Kolari Leppävirta 47,51

M50: 1) Seppo Julkunen LEpU 53,31

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 39,81

M70: 1) Kalevi Karmitsa SaPu 47,61, 2) Pentti Montonen MiVo 45,58, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 33,00, 4) Pentti Ihonen MiVo 28,88

M80: 1) Lars Rockas Sorsakoski 24,60

MylPT: 1) Heikki Impivaara LepU 13,55

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 13,77

MylNV: 1) Timo Pulkkinen PSN 22,18

M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 23,47

T1: 1) Eevi Markkanen Konnuslahti 0,21

T3: 1) Elli Multanen Leppävirta 1,01

P3: 1) Miska Takkunen Leppävirta 1,78

T5: 1) Veera Tirronen Leppävirta 4,46, 2) Julia Hiltunen Suonenjoki 2,95, 3) Lilja Roivainen KiurU 2,83

P5: 1) Timi Markkanen Konnuslahti 4,56, 2) Kalle Korhonen Konnuslahti 4,32, 3) Eino Multanen Leppävirta 2,57, 4) Matias Nyyssönen LepU 1,28

P7: 1) Niilo Korhonen Konnuslahti 7,77, 2) Otto Ollikainen Sorsakoski 7,64

T9: 1) Kalla Ollikainen Sorsakoski 20,08, 2) Klaara Ollikainen Sorsakoski 11,09, 3) Liinu Roivainen KiurU 10,69

P9: 1) Justus Lehtovirta Oravikoski 6,04

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 52,60, 2) Jere Miettinen Oravikoski 28,70

P15: 1) Roni Kolari Oravikoski 29,40

Perhejoukkue:

1)Kolarit 107,14 ( Jari 47,51, Roni 30,50, Teemu 29,13), 2) Ollikaiset 71,68 ( Tomi 41,20, Klaara 8,98, Kalla 21,50), 3) Itkonen/Koivusalo 58,15 ( Jami Itkonen 29,90, Jenni Itkonen 20,24, Saana Koivusalo 8,01), 4) Markkanen/Herranen 46,23 ( Erik Markkanen 24,83, Timi Markkanen 3,55, Suvi Herranen 17,85), 5) Koivusalot 40,64 ( Mikko 19,38, Paula 22,77, Veli-Pekka 8,49), 6) Takkunen/Niskanen 33,85 ( Miska Takkunen 1,78, Lahja Takkunen 14,45, Minna Niskanen 17,62), 7) Takkunen/Korhonen 27,74 ( Niilo Korhonen 8,56, Kalle Korhonen 3,55, Sanna Takkunen 15,63)

Joukkue miehet:

1)LepU 160,41 ( Julkunen, Rajakannas, Vesterinen)

Joukkue naiset:

1)LepU 131,09 ( Aaltokoski, Kankaala, Saukkonen), 2) PoU 85,82 ( Sirviö, Turunen, Vuorma)

Joukkue miehet yli 50:

1)LepU 124,57 ( Julkunen, Kilpeläinen, Rajakannas)

Joukkue naiset yli 50:

1)PoU 86,49 ( Sirviö, Turunen, Vuorma), 2) LepU 59,36 ( Hyötyläinen, Julkunen, Kilpeläinen)

Yhden käden painonheiton MM 20.8.2017 Oravikoski

Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 12,00, 2) Pirjo Saukkonen LepU 11,82

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 19,42, 2) Seppo Julkunen LepU 13,15, 3) Jorma Rajakannas LepU 7,97

N45: 1) Asta Kankaala LepU 12,30, 2) Pirjo Saukkonen LepU 11,90

N50: 1) Marja-Leena Julkunen LepU 4,43

N55: 1) Päivi Sirviö PoU 11,20, 2) Kirsi Vuorma PoU 9,11

N60: 1) Leila Turunen PoU 8,80

N65: 1) Anu Mitro JKU 12,08, 2) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 8,58

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 8,22

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 16,94

M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 15,08

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 16,25

M55: 1) Juha Hedman LepU 9,60

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,12

M70: 1) Kalevi Karmitsa SaPu 20,69, 2) Pentti Montonen MiVo 20,22, 3) Pentti Ihonen MiVo 12,52

M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 10,77

19.8.2017

JoPa Saapascup 19.8.2017 Raahe

T3 1)Olivia Ojala Jopa 2.97 P5 1)Kasper Ojala Jopa 6.86 P9 1)Teemu Ojala Jopa 7.54

N30 1)Annika Ojala Jopa 16.62

Nyl 1)Annika Ojala Jopa 19.26
M35 1)Jani Ojala Jopa 40.69 2)Markus Ojala Jopa 33.67 M40 1)Juha Korpi Jopa 42.23 2)Jouni Hämeenkorpi Jopa 30.29
Myl 1)Jani Ojala Jopa 48.37 2)Jouni Hämeenkorpi Jopa 45.30 3)Juha Korpi Jopa 42.74 4)Markus Ojala Jopa 41.79

 

Kalajuoksun SM Leppävirran Laakunlampi 19,8.2017.
Tulokset:

Myl 1) Jens Salumäe Untamon Urheilu 8, 2) Kauko Rissanen Vesanto 7.

M55: 1) Jorma Rajakannas LepU 5, 2) Martti Semi LepU 4.

M65: 1) Heikki Laitinen STO 9.

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 6, 2) Aiki Salumäe Untamon Urheilu 5.

P6: 1) Henri Salumäe Team Untamo ,Kolme kierrosta

P4: 1) Matias Mägi Team Untamo . Kolme kierrosta

Äiti/lapsi sarja 1) Maarja ja Hanna Mägi Team Untamo, sitkeää yritystä.

Joukkuekilpaillu 1) Suonenjoen Talvionkijat 17. (Kortelainen,Laitinen) 2) Untamon Urheilu 13 ( Aiki ja Jens Salumäe) 3) Leppävirran Urheilijat 11 ( Saukkonen, Rajakannas) 4) LepU/ Vesanto 11, Rissanen Semi).

18.8.2017

Sorsakoski Liiku Leikkien kilpailut 17.8.2017.

Tulokset.

60m

P13: 1) Aapo Turunen S-koski 22,2

P11: 1) Miska Hyvönen S-koski 12,1, 2) Aatu Hakkarainen S.koski 13,2, 3) Roni Vänttinen S-koski 13,4.

T14: 1) Milla Harakka S-koski 11,4.

T11: 1) Riia Mela S-koski 10,4, 2) Oona Leivo S-koski 13,4.

N30: 1) Tiina Tarkiainen L-virta 10,0

N35; 1) Johanna Oinonen S-koski 13,0

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,2.

40M

P8: 1) Ilja Hyvönen S-koski 9,2.

P6: 1) Veli- Pekka Koivusalo L-virta 8,2.

P5: 1) Joho Kosunen S-koski 11,9.

T8) 1) Martta Hakkarainen S-koski 8,3, 2) Saana Koivusalo L-virta ja Amalia Oinonen S-koski 8,4.

T7: 1) Helmi Turunen S.koski 9,5, 2) Aino Vehviläinen S-koski 10,6.

T6: 1) Jemina Kosunen S-koski 9,7, 2) Emilia Oinonen S-koski 10,0.

T4: 1) Veera Tirronen L-virta 11,6.

20m

T2: 1) Jaana Itkonen L-virta 20,5.

T1: 1) Vilma Tirronen L-virta 15,6.

Saapas.

M75: 1) Pekka Holopainen S- koski 14,34.

M45: 1) Petri Kuronen Kotalahti 19,80

M80: 1) Lars Rockas S-koski 15,86

N50: 1) Teija Huttunen L-virta 8,81.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 30,22.2) Pia Aittopelto S-koski 12,60.

N40: 1) Katja Turkia S-koski 21,01.

N35: 1) Johanna Oinonen S.koski 14,96, 2) Anne Turunen S-koski 13,90, 3) Terhi Kämäräinen S-koski 11,70.

P13: 1) Aapo Tuovinen S-koski 18,11.

p8: 1) Ilja Hyvönen S-koski 9,62.

P11: 1) Roni Vänttinen S.koski 16,20, 2) Aatu Hakkarainen S.koski 13.80, 3) Miska Hyvönen S-koski 11,84.

P6: 1) Veli- Pekka Koivusalo L-virt 7,70.

P5: 1) Juho Kosunen S.koski 5,59

T11: 1) Oona Leivo S-koski 12,28. 2) Riia Mela S.koski 12,21.

T8: 1) Martta Hakkarainen S-koski 7,32, 2) Saana Koivusalo L-Virta 7,32, 3) Amalia Oinonen S-koski 6,75.

T7: 1) Aino Vehviläinen S.koski 7,91, 2) Helmi Turunen S.koski 7,40, 3) Nina Minea Ropponen S-koski 5,16.

T6: 1) Emilia Oinonen S.koski 6,61, 2) Jemina Kosunen S.koski 4,25,

T4: 1) Veera Tirronen L-virta 5,32.

T2: 1) Jaana Itkonen L-virta 0,70.

T1) Vilma Tirronen L-virta 0,60.

Kyykkä

Parikilpailu 1) LepU -8 ( Jorma Rajakannas, Raimo Kilpeläinen) 2) Kala- Kaverit -46 ( Lars Rockas, Petri Kuronen)

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU -4.

N70: 1) Kaija Keijamo S.koski -38.

Mveteraanit 1) Lars Rockas S.koski -28

Myl 1) Raimo Kilpeläinen LepU +2, 2) Jorma Rajakannas LepU -10, 3) Petri Kuronen Kotalahti -18.

16.8.2017

Tiistaikisat 15.8.2017 Korso, Vantaa

Saappaanheitto.

N50v 1.Eija Isaksson KorsKa 24,04,

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 45,53,

M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 42,16,2.Juha Itkonen Vantaa 36,13,3.Kari Nuikka KorsKa 27,49,4.Kari Hurmerinta KorsKa 24,85,

M65v 1.Alpo Viljamaa Vantaa 34,21,M75v 1.Kalle Lehtonen KorsKa 22,87,

Yl.N 1.Eija Isaksson KorsKa 23,20,

Yl.M 1.Toni Rahunen TapErä 42,88,2.Alpo Viljamaa Vantaa 37,18,3.Juha Itkonen Vantaa 34,93,4.Kari Nuikka KorsKa 30,07,5.Kari Hurmerinta KorsKa 27,84

Linkopallo

N50v 1.Eija Isaksson KorsKa 27,15,

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 53,28,

M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 50,38,2.Juha Itkonen Vantaa 43,76,3. Kari Nuikka KorsKa 36,84,4.Kari Hurmerinta KorsKa 29,60,

M65v 1.Alpo Viljamaa Vantaa 40,75,

Yl.N 1.Eija Isaksson KorsKa 29,37,

Yl.M 1.Toni Rahunen TapErä 54,58,2. Juha Itkonen Vantaa 38,06

LepU:n viikkokisat 14.8.2017 (Perinnelajien tulokset) 

Linkopallonheitto

P7: 1) Niilo Korhonen 8,40.

P6: 1) Veli- Pekka Koivusalo 8,27, 2) Otto Ollikainen 6,14, 3) Jami Repo 5,05.

P5: 1) Matias Nyyssönen 2,70-

P4: 1) Timi Markkanen 5,80, 2) Kalle Korhonen 3,90.

P3: 1) Miro Repo 2,93, 2) Miska Takkunen 1,70.

T9: 1) Kalla Ollikainen 14,63.

T8: 1) Iita Räsänen 9,03, 2) Saana Koivusalo 6,46, 3) Klara Ollikainen 6,21.

T5: 1) Aada Kärkkäinen 4,19.

T4: 1) Veera Tirronen 5,40.

T2: 1) Jaana Itkonen ja Vuokko Hiltunen 0,42.

T1: 1) Elli Markkanen 0,54, 2) Elli Kärkkäinen ja Vilma Tirronen 0,40.

Liitosaapas:

Nyl: 1) Anu Mitro JKU 22,49, 2) Leena Tenhu JKU 18,59, 3) Päivi Koponen Varkaus 15,85

N60: 1) Leena Tenhu JKU 19,79

N65: 1) Anu Mitro JKU 24,00

Linkopallo:

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 53,00

Nyl: 1) Leena Tenhu JKU 29,35, 2) Anu Mitro JKU 25,98

N60: 1) Leena Tenhu JKU 30,15

N65: 1) Anu Mitro JKU 28,45

Voimakiekko:

MylPT: 1) Heikki Impivaara LepU 9,53

M60PT: 1) Kari Kettunen VSI 11,13

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 8,40

MylLV2: 1) Esa Ahlgren VSI 14,15

M60LV2: 1) Esa Ahlgren VSI 13,53

NylLV1: 1) Hanni Ahlgren VSI 14,27

N50LV1: 1) Hanni Ahlgren VSI 16,75

Yhden käden paino:

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,52

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,43

Liitosaappaanheiton EM kilpailut 12.8.2017 Pitkäranta, Venäjä

Tytöt alle 5: 1) Polina Andreichik Pitkäranta 5,70, 2) Darija Polunina Salmi 4,90
Tytöt alle 7: 1) Polina Sergeevna Ivanova Salmi 9,78, 2) Polina Evgenievna Ivanova Salmi 6,70, 3) Violetta Zhdanovich Pitkäranta 5,80, 4) Ulijanan Mihailova Salmi 5,20
Tytöt alle 9: 1) Darina Bogdanova Pitkäranta 8,95, 2) Nina Kolesnik Pitkäranta 6,60
Tytöt alle11: 1) Nadesha Kolesnik Pitkäranta 11,30
Tytöt alle 13: 1) Jana Perchikova Pitkäranta 16,33, 2) Kristina Shdanovich Pitkäranta 6,25
Tytöt alle 15: 1) Viktorija Naumova Salmi 30,68, 2) Marta Mihailovskaja Pitkäranta 27,58, 3) Anastasija Gorbachova Salmi 27,00, 4) Valentina Sadkevith Salmi 23,67, 5) Ekaterina Gaida Salmi 22,00, 6) Anastasija Parchukova Petroskoi 21,32, 7) Irena Popovkina Salmi 15,36, 8) Ksenij Gushina Salmi 13,60, 9) Irina Kolomainen Salmi 13,20, 10) Elizaveta Balachova Pitkäranta 12,30, 11) Elizaveta Ustinovich Pitkäranta 12,13
Tytöt alle 17: 1) Ksenija Grigorieva Pitkäranta 18,48, 2) Medeja Bulbulachvili Salmi 11,97
Naiset alle 19: 1) Anna Fedorova Salmi 21,00, 2) Irina Harlamova Pitkäranta 10,00, 3) Olga Shdanovich Pitkäranta 9,17
N20-29v: 1) Elena Indrolaite Pitkäranta 13,54
N30-39v: 1) Anastasia Smirnova Petroskoi 50,70, 2) Viktorija Trusihina Salmi 25,90, 3) Tatjana Mihailova Salmi 22,30, 4) Cvetlana Andreichnik Pitkäranta 14,19
N40-49v: 1) Ludmila Gushina Salmi 35,65, 2) Inna Rekich Pitkäranta 16,64, 3) Asta Piiroinen Suomi 12,74
N50-59v: 1) Nina Lihachova Pitkäranta 23,78, 2) Ludmila Kovalskaja Pitkäranta 11,80, 3) Elena Mihailova Pitkäranta 10,00
N60-69v: 1) Marja Maksimainen Suomi 21,17, 2) Ekaterina Kuznikova Salmi 11,04
Pojat alle 5: 1) Denis Udalov Pitkäranta 4,06, 2) Artem Dmitriev Pitkäranta 3,20
pojat alle 7: 1) Ilja Meliche Pitkäranta 5,03, 2) Timur Uljanov Pitkäranta 4,23
Pojat alle 9: 1) Egor Martinov Pietari 15,69, 2) Denis Grigorev Pitkäranta 11,20, 3) Sergei Indrolaite Pitkäranta 10,10, 4) Sergei Kostukevich Pitkäranta 7,80, 5) Ivan Bilik Pitkäranta 6,75
Pojat alle 11: 1) Evgenii Bogdanov Pitkäranta 16,70, 2) Nikita Andreichnik Pitkäranta 11,65, 3) German Astapenko Kondopoga 10,82
Pojat alle 13: 1) Maksim Kolisnichenko Salmi 29,45, 2) Jurii Murachov Pitkäranta 16,70
Pojat alle 15: 1) Aleksei Trochin Pietari 24,50
Pojat alle 17: 1) Vadim Lagunov Pitkäranta 34,40, 2) Sergei Tretjakov Salmi 18,96
M30-39v: 1) Sergei Ivanov Pitkäranta 50,55, 2) Dimitrii Polunin Salmi 50,55, 3) Nikolai Stutolkin Pitkäranta 36,10
M40-49v: 1) Anatolii Plechakov Pitkäranta 15,00
M50-59v: 1) Nikolai Trochkov Pitkäranta 23,96, 2) Vachislav Chastitko Pitkäranta 19,12
M60-69v: 1) Jorma Rajakannas Suomi 42,40, 2) Nikolai Terehovich Pitkäranta 36,68, 3) Raimo Heiskanen Suomi 36,00, 4) Piotr Trochkov Pitkäranta 16,97, 5) Gennadii Kurkin Pitkäranta 16,62
M70-79v: 1) Aaro Raassina Suomi 27,90
Joukkue:
1) Salmi 152,95, 2) Suomi 139,27, 3) Pitkäranta1 111,87, 4) Pitkäranta2 95,38

Hirrensyöksykisan tulokset Vesijärvi Open 12.8.

Naiset yleinen:

1-Jaana Tanner Padasjoki (miesten hirsi) 6,72m
2.Asta Kankaala Juankoski 6,20m
3.Nina Patrikainen Vääksy 5,49m
4.Mari Pukarinen Padasjoki 4,73m

Miehet yleinen:
1.Janne Möhköi Hämeenlinna 8,33m
2. Jussi Salonen Padasjoki 8,16m
3. Mikko Järvinen Hattula 8,13m
4. Kyösti Uusi-uitto Asikkala 8,07m
5. Mikko Rautkoski Heinola 8,03m
6. Mika Marttila Hämeenlinna 7,90m
8. Arto Karppinen Hattula 7,61m

Miehet 50-v
1. Risto Mäki Lammi 8,21m
2. Kari Nieminen Asikkala 8,20m
3. Seppo Julkunen Leppävirta 7,95m
4. Kari Nurmi Nokia 7,88m
5.Reijo Nieminen Vääksy 7,85m
6. Antti Vainio Asikkala 6,62m

Miehet 60-v
1. Erkki Saarinen Lahti 7,46m
2. Hannu Eskola Janakkala 7,01m
3. Timo Salomaa Lammi 6,85m
4. Eero Salo Kerava 6,70m
5. Kari Kemppainen Janakkala 6,62m
6. Kauko Kärkkäinen Lahti 5,12m

9.8.2017

Tiistaikisat 8.8. 2017  Vantaa

Saappaanheitto:

N50v 1.Eija Isaksson KorsKa 22,75,M60v 1.Kari Nuikka KorsKa 32,62,2.Juha Itkonen Vantaa 32,34,3.Vesa Paunonen Vantaa 17,34,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 39,15,2.Alpo Viljamaa Vantaa 34,72,M70v 1.Ari Kolehmainen KorsKa 12,60,M75v 1.Kalle Lehtonen KorsKa 20.60,N.Yl 1.Eija Isaksson Korska 22,75,Yl M 1.Heikki Turunen KUHU 41,27,2.Alpo Viljamaa Vantaa 36,04,3.Juha Itkonen Vantaa 32,57,4.Kari Nuikka KorsKa 30,82,5.Vesa Paunonen Vantaa 19,59,

Voimakiekko N 50v 1.Eija Isaksson KorsKa 16,00

Linkopallo M60v 1.Juha Itkonen Vantaa39,45,2.Kari Nuikka KorsKa 36,73,3.Vesa Paunonen Vantaa 23,91,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 46,82,2.Alpo Viljamaa Vantaa 39,87

8.8.2017

JoPa:n viikkokisat 8.8.2017 Raahe

Linkopallonheitto

Myl 1)Jani Ojala Jopa 61.62 2)Juha Korpi Jopa 53.87 3)Janne Parttimaa Jopa 48.82 4)Petri Vuori R.Into 31.38

M65 LV2 Juhani Lattunen Jopa 23.20

P7 1) Veeti Vuori R.Into 12.30

T11 1)Roosa Vuori R.Into 22.91

Voimakiekko Myl 1)Jani Ojala Jopa 35.09 2)Janne Parttimaa Jopa 26.41 3)Juha korpi Jopa 24.63 4)Petri Vuori R.Into 16.48

P7 1)Veeti Vuori R.Into 4.89

T11 1)Roosa Vuori R.Into 12.15

Renkaanheitto

Myl 1)Juha Korpi Jopa 15.66 2)Petri Vuori R.Into 7.18

Yhdenkädenpaino Myl 1) Juha Korpi Jopa 11.68

LepU:n viikkokisat 7.8.2017 Leppävirta

40m

P7: 1) Niilo Korhonen 8,3

P6: Veli- Pekka Koivusalo 8,3, 2) Jami Repo 12,3.

P4: 1) Kalle Korhonen 10,4, 2) Timi Markkanen 10,8

T8: 1) Saana Koivusalo 9,1.

T5: 1) Aada Kärkkäinen 9,2

T4: 1) Veera Tirronen 10,4.

20m

P3: 1) Miro Repo 10,1

T2: 1) Jaana Itkonen 17,4 2)Vuokko Hiltunen 31,5.

T1: 1) Eevi Markkanen 19,8, 2) Vilma Tirronen 21,9, 3) Elli Kärkkäinen 26,0

Pituus

P7: 1) Niilo Korhonen 2,42.

P6: 1) Veli- Pekka Koivisalo 2,20, 2) Jami Repo 1,56.

P4: 1) Kalle Korhonen 1,92, 2) Timi Markkanen 1,82.

T8: 1) Saana Koivusalo 2,16.

T5: 1) Aada Kärkkäinen 1,75.0,23.

T4: 1) Veera Tirronen 1,80.

T2: 1) Jaana Hitkonen ja Vuokko Hiltunen 0,40.

T1: 1) Eevi Markkanen 0,43, 2) Vilma Tirronen 0,38, 3) Elli Kärkkäinen

Kiekko:

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 37,22

Nyl: 1) Saila Konttinen HeiYu 19,29

N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 18,57

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24,18

M50: 1) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 28,38, 2) Seppo Julkunen LepU 28,32

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27,28

MylPT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,29

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,63

Moukari:

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 34,63

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 23,15

M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27,70

Kuula:

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 12,81

Paino:

P13 4kg: 1) Kari Nieminen VarkKv 13,26

5kg paino: P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 11,02

9kg paino: P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 10,00

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 9,04

M35: 1) Sami Hämäläinen LepU 8,00

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 11,56

Yhden käden paino:

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,64

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,44

Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 13,08

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 15,72

Voimakiekko:

Myl: 1) Sami Hämäläinen LepU 31,06, 2) Seppo Julkunen LepU 29,53, 3) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 24,12, 4) Kari Nieminen VarkKv 21,39, 5) Tapani Rissanen VarkKv 18,48

Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 19,64, 2) Saila Konttinen HeiYu 19,62, 3) Terttu Kilpeläinen LepU 11,00

P13: 1) Kari Nieminen VarkKv 24,92

N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 19,63

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,03

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 10,50

M35: 1) Sami Hämäläinen LepU 29,29

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 32,97, 2) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 26,30

M65: 1) Tapani Rissanen VarkKv 19,44

MylPT: 1) Heikki Impivaara LepU 9,16

M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 9,60

Liitosaapas:

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 22,55

Ensimmäinen perinnekisa Muhoksella 6.8.2017. Tulokset:

LINKOPALLO

M65 Veijo Myllyselkä  TyTe 47,87

M65 Keijo Myllyselkä  TyTe45,70

M70 Kalevi Karmitsa SaPu 47,92

YHDEN KÄDEN PAINONHEITTO

M70 Kalevi Karmitsa SaPu 20,82

6.8.2017

Perinneurheilutapahtuma Leppävirran Kalmalahti 6.8.2017.

Tulokset.

Hölkkä 4km

Myl 1) Kauko Rissanen Vesanto 13,54.

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 14,16.

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 17,25, 2) Ari Hulkkonen LepU 17,36.

Koirauintityylin SM kilpailu matka 50m.

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 1.14,5.

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 1,00,6,2) Ari Hulkkonen LepU 2.28,4

P13: 1) Eetu Rytkönen Leppävirta 1.06,4, 2) Eemil Rytkönen Leppävirta 1.14,8

P12: 1) Teemu Teittinen Leppävirta 1.10,2

20m P9: 1) Mio Kinnunen Leppävirta 17,2, 2) Joel Remunen Leppävirta 24,1.

Vesikävely matka 10m

P4: 1) Jesse Remunen Leppävirta 5,6.

P3: 1) Niilo Salonen Jyväskylä 16,8.

Vapaa tyyli matka 60m

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 55,8

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 52,4.

Puujalkakävely matka 20m

Myl 1) Juhani Salonen Jyväskylä 14,9, 2) Jorma Salonen Jyväskylä 17,1

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 17,3.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 40,0.

M65: 1) Pekka Lappi Leppävirta 18,2, 2) Ari Hulkkonen LepU 19,3,

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 20,0.

Puhallustikka

Miehet 1) Jorma Salonen Jyväskylä 49, 2) Juhani Salonen Jyväskylä 46, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 43, 4) Marcus Junttanen Sorsakoski 41, 5) Pekka Lappi Leppävirta 40, 6) Jorma Rajakannas LepU 39.

Naiset 1) Sari Salonen Jyväskylä 43, 2) Heidi Helander LepU 41, 3) Pirjo Saukkonen LepU 40, 4) Terttu Kilpeläinen LepU 37, 5) Sari Salonen Jyväskylä 35,

PTl 1) Heikki Impivaara LepU 35.

Tikanheitto

Miehet 1) Jorma Rajakannas LepU 32, 2) Pekka Lappi Leppävirta 28, 3) Juhani Salonen Juväskylä 7

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 20, 2) Heidi Helander LepU 20, 3) Sari Salonen Jyväskylä 20.

Ptl Myl 1) Heikki Impivaara LepU 31.

5.8.2017

Ruukin kisat 5.8.2017 Raahe

Saappaanheitto

Myl 1)Jani Ojala Jopa 51.16 2)Markku Lattunen Jopa 48.35 3)Juha Korpi Jopa 46.47 4)Jouni Hämeenkorpi Jopa 45.39 5)Markus Ojala Jopa 39.03 6)Jyrki Fingerroos Jopa 37.39 7)Ari Fingerroos R.Into 36.72 8)Petri Vuori R.Into 27.55
Nyl. 1)Annika Ojala Jopa 17.62 2)Merja Matila Ruukki 12.60
M30 1)Jyrki Fingerroos Jopa 37.87
M35 1)Jani Ojala Jopa 47.57 2)Markus Ojala Jopa 41.18 3)Ari Fingerroos R.Into 40.07
M40 1)Juha Korpi Jopa 48.53 2)Jouni Hämeenkorpi Jopa 47.19 3)Markku Lattunen Jopa 45.18
M45 1)Petri Vuori R.Into 26.62
T3 1)Olivia Ojala Jopa 2.78
P3 1)Arttu Fingerroos Ruukki 2.20
P5 1)Kasper Ojala Jopa 6.61
P7 1)Veeti Vuori R.Into 8.31
T9 1)Jadessa Fingerroos Ruukki 7.25 2)Sara Fingerroos Ruukki 7.14
P11 1)Jonne Terho Ruukki 17.81
T11 1)Roosa Vuori R.Into 13.26

Linkopallonheitto

Myl. 1)Jani Ojala Jopa 69.69 2)Markku Lattunen Jopa 63.97 3)Juha korpi Jopa 57.05 4)Jouni Hämeenkorpi Jopa 56.06 5)Markus Ojala Jopa 53.01 6)Jyrki Fingerroos Jopa 50.48 7)Ari Fingerroos R.Into 50.27 8)Petri Vuori R.Into 27.21
Nyl. 1)Annika Ojala Jopa 27.86 2)Tanja Ojankoski Ruukki 23.41 3)Merja Matila Ruukki 16.14
T3 1)Olivia Ojala Jopa 1.55
P3 1)Arttu Fingerroos Jopa 2.29 2)Benjamin Mällinen Ruukki 1.34
P5 1)Kasperi Ojala Jopa 6.03 2)Daniel Mällinen Ruukki 4.63
P7 1)Veeti Vuori R.Into 7,28
T9 1)Sara Fingerroos Ruukki 9.97 2)Jadessa Fingerroos Ruukki 7.14
T11 1)Roosa Vuori R.Into 11.88

 

5.8.2017

Perinneyleisurheilun SM , Toivon Kipinä kilpailut 5.8.2017 Kangaslampi

20m juoksu:
T3: 1) Zazi Ntombela Etelä-Afrikka 6,6, 2) Linnea Backman Varkaus 9,6
40m juoksu:
T5: 1) Lilja Roivianen KiurU 14,2
T6: 1) Ella Aimasmäki JoU 9,5, 2) Sofia Nummi HeiYu 9,7
P6: 1) Viljami Happonen Siilinjärvi 8,6, 2) Jere Backman Varkaus 10,2
T8: 1) Liinu Roivainen KiurU 8,9
P9: 1) Onni Kojo Siilinjärvi 6,9
60m juoksu:
T10: 1) Venla Honkonen SuolU 10,2
P10: 1) Roope Hämäläinen JoU 11,4
T12: 1) Vilma Honkonen SuolU 10,4
P11: 1) Aatu Aimasmäki JoU 11,3
100m juoksu:
T12: 1) Vilma Honkonen SuolU 17,8
T16: 1) Alicja Smiatek Puola 18,6
N30: 1) Minna Hämäläinen JoU 19,2
N35: 1) Maruszka Petter Saksa 29,3
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 19,9
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 45,4
M30: 1) Miika Backman Varkaus 14,4, 2) Ayanda Ntombela Etelä-Afrikka 22,2
M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 15,9
100m kelaus:
M60PT: 1) Kari Kettunen VSI 59,6
M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 47,3
300m juoksu:
T6: 1) Ella Aimasmäki JoU 1,33,0
P11: 1) Aatu Aimasmäki JoU 1,08,3
M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 52,5
M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 1,06,1
300m kelaus:
M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 3,23,7
3000m juoksu:
N30: 1) Minna Hämäläinen JoU 15,15,2
N45: 1) Paula Voutilainen Varkaus 22,23,7
N50: 1) Vuokko Kolehmainen MikKv 13,15,2
M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 11,33,4
M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 13,27,6, 2) Ari Hulkkonen LepU 14,24, 3) Timo Karhunen LepU 16,22
3000m kävely:
N40: 1) Paula Kauppinen-Roivainen IisVi 22,02,3
M65: 1) Keijo Puustinen LepU 19,44,2
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 22,23,2

Kuula:
Myl: 1) Janne Aimasmäki JoU 10,38, 2) Matti Saukkonen LepU 7,77, 3) Veli-Lauri Konttinen HeiYU 7,59
Nyl: 1) Saila Konttinen HeiYu 7,86
N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 7,64, 2) Maruzka Petter Saksa 5,08
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,76
N50 erityisryhmä: 1) Aune Juvonen Heinävesi 2,46
N65: 1) Marja-Liisa Hyötyläinen LepU 6,98
T6: 1) Sofia Nummi HeiYu 4,16
T10: 1) Venla Honkonen SuolU 5,20
T16: 1) Alicja Smiatek Puola 5,42
M30: 1) Ayanda Ntombela Etelä-Afrikka 6,52
M50: 1) Jari Nevalainen JoKa 11,52, 2) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 8,48
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 8,55
M60: 1)Markku Savola SU-41 12,78, 2) Ahti Honkanen JoKa 12,25
M70: 1) Pentti Montonen MikKv 10,75, 2) Matti Kostamo LepU 9,59, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 8,67
M75: 1) Toivo Voutilainen PyU 8,98
M80: 1) Martti Soulanto SaJy 8,55
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 5,14
M65 erityisryhmä: 1) Timo Karhunen LepU 5,60, 2) Veli-Sakari Kainulainen LepU 5,27
MylPT: 1) Kari Kettunen VSI 3,66
M60PT: 1) Kari Kettunen VSI 3,72
Kiekko:
Myl: 1) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 23,29, 2) Matti Saukkonen LepU 21,52
Nyl: 1) Saila Konttinen HeiYu 22,12
M50: 1) Jari Nevalainen JoKa 31,95, 2) Veli-Lauri Konttinen HeiYu 26,22
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 25,74
M60: 1) Markku Savola SU-41 42,69, 2) Ahti Honkanen JoKa 40,61, 3) Jorma Rajakannas LepU 26,27
M70: 1) Pentti Montonen MikKv 38,88, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 26,58
M80: 1) Martti Soulanto SaJy 20,08
Myl erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 13,50

M65 erityisryhmä: 1) Timo Karhunen LepU 16,31, 2) Veli-Sakari Kainulainen LepU 13,43.

N35: 1) Saila Konttinen HeiYu 23,60
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24,94
MylPT: 1) Kari Kettunen VSI 8,58, 2) Heikki Impivaara LepU 8,06
M60PT: 1) Kari Kettunen VSI 9,00
M65PT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,63

3.8.2017

Heinäveden heitot 3.8.2017

Jakkara:
Myl: 1) Matti Saukkonen LepU 21,53
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 18,60
M65: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 9,65
M65 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 10,00
M70: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 8,95
M70 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 9,05
Liitosaapas:
M65: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 16,54
M65 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 16,85
M70: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 14,58
M70 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 15,10
Rengas:
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 16,86
M65 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 8,51
M70 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 5,63
Linkopallo:
Myl: 1) Matti Saukkonen LepU 41,60
M65: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 19,87
M65 erityisryhmä: 1) Veli-Sakari Kainulainen LepU 20,10
M70: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 4,81
M70 erityisryhmä: 1) Juhani Mikkonen Heinävesi 16,48

Eloheitot 2.8.2017 Ylämylly

Liitosaapas:
M19: 1) Teemu Sirviö PoU 40,20
Myl: 1) Osmo Jokela KiiU 49,76, 2) Ville Sirviö PoU 42,06, 3) Teemu Sirviö PoU 38,80
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 35,72, 2) Päivi Sirviö PoU 22,88, 3) Leila Turunen PoU 13,13
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 36,32
N55: 1) Päivi Sirviö PoU 22,78
N60: 1) Leila Turunen PoU 13,31

M50: 1) Osmo Jokela KiiU 51,88

Linkopalllo:
M19: 1) Teemu Sirviö PoU 40,18
Myl: 1) Ville Sirviö PoU 47,46, 2) Teemu Sirviö PoU 45,47
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,03, 2) Päivi Sirviö PoU 28,07, 3) Leila Turunen PoU 18,63
N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24,19
N55: 1) Päivi Sirviö PoU 23,58
N60: 1) Leila Turunen PoU 20,62

Liiku Leikkien tapahtuma Rautalampi 1,8.2017.

Tulokset.

Hölkkä 1,3km

Myl 1) Kauko Rissanen Vesanto 4,16,

M30: 1) Toni Kontio Tervo 6,51.

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 4,21.

M55; 1) Sakari Arkko PolVa 4,32..

M65: 1) Timo Karhunen LepU 5,59.

N35: 1) Tiina Parttimaa Tervo 6,52.

N40: 1) Sari Jäntti Tervo 7,41.

Linkopallo

Myl 1) Erkki Jaamala Rautalampi 53,90, 2) Timo Matilainen Rautalampi 46,90.3) Mahmed Mohamed Syyriä 24,60.

M30: 1) Toni Kontio 37,00

M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 28,20

M55: 1) Sakari Arkko PolVa 34,30, 2) Kauko Rissanen Vesanto 28,80.

M65: 1) Timo Karhunen LepU 22,90.

P15: 1) Abut Mohamed Syyriä 22,90.

P13: 1) Kalaf Alawyad Syyriä 12,50.

P7: 1) Urpo Pihl Rautalampi 9,00, 2) Mohamed Nall Syyriä 2,50.

Naiset 1) Paula Rintala Rautalampi 17,40, 2) Minna Laitinen Rautalampi 13,80, 3) Sanna - Maija Laitinen Rautalampi 13,40.

N35: 1) Tiina Parttimaa Tervo 21,40.

N40: 1) Sari Jäntti Tervo 32,60.

T13: 1) Tilda Laitinen Rautalampi 13,00.

T9: 1) Maija Rintala Rautalampi 6,55.

T7: 1) Mona Laitinen Rautalampi 7,90, 2) Outi Rintala Rautalami 6,60,3 ) Kadia Mohamed Syyriä 2,75.

T5: 1) Reija Korhonen Rautalampi 5,20, 2) Kerttu Laitinen Rautalampi 1,70

Liitosaapas

Myl 1) Erkki Jaamala Rautalampi 41,36, 2) Mahmet Mohamet Syyriä 22,00.

M30: 1) Toni Kontio Tervo 22,30.

M50:1) Ismo Kotijärvi LepU 27,90

M55: 1) Sakari Arkko PolV24,90. 45,01, 2) Kauko Rissanen Vesanto 24,90.

M65: 1) Timo Karhunen LepU 13,90.

P15: 1) Abud Mohamed Syyriä 20,60.

P13: 1) Kalaf Alawayat Syyriä 12,90.

P7: 1) Urho Pihl Rautalampi 8,60, 2) Mohamed Nall Syyriä 3,00.

Naiset 1) Paula Rintala Rautalampi 16,40.

N35: 1) Tiina Pparttimaa Tervo 17,45.

N40: 1) Sari Jäntti Tervo 27,40.

T13: 1) Tilda Laitinen Tervo 16,90.

T9: 1) Maija Rintala Rautalampi 7,10.

T7: 1) Mona Laitinen Rautalampi 9,00, 2) Outi Rintala Rautalampi 6,00. 3) Kadia Mohamed 4,80.

T5: 1) Reija Korhonen Rautalampi 5,30,RautalammillaRauta. 2) Kerttu Laitinen Rautalampi 2,40.

1.8.2017

JoPa:n viikkokisat 1.8.2017 Raahe

Saappaanheitto

Myl.1)Markku Lattunen JoPa 51.22 2)Janne Parttimaa JoPa 49.93 3)Juha Korpi JoPa 48.65 4) Jani Ojala JoPa 47.27 5)Markus Ojala JoPa 36.50 6)Juhani Lattunen JoPa 28.77
M30 1) Janne Parttimaa JoPa 46.62 M35 1)Jani Ojala JoPa 49.79 2)Markus Ojala JoPa 38.81 M40 1)Juha Korpi JoPa 53.47 2)Markku Lattunen JoPa 51.84 M65 LV2 1) Juhani Lattunen JoPa 30.12
P9 1)Teemu Ojala JoPa 14.17

Liitosaappaanheitto

Myl 1)Juha korpi JoPa 73.20 2)Janne Parttimaa JoPa 61.84 3)Markku Lattunen JoPa 59.55 4)Jani Ojala JoPa 57.61 5)Markus Ojala JoPa 55.96 6)Teemu Ojala JoPa 8.72 M65 LV2 1)Juhani Lattunen JoPa 33.40

Voimakiekko

Myl 1) Jani Ojala JoPa 35.98 2)Janne Parttimaa JoPa 27.91 3)Markku Lattunen JoPa 27.00 4)Juha Korpi JoPa 26.84 5)Markus Ojala JoPa 26.22 M65 LV2 1.9kg 1)Juhani Lattunen JoPa 17.65

Nyl.1)Heidi Martin JoPa 18.98  P9 1.9kg 1)Teemu Ojala Jopa 5.94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään