Yhteistyössä

 


 

 

Maaliskuu 2017

 

26.3.2017

Heittokisat Vantaalla 26.3.2017

Saappaanheitto:

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 48,77,M50v 1.Jari Pajuvirta Vantaa 35,10,M55v 1.Paavo Tilk KU-58 49,05,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 41,54,2.Juha Itkonen Vantaa 33,95,3.Kari Nuikka KorsKa 29,92,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 41,44,

Liitosaapas:

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 64,76,M50v 1.Jari Pajuvirta Vantaa 41,32,M55v 1.Paavo Tilk KU-58 63,18,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 47,27,2. Juha Itkonen Vantaa 39,86,3. Kari Nuikka KorsKa 31,76,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 44,70

Linkopallo:

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 50,90,M50v 1.Jari Pajuvirta Vantaa 39,07,M55v 1.Paavo Tilk KU-58 52,66,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 45,85,2.Kari Nuikka KorsKa 36,28,3.Juha Itkonen Vantaa 34,30,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 50,87

Renkaanheitto

M45v 1.Toni Rahunen TapErä 12,89,M50v 1.Jari Pajuvirta Vantaa 14,03,M55v 1.Paavo Tilk KU-58 20,47,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 16,84,2.Juha Itkonen Vantaa 12,76,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 17,09

Yhden käden painonheitto M45v(alip.7kg)1.Toni Rahunen TapErä 11,42,M50v 1.Jari Pajuvirta Vantaa (alip.7kg)12,36,M60v 1.Jarmo Vuolanen KorsKa 10,33,M65v 1.Heikki Turunen KUHU 16,70. Myl: 1.Paavo Tilk KU-58 14,60,2.Heikki Turunen KuHu 11,76

18.3.2017

Puusuksihiihdon SM Leppävirta 18.3.2017.


Tulokset: tyyli p-
5km M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 25,05.
2km M30: 1) Jaime Huerta LepU 15,05.
5km M55: 1) Mauri Kinnunen Varkaus 26,20, 2) Hannu Kuosmanen MänVe 29,05, 3) Antti Soininen SäySä 30,06.
5km M60: 1) Matti Mäkinen LepU 24,32, 2) Esa Kinnunen LeVi 27,51.
5km M65: Teuvo Juutilainen LepU 26,06, 2) Keijo Kosonen PaU 28,17.
3km M70: 1) Pentti Torni PaU 13,46, 2) Martti Laukkanen PieSa 15,57, 3) Jussi Palonen ViitVi 18,06, 4) Oiva Karvonen Leppävirta 19,10, 5) Veli Sepponen PiVe-98 20,33, 6) Eero Kolehmainen Puijon Latu 27,27
2km M75: 1) Tauno Tolmunen MänVe 12,45, 2) Pentti Miettunen Varkaus 16,58.
1km M60: harraste 1) Tapio Porejärvi IisVI 6,31.
3km M65: harraste 1) Erkki Tirkkonen Leppävirta 24,07.
5km naiset 1) Sanna Mönttinen ViitVe 33,25.
3km N40: 1) Johanna Holm ViitVe 18,53.
1km N40: harraste 1) Satu Itkonen Varkaus 7,44.
5km N45: 1) Satu Immonen LepU 29,01.
1km N45: harraste 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,20
1km N50: 1) Greta Malkki LepU 7,35.
1km N55: 1) Tarja Nyyssönen Leppävirta 8,26.
0,4km N70: 1) Mirja Hyttinen Varkaus 5,01.
0,4km N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 2,47.
0,4km N85: 1) Aili Penttinen Leppävirta 4,27.
0,4km N90: 1) Siiri Rantanen LHS 3,46.
1km T14: 1) Iitu Holma JoU 6,25.
1km N16: 1) Iina Holma JoU 6,05.
0,4km P10: 1) Aleksi Mönttinen ViitVe 2,42.
0,4km P8: 1) Roope Itkonen Varkaus 2,50.
0,4km P6: 1) Veli - Pekka Koivusalo Leppävirta 4,43.
0.4km P5: 1) Jami Repo Leppävirta 6,57.
0,4km T10: 1) Eevi Holma JoU 1,29
0,4km T8: 1) Saana Koivusalo Leppävirta 3,16.
40m T6: 1) Nelli Itkonen Varkaus 20,0.
20m P3: 1) Matias Nyyssönen LepU 10,0, 2) Miro Repo Leppävirta 16,0.
20m T2: 1) Helmi Lappi Varkaus 20,2, 2) Siiri Huerta LepU 52,2.
Jalaspotkukelkka.
0,4km M55: 1) Antti Soininen SäySä 2,20,0.
0,4km M60; 1) Tapio Porejärvi IisVi 1.55,4, 2) Jorma Rajakannas LepU 3.47,6.
0,4km M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 2.31,0.
0,4km N40: 1) Satu Itkonen Varkaus 2,22,0.
0,4km N45; 1) Pirjo Saukkonen LepU 2.15,3.
0,4km N55: 1) Tarja Nyyssönen Leppävirta 2.56,0
0,4km N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 2.33,0.
0,4km P8: 1) Roope Itkonen Varkaus 2.32,0.
0,1km P3: 1) Matias Nyyssönen LepU 2,23,0
0,1km T6: 1) Nelli Itkonen Varkaus 1,12,0
0,1km P8: 1) Roope Itkonen Varkaus 35,0

12.3.2017

Suomen Perinneurheiluliiton talviuinnin pikamatkojen SM Sorsakoski 12.3.2017.

Tulokset:

20m M55: 1) Seppo Savolainen Harjulan Hurjat 25,0.

20m N55: 1) Sinikka Savolainen Harjulan Hurjat 34,7.

20m N65: 1) Aune Kuikka KuopTalUimarit 57,3.

20m N70; 1) Anja Korkman Tanska/ Jäälinnnut 37,8, 2) Ritva Aihala LepU/ Sorsakoski 1.14,4

20m N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 35,4.

10M N65: 1) Tuovi Jääkarhu Sorsakoski 18,7.

10m N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 17,5

Pulaus 2m 1N50: 1) Auni Kettunen Harjulan Hurjat 4,5.

6.3.2017

Suomen Perinneurheiluliiton talvi SM Leppävirta 5,3.2017.

Tulokset

Pikahiihto matka 100m. tyyli perinteinen.

M30: 1) Jaime Huerta LepU 17,9

M40: 1) Petri Pulkkinen LepU 15,4

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 16,3, 2) Juha Lappi Viipurin Sudet 21,6

M60: 1) Markku Tuhkanen LepU 18,6

M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 18,1

M70: 1) Matti Kostamo LepU 16,6, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 18,8

N35: 1) Katja Kosunen Leppävirta 26,8

N40: 1) Satu Itkonen Varkaus 30,4

N45: 1) Asta Kankaala LepU 20,8, 2) Pirjo Saukkonen LepU 21,9.

N55: 1) Tarja Nyyssönen Leppävirta 27,8.

P12: 1) Riku Kankaala LepU 25,7.

P10: 1) Maksim Kosunen Leppävirta 38,1.

P7: 1) Roope Itkonen Varkaus 36,7

60m P7: 1) Valentin Kosunen Leppävirta 27,4

40m T5: 1) Nelli Itkonen Varkaus 30,2

40m P3: 1) Matias Nyyssönen LepU 31,0

10m T2: 1) Siiri Huerta LepU 25,3

Luistelu 500m

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 52,3, 2) Juha Lappi Viipurin Sudet 1.11,7

N35: 1) Katja Kosunen Leppävirta 1.40,7

N40: 1) Satu Itkonen Varkaus 1.31,5

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 1.59,1

N55: 1) Tarja Nyyssönen Leppävirta 2.14,4.

P12: 1) Riku Kankaala LepU 1.46,1

P10: 1) Maksim Kosunen Leppävirta 1.55,6

P7: 1) Roope Itkonen Varkaus 1.41,5, 2) Valentin Kosunen Leppävirta 1.51,5.

300m T7: 1) Sara Esselström Leppävirta 1.05,0

300m T5: 1) Nelli Itkonen Leppävirta 1.40,0

20m P3: 1) Matias Nyyssönen LepU. 1.00,0

500m Sauvaluisteli N45: 1) Asta Kankaala LepU 1.26,7

PTL sauvakelkkailu 300m M65: 1) Heikki Impivaara LepU 2.08,5.

Tikkaluistelu

Matka 500m

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 42,1, 2) Juha Lappi Viipurin Sudet 1.04,9

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 42,9, 2) Juha Lappi Viipurin Sudet 1.01,7

N35: 1) Katja Kosunen Leppävirta 1.28,1

N40: 1) Satu Itkonen Varkaus 1.24,4

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 1.51,3

N55: 1) Tarja Nyyssönen Leppävirta 2.07,8.

P12: 1) Riku Kankaala LepU 1.42,9

P10: 1) Maksim Kosunen Leppävirta 1.51,2.

P7: 1) Roope Itkonen Varkaus 1.37,1, 2) Valentin Kosunen Leppävirta 1.51,3

Sauvatikkaluistelu N45: 1) Asta Kankaala LepU 1.21,5

Sauvakelkkatikka M65: 1) Heikki Impivaara LepU 2.02,9

Potkukelkkailu

Matka 500m

Myl 1) Markku Levänen SaD 1.05,9, 2) Seppo Julkunen LepU 1.12,1, 3) Markku Tuhkanen LeVi 1.19,0

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 1.14,1

M60: 1) Markku Tuhkanen LeVi 1.16,5

N45: 1) Asta Kankaala LepU 1.35,1.

N50: 1) Marja- Leena Julkunen LepU 2.46,2, 2) Päivi Maukonen Varkaus 3.30,7

N55: 1) Tarja Nyyssönen Leppävirta 2.26,3.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 1.31,6

P12: 1) Riku Kankaala LepU 1.39,8.

300m N40: 1) Satu Itkonen Varkaus 58,2

300m P 10: 1) Maksin Kosunen Leppävirta 1.24,2.

300m P7: 1) Roope Itkonen Varkaus 1.40,3, 2) Valentin Kosunen Leppävirta 2.26,3

300m Parikelkkailu 1) Elias ja Matias Nyyssönen LepU 1-13,0

300m Triokelkkailu 1) Satu ja Nelli Itkonen, Matias Nyyssönen 1.15,0.

Kelkkatikka.

Myl 1) Markku Levänen SaD 1.00,9, 2) 1.01,9, 3) Markku Tuhkanen LeVI 1.12,5

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 1.03,4

M60: 1) Markku Tuhkanen LeVi 1.13,1

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 1.28,9

N50: 1) Marja- Leena Julkunen LepU 2.42,6

4.3.2017

Suomen Perinneurheiluliiton halliSM Leppävirta 4.3.2017.

Tulokset:

Kuula

Myl 1) Kirmo Varvikko Team Voimalaitos S:järvi 12,08.

M17: 1) Aapo Loikkanen LeVi 13,20.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 8,84.

M60: 1) Ahti Honkanen JoKa 11,90, 2) Seppo Gavrilov JoKa 10,22, 3) Erkki Saarinen LS+35 Lahti 9,69.

M65: 1) Martti Miettinen SyvNo 8,65.

M70: 1) Mauri Laaksonen KuoRe 9,88, 2) Erkki Mikkilä SyvNo 9,28, 3) Raimo Kilpeläinen LepU 8,06, 4) Toimi Julkunen LepU 7,28.

M75: 1) Toivo Voutilainen PyU 8,86, 2) Juhani Mikkilä SyvNo 8,49.

N45: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,00, 2) Asta Kankaala LepU 6,55.

Voimanosto, maastanosto

Myl 105kg 1) Heikki Turakainen SorTe 260.

Myl 120 kg 1) Jarmo Leppämäki MuuY 282.5

M50: 93kg 1) Seppo Julkunen LepU 182.

M60: 83kg 1) Ismo Iivarinen LepU 200.

M60: 93kg 1) Jorma Rajakannas LepU 210.

M60: 105kg 1) Erkki Saarinen LS+35 Lahti 211.

M70: 83kg 1) Pentti Ihonen MiVo 120.

M70: 105kg 1) Toimi Julkunen JuPu 140.

Naiset 57 kg 1) Susanna Hirvi KuiVi J:kylä 110.

N45: 84kg 1) Asta Kankaala LepU 142.

N45: +84 kg 1) Pirjo Saukkonen LepU 110.

Leuanveto lisäpainot

Naiset 55kg 1) Susanna Hirvi KuiVi J:kylä 26 kiloa.

Myl 105kg 1) Heikki Turakainen SorTe 33 kiloa.

Leuanveto, toistokilpailu.

Myl 1) Hannu Markkanen Leppävirta 28.

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 12.

M70: 1) Pentti Ihonen MiVo 2.

M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 0,9.

M85: 1) Erkki Luukkonen Näverilän IF 6.

Naiset 1) Susanna Hirvi KuiVi J:kylä 17

Etunojapunnerrus

M50: 1) Seppo Julkunen LepU 34.

M60: 1) Ismo Iivarinen LepU 40, 2) Jorma Rajakannas LepU 31.

M65: 1) Pasi Immonen KuoRe 46.

M70: 1) Pentti Ihonen MiVo 31.

M85: 1) Erkki Luukkonen Näverilän IF 2.

Naiset 1) Asta Kankaala LepU 40, 2) Pirjo Saukkonen LepU 31.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään