Yhteistyössä

 


 

 

Lokakuu 2018

 

21.10.2018

Joren Heitot 21.10.2018 Helsinki.Siltamäki

Saappaanheitto:N40v 1.Reija Niemikari Vantaa 23,39,N80v 1.Irene Merjamaa Helsinki 13,31,M45v 1.Toni Rahunen TapErä 48,30,M55v 1.Ari Kela KorsKa 53,05,M60v 1.Juha Itkonen Vantaa 34,34,M65v 1.Jorma Hämäläinen KorsKa 43,06,Nyl 1.Reija Niemikari Vantaa 27,48,Myl 1.Ari Kela KorsKa 52,42,2.Toni Rahunen TapErä 49,15,3.Jorma Hämäläinen KorsKa 44,30,4.Juha Itkonen Vantaa 38,68,Liitosaapas M45v 1.Toni Rahunen TapErä 62,31,M55v 1.Ari Kela KorsKa 66,61,M60v 1.Juha Itkonen Vantaa 38,70,Myl 1.Ari Kela 70,83

Heitto 10-ottelun SM kilpailu 21.10.2018 Leppävirta

( Vauhditon Kuula, Kuula pään yli taakse, Kiekko, Rengas, Jakkara, Hirrensyöksy, Yhden käden paino, Varsimoukari, Linkopallo, Liitosaapas)

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 10p 10/10 ( 11,39, 11,88, 28,88, 25,28, 29,62, 7,90, 16,83, 25,30, 73,99, 67,80), 2) Seppo Julkunen LepU 20p 10/10 ( 6,77, 8,34, 20,88, 17,76, 20,13, 7,05, 11,60, 17,32, 46,08, 48,86)
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10p 10/10 (7,69, 9,35, 22,68, 12,28, 15,50, 5,40, 12,70, 14,80, 41,96, 46,92)
N45: 1) Sari Räisänen Varkaus 4p 4/10 ( 5,52, 4,93, 0,00, 0,00, 11,30, 0,00, 0,00, 0,00, 0,00, 19,00)
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10p 10/10 ( 8,72, 11,10, 23,54, 12,64, 15,55, 6,05, 16,01, 14,61, 47,34, 48,10)
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 10p 10/10 ( 6,07, 6,92, 13,02, 8,20, 9,40, 4,38, 7,60, 3,80, 19,80, 18,90)
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 10p 10/10 ( 11,39, 12,75, 29,89, 26,77, 30,00, 7,88, 16,64, 25,70, 73,46, 62,25)
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 10p 10/10 ( 8,00, 10,12, 23,20, 17,76, 20,31, 7,07, 15,18, 17,00, 45,90, 47,17)
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 11p 10/10 ( 7,21, 8,70, 26,23, 13,50, 13,10, 6,21, 13,32, 11,55, 34,85, 38,30), 2) Raimo Heiskanen KiiU 19p 10/10 ( 6,18, 7,02, 18,77, 10,32, 11,82, 4,31, 9,73, 11,60, 26,26, 28,52)
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 10p 10/10 ( 7,24, 7,13, 15,95, 7,63, 13,02, 4,50, 6,77, 6,76, 18,65, 27,90)
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 9p 9/10 ( 7,95, 8,92, 26,62, 0,00, 16,28, 5,48, 11,09, 14,40, 30,94. 32,86)
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 10p 10/10 ( 7,30, 8,62, 20,15,9,25, 14,28, 4,95, 10,94, 9,00, 29,32, 25,80)
Tulokset lajeittain:
Vauhditon Kuula:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,69
N45: 1) Sari Räisänen Varkaus 5,52
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,72
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 6,07
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 11,39, 2) Seppo Julkunen LepU 6,77
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 11,39
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 8,00
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 7,21, 2) Raimo Heiskanen KiiU 6,18
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 7,24
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 7,95
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 7,30
Kuula pään yli taakse:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 9,35
N45: 1) Sari Räisänen Varkaus 4,93
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,10
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 6,92
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 11,88, 2) Seppo Julkunen LepU 8,34
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 12,75
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 10,12
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 8,70, 2) Raimo Heiskanen KiiU 7,02
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 7,13
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 8,92
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 8,62
Kiekko:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 22,68
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 23,54
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 13,02
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 28,88, 2) Seppo Julkunen LepU 20,88
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 29,89
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 23,20
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 26,23, 2) Raimo Heiskanen KiiU 18,77
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 15,95
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 26,62
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 20,15
Rengas:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,28
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,64
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 8,20
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 25,28, 2) Seppo Julkunen LepU 17,76
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 26,77
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 17,76
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,50, 2) Raimo Heiskanen KiiU 10,32
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 7,63
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 9,25
Jakkara:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,50
N45: 1) Sari Räisänen Varkaus 11,30
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,55
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 9,40
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 29,62 , 2) Seppo Julkunen LepU 20,13
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 30,00
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 20,31
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,10, 2) Raimo Heiskanen KiiU 11,82
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 13,02
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 16,28
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 14,28
Hirrensyöksy:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,40
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,05
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 4,38
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,90 , 2) Seppo Julkunen LepU 7,05
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,88
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 7,07
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,21, 2) Raimo Heiskanen KiiU 4,31
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 4,50
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 5,48
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 4,95
Yhden käden paino:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 12,70
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 16,01
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 7,60
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 16,83 , 2) Seppo Julkunen LepU 11,60
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 16,64
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 15,18
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,32, 2) Raimo Heiskanen KiiU 9,73
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 6,77
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 11,09
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 10,94
Varsimoukari:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,80
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,61
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 3,80
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 25,30 , 2) Seppo Julkunen LepU 17,32
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 25,70
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 17,00
M60: 1) Raimo Heiskanen KiiU 11,60, 2) Jorma Rajakannas LepU 11,55
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 6,76
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 14,40
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 9,00
Linkopallo:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 41,96
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 47,34
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 19,80
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 73,99 , 2) Seppo Julkunen LepU 46,08
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 73,46
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 45,90
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 34,85, 2) Raimo Heiskanen KiiU 26,26
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 18,65
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 30,94
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 29,32
Liitosaapas:
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,92
N45: 1) Sari Räisänen Varkaus 19,00
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 48,10
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 18,90
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 67,80 , 2) Seppo Julkunen LepU 48,86
M40: 1) Jukka Vesterinen LepU 62,25
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 47,17
M60: 1) Jorma Rajakannas LepU 38,30, 2) Raimo Heiskanen KiiU 28,52
M65NV: 1) Timo Pulkkinen PSN 27,90
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 32,86
M75: 1) Aaro Raassina KiiU 25,80

15.10.2018

Suomen Perinneurheiluliiton maastojuoksun mestaruuskilpailut Leppävirran Ruutanalammi 14.10. 2018.

Tulokset.
Matka 4km
Myl 1) Harri Parkkonen RRR 14,00
M35: 1) Juha Nyyssönen KylVe 13,36.
M50: 1) Ismo Kotijärvi LepU 16,14.
M60: 1) Martti Semi LepU 19,16.
M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 19,42, 2) Teuvo Juutilainen LepU 20,08
NV M65: 1) Timo Pulkkinen PSN 28,59.
M19: 1) Santeri Räisänen Varkaus 29,01
Naiset 1) Suvi Pöyhönen KylVe 20,50
1km M80; 1) Niilo Korhonen SuoVa 4,44.
1km harrastes 1) Raimo Kilpeläinen LepU ja Jorma Rajakannas LepU 8,19.
1km naiset harrastes 1) Sari Räisänen Varkaus 6,36.
0,350 km P4: 1) Miska Takkunen LepU 2,35.

14.10.2018

E-Puv Painonheitto kilpailut Ylistaro Hanhikoski 14.10.2018

TULOKSET
Painonheitto
Yleinen 15,88 kg
1. Tuomo Jantunen EPohjUV 11,57
2. Hannu Rintaniemi EpohjUV11,13
3. Tommy LahtiIFFemman9,01
4. Pauli MäkeläYKV7,21
M 35
1. Juhana Mäkelä YKV 18,29
2. Hannu KupariYKV9,91
3. Tommy LahtiIFFemman9,13
M 55
1. Hannu Rintaniemi EpohjUV14,82
M 60
1. Tuomo Jantunen EPohjUV 17,02
M 65
1. Pauli MäkeläYKV11,32
M 70
1. Pekka SivulaEpohjUV15,54
N 65
1. Paula MäkeläYKV11,50
N 70
1. Helinä Pihlaja EPohjUV 8,88
Olympiapainonheitto 25,4 kg
M 35
1. Hannu KupariYKV5,61
2. Tommy LahtiIFFemman4,94
3. Juhana MäkeläYKVNM
M 55
1. Hannu Rintaniemi EpohjUV7,00
M 60
1. Tuomo Jantunen EPohjUV 7,71
M 65
1. Pauli MäkeläYKV4,31
M 70
1. Pekka SivulaEpohjUV4,45
N 65
1. Paula MäkeläYKV5,46
N 70
1. Helinä Pihlaja EPohjUV 3,89

Heitot 14.10.2018 Tervo

Liitosaapas:

Myl: 1) Niko Korhonen HeTa13 91,46, 2) Aku Korhonen HeTa13 85,30, 3) Timo Mykkänen HeTa13 76,92, 4) Toni Mykkänen HeTa13 60,66
Nyl. 1) Pirjo Saukkonen LepU 49,37, 2) Jenna Korhonen HeTa13 44,71
P5: 1) Jasu Korhonen HeTa13 13,20
T15: 1) Jenna Korhonen HeTa13 46,37
P17: 1) Aku Korhonen HeTa13 78,05 ME
M19: 1) Toni Mykkänen HeTa13 56,79
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 48,32
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 93,07
M45: 1) Timo Mykkänen HeTa13 66,73
Myl joukkue: 1) HeTa13 247,16 ME ( Mykkänen T 73,84, Korhonen A 85,30, Korhonen N 88,02)

Linkopallo:

Myl. 1) Aku Korhonen HeTa13 60,72, 2) Niko Korhonen HeTa13 56,03, 3) Toni Mykkänen HeTa13 49,64, 4) Timo Mykkänen HeTa13 48,65
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,09, 2) Jenna Korhonen HeTa13 35,19
T15: 1) Jenna Korhonen HeTa13 35,53
P17: 1) Aku Korhonen HeTa13 64,01 ME
M19: 1) Toni Mykkänen HeTa13 45,04
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,91
M40: 1) Niko Korhonen HeTa13 55,55
M45: 1) Timo Mykkänen HeTa13 48,05

13.10.2018

Arin heitot 13.10.2018 Tuusula

Saappaanheitto . M45v 1.Toni Rahunen TapErä 48.05,M55v 1.Ari Kela KorsKa 49,00,M60v 1.Paavo Tilk KU-58 42,57,2.Juha Itkonen Vantaa 34,62,3.Kari Hurmerinta KorsKa 28,17.M65v 1.Jorma Hämäläinen KorsKa 40,86,2.Heikki Turunen KorsKa 37,96,Myl.1.Ari Kela KorsKa 50,78,2.Toni Rahunen TapErä 46,00,3.Jorma Hämäläinen KorsKa 40,61,4.Heikki Turunen KorsKa 39,06,5.Juha Itkonen Vantaa 30,11,6.Kari Hurmerinta KorsKa 29,66,liitosaapas M45v 1.Toni Rahunen TapErä 63,48,M55v 1.Ari Kela KorsKa 64,93,M60v 1.Paavo Tilk KU-58 56,70,2.Juha Itkonen Vantaa 48,91,3.Kari Hurmerinta KorsKa 37,95,M65v 1.Jorma Hämäläinen KorsKa 49,81,2.Heikki Turunen KorsKa 46,54,Myl 1.Toni Rahunen TapErä 68,36,2.Ari Kela KorsKa 59,92,3.Jorma Hämäläinen KorsKa 54,27,4,Heikki Turunen KorsKa 53,18,5.Juha Itkonen Vantaa 45,18,6.Kari Hurmerinta KorsKa 42,31

7.10.2018

Pirjon pakkaskisat 7.10.2018 Heinävesi

Liitosaapas

Myl erit.ryhmä: 1.) Veli-Sakari Kainulainen LepU 18,12
M65 erit.ryhmä 1.) Veli-Sakari Kainulainen LepU 17,26, 2.) Timo Karhunen LepU 16,62
M70 erit.ryhmä 1.) Juhani Mikkonen Heinävesi 18,11
M60PT 1.) Kari Kettunen JoU 11,10
Myl NV 1.) Timo Pulkkinen PSN 27,68
M65 NV 1.) Timo Pulkkinen PSN 25,49
NylPT1.) Seija Hassinen LepU 12,35
N55 erit.ryhmä 1.) Aune Juvonen LepU 5,76
P5 1.)Jasu Korhonen HeTa-13 11,97
T11 1.) Kalla Ollikainen LepU 32,15
T15 1.) Jenna Korhonen HeTa-13 40,53
M17 1.) Aku Korhonen HeTa-13 65,29
N19 1.) Jenni Turunen Heinävesi 12,07
Nyl 1.) Pirjo Saukkonen LepU 52,23 2.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 51,95 3.) Jenna Korhonen HeTa-13 46,01 4.) Asta Kankaala LepU 43,40 5.) Marja-Leena Ukkonen LepU 24,42 6.) Kalla Ollikainen LepU 24,05 7.) Terttu Kilpeläinen LepU 20,79
Myl: 1) Aku Korhonen HeTa13 78,30, 2) Niko Korhonen HeTa13 75,52, 3) Seppo Julkunen LepU 69,28, 4) Osmo Jokela KiiU 60,28, 5) Tomi Ollikainen LepU 45,28, 6) Matti Saukkonen LepU 39,81, 7) Raimo Kilpeläinen LepU 32,77
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 54,52
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 65,60, 2) Osmo Jokela KiiU 60,41
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 40,06
M65: 1) Heikki Turunen KorsKa 51,58, 2) Esko Korkalainen Savon Saapas 40,40
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 35,42
N45 1.) Asta Kankaala LepU 42,07, 2) Sari Räisänen Varkaus 15,75
N50 1.) Pirjo Saukkonen LepU 51,57
N55 1.) Marja-Leena Ukkonen LepU 22,45
N60 1.) Raili Nevalainen JuuU 24,95
N75 1.) Terttu Kilpeläinen LepU 21,49
N85 1.) Lilli Korhonen LepU 13,18
M80 1.) Pekka Kandolin LepU 7,90
M85 1.) Juhani Kinnunen LepU 18,98

Rengas

Myl erit.ryhmä1.) Veli-Sakari Kainulainen LepU 12,65
M60PT 1.) Kari Kettunen JoU 6,53
M65 erit.ryhmä 1.) Veli-Sakari Kainulainen LepU 12,70 2.) Timo Karhunen LepU 11,65
NylPT 1.) Seija Hassinen LepU 5,45
T11: 1.) Kalla Ollikainen LepU 10,28
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,38, 2) Asta Kankaala LepU 13,57, 3) Marja-Leena Ukkonen LepU 6,76, 4) Kalla Ollikainen LepU 5,08
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 17,92, 2) Tomi Ollikainen LepU 16,38, 3) Matti Saukkonen LepU 11,98
N19: 1) Jenni Turunen Heinävesi 6,56
N45: 1) Asta Kankaala LepU 13,97
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,56
N55: 1) Marja-Leena Ukkonen LepU 6,47
N60: 1) Raili Nevalainen JuuU 10,21
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 8,22
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 15,79
M50: 1) Seppo Julkunen LepU 20,15
M55: 1) Matti Saukkonen LepU 13,28
M65: 1) Heikki Turunen KorsKa 17,28
M70: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 13,13

Kuula

NylPT 1.) Seija Hassinen LepU 3,55
N55erit.ryhmä 1.) Aune Juvonen LepU 2,22
M65erit.ryhmä 1.) Veli-Sakari Kainulainen LepU 5,85
T10 1.) Kalla Ollikainen LepU 5,79
Myl 1.) Tomi Ollikainen LepU 8,20 2.) Matti Saukkonen LepU 6,13
M35 1.) Tomi Ollikainen LepU 7,98
M50 1.) Jari Nevalainen JoKa 11,47 2.) Seppo Julkunen LepU 8,21
M55 1.) Matti Saukkonen LepU 7,27
M60 1.) Ahti Honkanen JoKa 10,82
M65 1.) Seppo Gavrilov JoKa 10,80 2.) Heikki Turunen KorsKa 9,25, 3) Martti Miettinen SyvNo 8,18
M70 1.) Matti Kostamo LepU 8,83 2.) Raimo Kilpeläinen LepU 8,53 3.) Erkki Mikkilä SyvNo 7,60
M75 1.) Juhani Mikkilä SyvNo 8,45
Nyl 1.) Heidi Korkalainen Savon Saapas 7,72
N45 1.) Asta Kankaala LepU 7,15
N50 1.) Pirjo Saukkonen LepU 8,68
N55 1.) Marja-Leena Ukkonen LepU 4,50
N60 1.) Raili Nevalainen JuuU 8,07

60m
T10 1.) Kalla Ollikainen LepU 10,8
M85 1.) Juhani Kinnunen LepU 15,8

100m kelaus
M65pt 1.) Heikki Impivaara LepU 55,4

100m
N45 1.) Sari Räisänen Varkaus 19,4
M80 1.) Pekka Kandolin LepU 50,5

1500m kävely

Nyl 1.) Heidi Helander LepU 11.10,4
N45 1.) Sari Räisänen Varkaus 12.02,81
M65 nv 1.) Timo Pulkkinen PSN 11.10,4
M80 1.) Pekka Kandolin LepU 16.50,71
N85 1.) Lilli Korhonen LepU 16.45,6
Koirakävely 1500m: Jorma Rajakannas ja Tiinu 14.58,9

1500m juoksu:
M55 1.) Sakari Arkko PolVa 5.55,0
M65 1.) Ari Hulkkonen LepU 6.41,9
Erityisryhmä M65 1.) Timo Karhunen LepU 7.18,5
1500m kelaus
M60 1.) Kari Kettunen JoU 19.40,4
M65 1.) Heikki Impivaara LepU 15.57,6

Voimakiekko:
Nyl: 1) Jenna Korhonen HeTa13 12,66, 2) Eija Koikkalainen Heinävesi 10,49, 3) Marja-Leena Ukkonen LepU 10,40, 4) Kalla Ollikainen LepU 10,00, 5) Jenni Turunen Heinävesi 7,83, 6) Tiia Kinnunen Heinävesi 3,78
T11: 1) Kalla Ollikainen LepU 9,41
T15: 1) Jenna Korhonen HeTa13 11,40
N19: 1) Jenni Turunen Heinävesi 7,41
N55: 1) Eija Koikkalainen Heinävesi 11,00, 2) Marja-Leena Ukkonen LepU 9,51

6.10.2018

Hölkkä10 Leppävirta 6.10.2018

Tulokset.
10000m Myl 1) Ilpo Rönkkö MänVe 39.47,1, 2) Ossi Manninen MänVe 41.57,2, 3) Jaime Huerta LepU 44.00,0, 4) Martti Semi LepU 49.43,2, 5) Ari Hulkkonen LepU 51.33,8.
2000m Naiset 1) Riikka Kinnunen Varkaus 15.00,0
2500m sauvakelaus Myl 1) Hannu Ilonen VarkInv 23,30,0
Maili Myl 1) Martti Semi LepU 7.22,1 2) Teuvo Juutilainen LepU 7.24,8
Maili Sauvakävely naiset 1) Pirjo Kemppainen Varkaus 15.15,0
Maili kelaus Myl 1) Heikki Impivaara LepU 16,45,0
Maili Kickbiken Myl 1) Markku Levänen SaD 3.35,5 ME
100m Kickbiken
M35: 1) Jaime Huerta LepU 17,7.
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 19,9.
Nurmihiihto SM matka 50m
M65: 1) Teuvo Juutilainen LepU 10,9.
M70: 1) Matti Kostamo LepU 10,1.
Kyykkä Myl 1) Jorma Rajakannas LepU -10, 2) Raimo Kilpeläinen LepU -14.
Rantaonginta Myl 1) Jorma Rajakannas LepU 723, 2) Pertti Parviainen LUK 639, 3) Kari Nikkanen Vapa 589.
Laituripilkki Myl 1) Seppo Hänninen STO 2257, 2) Kalevi Holopainen KK-V 1094.

 

Honkamontun Kunkku / Helmi heittokilpailut 6.10.2018 Ylämylly

Liitosaapas:

Myl: 1) Osmo Jokela KiiU 45,67, 2) Jorma Tikkanen HNS 29,48, 3) Raimo Heiskanen KiiU 27,69, 4) Markku Rautiainen Ylämylly 24,40, 5) Teemu Himanen Ylämylly 16,30, 6) Timo Sorsa Ylämylly 15,88, 7) Aulis Aartokallio HNS 11,90
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 47,09, 2) Maija Kemppainen Ylämylly 25,45, 3) Jaana Tarkkonen HNS 18,63, 4) Aune Hyvärinen Ylämylly 16,87, 5) Irma Aartokallio HNS 7,06
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 25,50
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 52,44, 2) Jaana Tarkkonen HNS 18,44
N60: 1) Aune Hyvärinen Ylämylly 16,20
N70: 1) Irma Aartokallio HNS 7,67
M22: 1) Teemu Himanen Ylämylly 16,37
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 45,74
M60: 1) Raimo Heiskanen KiiU 32,56, 2) Jorma Tikkanen HNS 31,61, 3) Markku Rautiainen Ylämylly 29,05, 4) Timo Sorsa Ylämylly 18,00, 5) Aulis Aartokallio HNS 11,27
T9: 1) Emma 11,87
P11: 1) Toni 20,66, 2) Otto Kemppainen Ylämylly 17,52
P13: 1) Topi 22,16
T11: 1) Enni Hyttinen Ylämylly 11,03
T13: 1) Iina Kervinen Ylämylly 13,14, 2) Sara Leskinen Ylämylly 10,30

Linkopallo:

Myl: 1) Osmo Jokela KiiU 36,70, 2) Jorma Tikkanen HNS 32,88, 3) Markku Rautiainen Ylämylly 24,95, 4) Timo Sorsa Ylämylly 22,45, 5) Teemu Himanen Ylämylly 16,49, 6) Aulis Aartokallio HNS 11,01
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,12, 2) Maija Kemppainen Ylämylly 21,42, 3) Jaana Tarkkonen HNS 19,87, 4) Aune Hyvärinen Ylämylly 17,88
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 21,90
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,69, 2) Jaana Tarkkonen HNS 19,19
N60: 1) Aune Hyvärinen Ylämylly 19,38
N70: 1) Irma Aartokallio HNS 8,11
M22: 1) Teemu Himanen Ylämylly 15,61
M50: 1) Osmo Jokela KiiU 38,52
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 34,90, 2) Timo Sorsa Ylämylly 20,94, 3) Markku Rautiainen Ylämylly 20,66, 4) Aulis Aartokallio HNS 9,98
T9: 1) Emma 13,48
P11: 1) Toni 21,40, 2) Otto Kemppainen Ylämylly 19,88
P13: 19 Topi 23,23
T11: 1) Enni Hyttinen Ylämylly 9,31
T13: 1) Sara Leskinen Ylämylly 12,71

Lokaheitot 6.10.2018 Tuusula

Saappaanheitto Nyl 1:s kisa !.Riikka Kela KorsKa 23,54,N65v 1.Arja Mononen Vantaa 15,58,M45v 1.Toni Rahunen TapErä 52,10,M55v 1.Ari Kela KorsKa 51,59,M60v 1.Paavo Tilk KU-58 41,30,2.Juha Itkonen Vantaa 35,56,M65v 1.Jorma Hämäläinen KorsKa 42,24,2.Yrjö Rusanen Pertunmaa 30,13,M80v 1.Kalle Lehtonen KorsKa 22,10,Nyl 2:s kisa 1.Riikka Kela KorsKa 23,44,2.Arja Mononen Vantaa 20,22,Myl 1.Toni Rahunen TapErä 50,27,2.Ari Kela KorsKa 50,04,3.Jorma Hämäläinen KorsKa 42,56,4.Paavo Tilk KU-58 40,47,5.Juha Itkonen Vantaa 34,42,liitosaapas N65v 1.Arja Mononen Vantaa 17,32,M45v 1.Toni Rahunen TapErä 60,48,M55v 1.Ari Kela KorsKa 71,01,M60v 1.Paavo Tilk KU-58 63,85,2.Juha Itkonen Vantaa 40,12,M65v 1.Yrjö Rusanen Pertunmaa 29,20,Myl.1.Ari Kela KorsKa 65,01,2.Toni Rahunen TapErä 61,96,3.Juha Itkonen Vantaa 48,37

2.10.2018

JoPa:n viikkokisat 2.10.2018 Raahe

Saappaanheitto

Myl 1) Jukka Saaranen Savon saapas 51.20 2) Juha Korpi Jopa 50.20 3) Jani Ojala Jopa 46.40 M35 1) Jukka Saaranen Savon saapas 56.10 M40 1) Jani Ojala jopa 48.00 2) Juha Korpi jopa 45.05
Voimakiekko Myl 1) Jani Ojala jopa 35.85 2) Jukka Saaranen Savon saapas 35.30 3) Juha Korpi jopa 25.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään