Yhteistyössä

 


 

 

Syyskuu 2020

 

29.9.2020

Mikkelin Kalevankankaan heittokisat 29.9.2020.

Tulokset.

Varsimoukari

Miehet harrastajat 5 kg 1) Seppo Julkunen LepU 23,88, 2) Jorma Rajakannas LepU 19,23, 3) Ari Puttonen Mikkeli 16,40.

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 21,95 SE

Jakkara Miehet 1) Seppo Julkunen LepU 20,55, 2) Pentti Montonen MiVo 18,55, 3) Ari Puttonen Mikkeli 17,38., 4) Jorma Rajakannas LepU 12,90.

Rakettikeihäs miehet 1) Seppo Julkunen LepU 48,62, 2) Ari Puttonen Mikkeli 48,60, 3) Jorma Rajakannas LepU 36,90, 4) Pentti Montonen MiVo 34,70

Voimakiekko

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 29,34, 2) Ari Puttonen Mikkeli 28,42, 3) Pentti Montonen MiVo 26,84, 4) Jorma Rajakannas LepU 20,01.

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 32,20, 2) Seppo Julkunen LepU 31, 08,

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 21,50

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 28,54.

Vievinheitto Miehet 1) Seppo Julkunen LepU 38,10, 2) Pentti Montonen MiVo 36,06 ,3.) Ari Puttonen 33,96, 4) Jorma Rajakannas LepU 24,30.

Listanheitto Miehet 1) Seppo Julkunen LepU 38,40, 2) Ari Puttonen Mikkeli 34,10, 3) Pentti Montonen MiVo 34,00,

Linkopallo

Myl 1) Seppo Julkunen LepU 49,02, 2) Ari Puttonen 46,90, 3) Pentti Montonen MiVo 45,50, 4) Jorma Rajakannas LepU 33,80.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 51,40, 2) Ari Puttonen Mikkeli 46,00.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 35,55.

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 46,91

Renkaanheitto

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 19,24, 2) Ari Puttonen Mikkeli 13,95.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 11,20.

Kiekko.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 27,45.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 26,02.

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 33,78

29.9.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Liitosaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 24,24
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 66,23
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 44,50
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 46,69

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 24,20
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 43,37
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 30,65

Varsimoukari 7 kg
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 16,52
M65 1. Erkki Saarinen, LahtiSport, 20,00 (SE)
2.Juha Itkonen, Vantaa, 13,84

Rengas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 11,36
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 14,90

Kiekko
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 23,80

RUSKAHEITOT SAARIJÄRVELLÄ 28.9.2020

Kiekko 1 kg:
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 41,31

Yhden käden paino:
M80 4,0 kg Erik Karmitsa Helsinki 9,80
M70 5,45 kg Kalevi Karmitsa SaPu 23,44

Voimakiekko 1,9 kg:
M80 Erik Karmitsa Helsinki 17,01
M65 Reijo Vuorinen MultJy 28,52
M65 Seppo Ahlström SaPu 17,68

Linkopallo:
M80 Erik Karmitsa Helsinki 22,58
M65 Seppo Ahlström SaPu 29,37

28.9.2020

LepU:n viikkokisat 28.9.2020 Leppävirta

Kiekko:
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 23,94
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 25,17
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 28,07
M60: 1) Hannu Pelkonen Varkaus 24,65
Voimakiekko:
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 27,22, 2) Hannu Pelkonen Varkaus 18,25
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,75
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24,14
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 29,49
M60: 1) Hannu Pelkonen Varkaus 20,79
Jakkara:
Myl: 1) Seppo Julkunen LepU 19,70
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,78
Moukari:
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 28,01

27.9.2020

27.9 Heittokilpailut Suonenjoki

Normaalisaapas:

Myl:1) Timo Mykkänen HeTa-13 49,03 2) Aku Korhonen HeTa-13 47,13 3)Niko Korhonen HeTa-13 45.50 P7:1)Jasu Korhonen HeTa-13 13,76 P19:1)Aku Korhonen 49,35 M40:1)Niko Korhonen HeTa-13 49,83 M50:1)Timo Mykkänen HeTa-13 55,14.

Liitosaapas:

Myl:1)Niko Korhonen HeTa-13 85,22 2)Aku Korhonen HeTa-13 78,25 3) Timo Mykkänen HeTa-13 77,18 P7:1) Jasu Korhonen HeTa-13 24,39 P19:1)Aku Korhonen HeTa-13 67,40 M40:1)Niko Korhonen HeTa-13 86,93 M50:1)Timo Mykkänen HeTa-13 80,38.

Yhteistulos normi+liitosaapas:

Myl:1)Niko Korhonen HeTa-13 129,62 2)Timo Mykkänen HeTa-13 122,08 3)Aku Korhonen HeTa-13 78,25 P7:1)Jasu Korhonen HeTa-13 35,04 P19:1)Aku Korhonen HeTa-13 112,09 M40:1)Niko Korhonen HeTa-13 136,76 ME M50:1)Timo Mykkänen HeTa-13 135,52.

Hirsi:

Myl:1)Niko Korhonen HeTa-13 6,81 2)Timo Mykkänen HeTa-13 6,69 3)Aku Korhonen HeTa-13 5,68 P19:1)Aku Korhonen HeTa-13 5,83 M40:1)Niko Korhonen HeTa-13 6,61 M50:1)Timo Mykkänen HeTa-13 6,63.

Heitto 10-ottelun SM 27.9.2020 Leppävirta

Lajit: ( Vauhditon Kuula, kuula pään yli taakse, Kiekko, Hirrensyöksy, Rengas, Jakkara, Varsimoukari, Yhden käden paino, Liitosaapas, Linkopallo )

Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 10/10 100p. (9,62, 12,44, 31,76, 7,56, 23,45, 25,45, 18,62, 15,50, 69,65, 70,95), 2) Seppo Julkunen LepU 10/10 85p. ( 7,18, 8,25, 23,70, 6,70, 16,65, 21,00, 12,59, 11,62, 49,44, 49,26), 3) Kari Pesonen Mikkeli 10/10 76,5p. ( 7,49, 9,68, 22,64, 5,37, 14,33, 20,85, 14,44. 8,98, 34,33, 41,86), 4) Ari Himanen Mikkeli 10/10 76p. ( 7,72, 9,23, 16,31, 5,52, 11,55, 14,57, 11,55, 9,18, 34,80, 44,29), 5) Jorma Rajakannas Lepu 10/10 62,5p. ( 5,70, 6,99, 19,60, 5,37, 11,40, 12,33, 8,68, 8,65, 34,65, 36,96)
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10/10 99p. ( 7,63, 9,71, 21,63, 5,04, 13,78, 16,18, 11,65, 11,97, 40,10, 39,35), 2) Asta Kankaala LepU 10/10 91p. ( 6,50, 9,29, 17,43, 5,91, 13,06, 13,90, 9,69, 11,17, 34,80, 35,48)
N45: 1) Asta Kankaala LepU 10/10 100p. ( 6,32, 9,10, 20,21, 6,29, 13,24, 13,62, 9,75, 11,56, 34,50, 36,25)
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10/10 100p. ( 8,38, 10,50, 24,56, 5,51, 14,06, 15,40, 11,49, 15,60, 46,72, 39,02)
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 10/10 100p. ( 9,41, 12,42, 30,60, 7,17, 23,55, 25,52, 19,13, 15,38, 67,74, 69,69)
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 10/10 100p. ( 7,33, 8,90, 26,21, 6,87, 18,82, 21,41, 16,89, 14,48, 57,26, 45,45)
M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 10/10 95p. ( 8,74, 11,29, 21,20, 6,27, 13,44, 14,82, 13,26, 13,95, 34,64, 42,38), 2) Kari Pesonen 9/10 86p. ( 8,17, 11,29, 31,82, 6,06, 16,07, 19,74, 18,08, 11,92, 35,20, 0,00)
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 10/10 100p. ( 6,45, 9,88, 24,10, 6,12, 13,20, 12,37, 12,36, 11,66, 37,52, 36,18)
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 10/10 100p. ( 6,32, 6,64, 17,63, 4,89, 8,15, 10,20, 9,02, 7,20, 17,20, 19,25)
Tulokset lajeittain:
Vauhditon Kuula:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 9,62, 2) Ari Himanen Mikkeli 7,72, 3) Kari Pesonen Mikkeli 7,49, 4) Seppo Julkunen LepU 7,18, 5) Jorma Rajakannas LepU 5,76
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 7,63, 2) Asta Kankaala LepU 6,50
N45: 1) Asta Kankaala LepU 6,32
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 8,38
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 9,41
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 7,33
M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 8,74, 2) Kari Pesonen Mikkeli 8,17
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,45
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VArkInv 6,64
Kuula pään yli taakse:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 12,44, 2) Kari Pesonen Mikkeli 9,68, 3) Ari Himanen Mikkeli 9,23, 4) Seppo Julkunen LepU 8,25, 5) Jorma Rajakannas LepU 6,99
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 9,70, 2) Asta Kankaala LepU 9,29
N45: 1) Asta Kankaala LepU 9,10
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10,50
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 12,42
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 8,90
M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 11,29, 2) Kari Pesonen Mikkeli 10,29
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 9,88
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 6,81
Kiekko:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 31,76, 2) Seppo Julkunen LepU 23,70, 3) Kari Pesonen Mikkeli 22,64,4) Ari Himanen Mikkeli 16,31, 5) Jorma Rajakannas LepU 19,60
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,63, 2) Asta Kankaala LepU 17,43
N45: 1) Asta Kankaala LepU 20,21
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24,56
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 30,60
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 26,21
M60: 1) Kari Pesonen Mikkeli 31,82, 2) Ari Himanen Mikkeli 21,20
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 24,10
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 17,63
Hirrensyöksy:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,56, 2) Seppo Julkunen LepU 6,70, 3) Ari Himanen Mikkeli 5,52, 4) Kari Pesonen Mikkeli 5,37, 5) Jorma Rajakannas LepU 5,37
Nyl: 1) Asta Kankaala LepU 5,91, Pirjo Saukkonen LepU 5,04
N45: 1) Asta Kankaala LepU 6,29
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,51
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,17
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 6,87
M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 6,27, 2) Kari Pesonen Mikkeli 6,06
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,12
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 4,89
Renkaanheitto:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 23,45, 2) Seppo Julkunen LepU 16,65, 3) Kari Pesonen Mikkeli 14,33,4) Ari Himanen Mikkeli 11,55, 5) Jorma Rajakannas LepU 11,40
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 13,78, 2) Asta Kankaala LepU 13,06
N45: 1) Asta Kankaala LepU 13,24
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 14,06
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 23,55
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 18,85
M60: 1) Kari Pesonen Mikkeli 16,07, 2) Ari Himanen Mikkeli 13,44
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,20
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 8,15
Jakkara:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 25,45, 2) Seppo Julkunen LepU 21,00, 3) Kari Pesonen Mikkeli 20,85,4) Ari Himanen Mikkeli 14,57, 5) Jorma Rajakannas LepU 12,33
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 16,18, 2) Asta Kankaala LepU 13,90
N45: 1) Asta Kankaala LepU 13,62
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,40
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 25,52
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 21,41
M60: 1) Kari Pesonen Mikkeli 19,74, 2) Ari Himanen Mikkeli 14,82
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,37
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 10,20
Varsimoukari:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 18,62, 2) Kari Pesonen Mikkeli 14,44, 3) Seppo Julkunen LepU 12,59, 4) Ari Himanen Mikkeli 11,55, 5) Jorma Rajakannas LepU 8,68
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,65, 2) Asta Kankaala LepU 9,69
N45: 1) Asta Kankaala LepU 9,75
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,49
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 19,13
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 16,89
M60: 1) Kari Pesonen Mikkeli 18,08, 2) Ari Himanen Mikkeli 13,26
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 12,36
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 20,54 SE ( 5kg)
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 9,02

Yhden käden paino:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 15,50, 2) Seppo Julkunen LepU 11,62, 3) Ari Himanen Mikkeli 9,18, 4) Kari Pesonen Mikkeli 8,98,5) Jorma Rajakannas LepU 8,65
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 11,97 2) Asta Kankaala LepU 11,17
N45: 1) Asta Kankaala LepU 11,56
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 15,60
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 15,38
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 14,48
M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 13,95, 2) Kari Pesonen Mikkeli 11,92
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 11,66
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 7,20
Liitosaapas:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 69,65, 2) Seppo Julkunen LepU 49,44, 3) Ari Himanen Mikkeli 34,80, 4) Jorma Rajakannas LepU 34,56, 5) Kari Pesonen Mikkeli 34,33
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 40,10 2) Asta Kankaala LepU 34,80
N45: 1) Asta Kankaala LepU 34,50
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 46,72
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 67,74
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 57,26
M60: 1) Kari Pesonen Mikkeli 35,20, 2) Ari Himanen Mikkeli 34,64
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 37,52
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 17,70
Linkopallo:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 70,95, 2) Seppo Julkunen LepU 49,26, 3) Ari Himanen Mikkeli 44,29, 4) Kari Pesonen Mikkeli 41,86, 5) Jorma Rajakannas LepU 36,96
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 39,35 2) Asta Kankaala LepU 35,48
N45: 1) Asta Kankaala LepU 36,25
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 39,02
N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 21,51
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 69,69
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 45,45
M60: 1) Ari Himanen Mikkeli 42,38, 2) Kari Pesonen Mikkeli 0,00
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 36,18
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 19,25

Nurmihiihto SM 60m:
M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 13,0
Maili juoksu:
M65: 1) Ari Hulkkonen LepU 7,21
M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 6,57
Maili kävely:
N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 21,04,3
M65NV: 1) Timo Pulkkinen VarkInv 11,50
Myl: 1) Vesa Ikonen Varkaus 11,50
Maili kelaus:
M70PT: 1) Heikki Impivaara LepU 21,04,4
Maili rullahiihto:
M45: 1) Petri Pulkkinen LepU 4,54
Maili Juoksupyöräily:
P3: 1) Vili-Petteri Pulkkinen LepU 7,59
400m juoksupyöräily:
P3: 1) Vili-Petteri Pulkkinen LepU 1,50,6

24.9.2020

Mikkeli Kalevankankaan heittokisat 24.9,2020

Tulokset.

Varsimoukari M75: 1) Pentti Montonen MiVo 16,79.

Varsimoukari M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 13,03.

Superpaino M75: 1) Pentti Montonen MiVo 6,67.

Superpaino M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,28.

Olympiapaino Myl 1) Pentti Montonen MiVo 4,12, 2) Jorma Rajakannas LepU 3,89.

Kiekko M75: 1) Pentti Montonen MiVo 35,86.

Kiekko M65:1) Jorma Rajakannas LepU 29,50

Moukari M75: 1) Pentti Montonen MiVo 28,80.

22.9.2020

SYYSHEITOT SAARIJÄRVELLÄ 22.9.2020

Linkopallo:
M65 Reijo Vuorinen MultJy 46,10
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 54,63 SE
P10 Åke Pimiä SaPu 18,78

Voimakiekko 1,9 kg:
M65 Reijo Vuorinen MultJy 29,62
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 32,54 SE

Yhden käden paino, 5,45 kg:
M70 Kalevi Karmitsa SaPu 23,12

22.9.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Liitosaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 67,58
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 52,66
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 46,45

Varsimoukari 7 kg
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 15,66
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 15,13
M65 Erkki Saarinen, LahtiSport, 19,59

Rengas
M65 Erkki Saarinen, LahtiSport, 17,88

Moukari 5 kg
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 25,00

Kiekko
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 23,40

20.9.2020

Honkamontun Kunkku / Helmi heittokilpailut 20.9.2020 Ylämylly

Liitosaapas:

P1( 10kk) : 1) Eelis Tarkkonen Ylämylly 0,14
P3: 1) Eemil Tarkkonen Ylämylly 4,07
T5: 1) Lotta Luukkonen Ylämylly 5,37
T7: 1) Alma Luukkonen Ylämylly 7,31
P13: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 19,63
Nyl erityisryhmä. 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 16,07
N22 erityisryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 15,13
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 44,33, 2) Kirsi Vuorma Polvijärvi 27,04, 3) Jaana Tarkkonen HNS 19,64, 4) Maija Kemppainen Ylämylly 18,67
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 20,82
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 42,68, 2) Jaana Tarkkonen HNS 18,25
N55: 1) Kirsi Vuorma Polvijärvi 28,33
Myl: 1) Osmo Jokela KiiU 54,74, 2) Alpo Vuorma Polvijärvi 48,58, 3) Otto Kemppainen Ylämylly 16,11
M30: 1) Jani Luukkonen Ylämylly 32,42
M55: 1) Osmo Jokela KiiU 57,90, 2) Alpo Vuorma Polvijärvi 44,41
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 26,99

Linkopallo:

T5: 1) Lotta Luukkonen Ylämylly 4,53
T7: 1) Alma Luukkonen Ylämylly 5,96
P13: 1) Otto Kemppainen Ylämylly 15,76
Nyl erityisryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 16,65
N22 erityisryhmä: 1) Venla Hiltunen Polvijärvi 18,09
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 39,23, 2) Maija Kemppainen Ylämylly 21,69
N40: 1) Maija Kemppainen Ylämylly 22,35
N55: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,93
Myl: 1) Alpo Vuorma Polvijärvi 36,91, 2) Osmo Jokela KiiU 31,13, 3) Jorma Tikkanen HNS 30,50
M30: 1) Jani Luukkonen Ylämylly 27,21
M55: 1) Alpo Vuorma Polvijärvi 37,60, 2) Osmo Jokela KiiU 29,38
M60: 1) Jorma Tikkanen HNS 31,27

19.9.2020

19.9.2020 Nastolan Rakokiven kenttä

Olympiapainon heiton Suomen mestaruus kilpailut

Myl 25,4 kg 1. Jarkko Karstila LS 9,20 m 2. Esa Paasonen RiU 6,25 m 3. Tapio Ojala LS 5,17 m
Nyl 15,88 kg 1. Satu Lehtonen LS 6,39 m
M40 25,4 kg 1. Tomi Rantanen HarjavTU 7,11 m 2. Tommy Lahti Femman 4,92 m
M45 25,4 kg 1. Jarkko Karstila LS 9,06 m
M50 25,4 kg 1 Kari Salonen TSU 7,43 m
M55 25,4 kg 1.Mika Rekola MynämI 7,14 m 2. Tapio Ojala LS 5,12 m
M60 20 kg 1. Esa Paasonen RiU 9,71 m
M65 20 kg 1. Erkki Saarinen LS 7,23 m
M70 15,88 kg Esa Rekikoski TSU 7,14 m 2. Heikki Turunen KorsKa 7,06 m

N50 11,34 kg 1. Satu Lehtonen LS 9,49 m
N60 9,08 kg 1. Kerstin Backman LS 6,53 m
N70 9,08 kg 1. Marja Maksimainen LS 5,90 m

Varsimoukarin perinneurheiluliiton mestaruuskilpailut

Myl 10 kg 1. Tomi Rantanen HarjavTU 20,66 m 2. Esa Paasonen RiU 20,51 m 3. Jarkko Karstila LS 20,27 m 4. Tapio Ojala LS 14,93 m
Nyl 7 kg 1. Satu Lehtonen LS 15,12 m
M40 10 kg 1. Tomi Rantanen HarjavTU 20,15 m 2. Tommy Lahti Femman 15,56 m
M45 10 kg 1. Jarkko Karstila LS 18,49 m
M50 7 kg 1. Kari Salonen TSU 20,65 m
M55 7 kg 1. Mika Rekola MynänI 22,66 m 2. Tapio Ojala LS 19,70 m
M60 7 kg 1. Esa Paasonen RiU 25,39 m 2. Kari Nuikka KorsKa 16,45 m
M65 7 kg 1. Erkki Saarinen LS 19,59 m
M70 7 kg 1. Esa Rekikoski TSU 18,88 m 2. Heikki Turunen KorsKa 17,31 m
N50 7 kg 1. Satu Lehtonen LS 14,42 m
N60 5 kg 1. Kerstin Backman LS 12,36 m
N70 5 kg 1. Marja Maksimainen LS 11,78 m

Otavan Seitsemän tähden kisat Mikkeli 19.9.2020.

Kiekko Myl 1) Pentti Montonen MiKV 22,46, 2) Jorma Rajakannas LepU 20,52, 3) Ari Puttonen Mikkeli 20,37.

Kiekko M75: 1) Pentti Montonen MIKV 36,01.

Keikko M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 27,14.

Kiekko M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 25,58.

Kuula M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 6,62.

Liitosaapas

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 48,92

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 35,60.

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 45,63.

Linkopallonheitto

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 51,72,

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 42,02.

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 48,44

Voimakiekko

M75: 1) Pentti Montonen MiVo 28,20

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 20,05.

M55: 1) Ari Puttonen Mikkeli 30,14.

16.9.2020

Perinneheitot 15.9.2020 Iisalmi

Voimakiekko:

N50NV: 1) Saija Vornanen IisVi 15,08
M40: 1) Juha Kumpulainen IisVi 47,03
M55: 1) Jarmo Juntunen IisVi 29,97
M60: ) Aimo Hyväri IisVi 27,29
M65: 1) Seppo Rusanen IisVi 30,89, 2) Tapio Porejärvi IisVi 27,69

Linkopallo:


N55NV: 1) Saija Vornanen IisVi 24,57
M40: 1) Juha Kumpulainen IisVi 64,95
M55: 1) Jarmo Juntunen Iisvi 38,94
M60: 1) Aimo hyväri IisVi 39,16
M65: 1) Seppo Rusanen IisVi 44,59

15.9.2020

 15.9.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Perinnesaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 42,89
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 31,10
M70 1. Heikki Turunen, KorsKa, 38,77
2. Jorma Hämäläinen, KorsKa, 34,11

Liitosaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 62,21
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 39,22
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 44,76
M70 1. Heikki Turunen, KorsKa, 48,60
2. Jorma Hämäläinen, KorsKa, 47,69

Varsimoukari 7 kg
M55 Jari Pajuvirta, KorsKa, 16,48
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 14,80
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 13,14
M70 1. Heikki Turunen, KorsKa, 16,50
2. Jorma Hämäläinen, KorsKa, 14,42

Moukari
M65 Kari Nuikka, KorsKa, 22,70

14.9.2020

Aikuisurheilijoiden pm heitot Leppävirta 14.9,2020

Tulokset

;Moukari

Myl 1) Pauli Havukainen JoKa 27,33.

M50: 1) Pauli Havukainen JoKa 31,63

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 25,42.

M60: 1) Hannu Pelkonen Varkaus 18,66.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 20,08.

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 27,13.

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 30,70.

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 20,92.

Painonheitto.

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 11,70, 2) Seppo Julkunen LepU 8,02

M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 12,70

M50: 1) Pauli Havukainen JoKa 11,83.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 10,00

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 7,64.

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 10,43,

N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 10,38

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 8,41.

Olympiapaino

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 8,03, 2) Pauli Havukainen JoKa 4,90, 3) Seppo Julkunen LepU 4,80, 4) Jorma Rajakannas LepU 3,76.

M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 7,90.

M50: 1) Pauli Havukainen JoKa 5,12.

M55: 1) Seppo Julkunen LepU 4,79.

M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 3,59

M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 5,49. Se

Naiset 1) Pirjo Saukkonen LepU 5,13.

N50; 1) Pirjo Saukkonen LepU 6,56 Se

N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 4,50 Se

Yhdenkäden painonheitto

Myl Jukka Vesterinen LepU 16,40

M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 16,04, 2) Seppo Julkunen LepU 12,25

Jakkaranheitto Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 31.80, 2) Seppo Julkunen LepU 22,80.

Voimakiekko

Myl 1) Jukka Vesterinen LepU 37,00, 2) Seppo Julkunen LepU 27,90

M55: 1) Seppo Julkunen L epU 30,15.

M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 36,90

Naisten liitosaapas
P 9 1. Veli-Pekka Koivusalo 17.61,

T 11 1. Saana Koivusalo 13.06,

N 35 1. Paula Koivusalo 19.28

Keihäs

P 9 1. Veli-Pekka Koivusalo 6.45,

T 11 1. Saana Koivusalo 6.95

100 m

P 9 1. Veli-Pekka Koivusalo 17.8,

13.9.2020

Konnuslahden lasten Olympialaiset ja Konnuslahden kisat 13,9. 2020

Konnuslahdenhölkkä

3 km M60: 1) Hannu Kuosmanen MänVe 12,13.

3km M70: 1) Teuvo Juutilainen LepU 12,53.

1km naiset 1) Anne Karvonen K-lahti 10,35, 2) Oona Suorsa K-lahti 11,02

1km N75: 1) Terttu Kilpeläinen LepU 7,55

1km T10: 1) Piiku Kosunen K-lahti 5,27, 2) Jenna Gustafsson 7,30

1km P9: 1) Tuukka Kosunen K-lahti 5,57.

1km P7: 1) Lenni Kosunen K-lahti 5,57.

1km T4: 1) Henni Thitz K- lahti 11,02.

1km T3: 1) Elida Karvonen K-lahti 10,35.

40m juoksu

P9: 1) Veli- Pekka Koivusalo LepU 7,2, 2) Tuukka Kosunen K-lahti 7,6

P7: 1) Lenni Kosunen K-lahti 8,8, 2) Eetu Kolari K-Lahti 10,5

P6: 1) Miska Takkunen LepU 8,9.

P5: 1) Hugo Karvonen Leppävirta 10,6

T10: 1) Piiku Kosunen K-lahti 7,1, 2) Jenna Gustafsson K-lahti 7,7.

T11: 1) Saana Koivusalo LepU 7,4.

T8: 1) Sara- Julia Kolari K-lahti 7,3.

20m P2: 1) Markus Takkunen LepU 8,4.

20m T4: 1) Henni Thitz K- lahti 7,0

20m T3: 1) Elida Karvonen Leppävirta 8,0.

40m M65: 1) Pentti Riikonen LepU 6,9, 2) Jorma Rajakannas LepU 7,3.

40m naiset 1) Pauliina Herranen K-lahti 6,3, 2) Sanna Koivusalo LepU 7,0.

Saappaanheitto.

Miehet 1) Jorma Rajakannas LepU 29,60, 2) Raimo Kilpeläinen LepU 26,40, 3) Pentti Riikonen LepU 21,14, 4) Harri Kosunen K-lahti 20,80, 5) Ari Hulkkonen LepU 19,70, 6) Teuvo Juutilainen LepU 18,04,7) Kari Thitz K- lahti 16,40, 8) Hannu Kuosmanen MänVe 15,00, 9) Hannu Kolari K-lahti 14,56.

Naiset 1) Pauliina Herranen K-lahti 17,05, 2) Terttu Kilpeläinen LepU 16,00, 3) Minna Niskanen LepU 15,84

T10: 1) Jenna Gustafsson K- lahti 8,45. 2)Piiku Kosunen K- lahti

T8: 1) Sara- Julia Kolari K-lahti 7,73.

T4: 1) Henni Thitz K- lahti 1,15

P9: 1) Tuukka Kosunen K-lahti 13,01.

P7: 1) Lenni Kosunen K-lahti 11,33, 2) Eetu Kolari K-lahti 8,96.

P6: 1) Miska Takkunen LepU 6.42

P2: 1) Markus Takkunen LepU 1,81.

Rantaonginta

Miehet 1) Tero Nikkanen PuPi 2767, 2) Raimo Tolonen Kuvansi 2600, 3) Reijo Huuskonen LepU 962, 4) Kari Toivanen LepI 813.

Naiset 1) Leena Toivanen LepU 1057.

Pielavesi Cup 5 13.9.2020 Pielavesi

Perinnesaapas
Nyl 1.) Heidi Korkalainen savon saapas 37,28
Myl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 52,21 2.) Aku Korhonen HeTa-13 48,91 3.) Seppo Asikainen Savon Saapas 40,56
P9 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 11,88
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 49,32
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 49,88
M60 1.) Seppo Asikainen Savon Saapas 43,05
M70 1.) Esko Korkalainen savon saapas 27,09

Liitosaapas
Nyl 1.) Heidi Korkalainen savon saapas 44,47
Myl 1.) Niko Korhonen HeTa-13 83,43 2.)Aku KorhonenHeTa-13 72,33 3.) Seppo Asikainen Savon Saapas 60,64
P9 1.) Jasu Korhonen HeTa-13 19,08
M19 1.) Aku Korhonen HeTa-13 79,13
M40 1.) Niko Korhonen HeTa-13 82,02
M60 1.) Seppo Asikainen Savon Saapas 62,17
M70 1.) Esko Korkalainen savon saapas 41,87

12.9.2020


Voimakiekko Lapinlahti 11.9.2020

Nyl:1.Sanna Kämäräinen LaVe
37.82 SE
N30 1.Sanna Kämäräinen LaVe 45.26 SE
Myl: 1.Antti Hara Iisalmi 22.53
2.Antti Hirsaho Maaninka 18.72
M35 1.Antti Hara Iisalmi 21.92
2.Antti Hirsaho Maaninka 17.50

9.9.2020

Avoimet Varkauden mestaruuskilpailut 9.9.2020 Varkaus

Liitosaapas:
T5: 1) Lilja Kykkänen Varkaus 3,62
T13: 1) Nea Tuomainen Varkaus 8,19, 2) Jade Kemppainen Varkaus 7,36
N0: 1) Pirjo Saukkonen LepU 37,80
N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 12,40
N70: 1) Raili Tiainen VarkInv 9,73
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 74,60
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 53,00
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 31,51, 2) Pentti Riikonen LepU 26,55
M70: 1) Matti Tiainen VarkInv 9,65
M70 PT: 1) Heikki Impivaara LepU 7,49
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 31,20
Kiekko:
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 34,11
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 27,26
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 27,78, 2) Ismo Iivarinen LepU 25,40, 3) Pentti Riikonen LepU 21,40
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU 28,28
M75LV: 1) Markku Pellikainen VarkInv 14,10
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 26,38
Juoksu 40m: 1) Lilja Kykkänen Varkaus 14,1
Voimakiekko:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 38,45, 2) Seppo Julkunen LepU 27,65, 3) Jorma Rajakannas LepU 21,40, 4) Tomi Varpunen Varkaus 18,89, 5) Pentti Riikonen LepU 15,70, 6) Matti Tiainen VarkInv 6,30, 7) Heikki Impivaara LepU 3,12
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 21,30, 2) Pirjo Kemppainen VarkInv 7,19, 3) Nea Tuomainen Varkaus 6,80, 4) Jade Kemppainen Varkaus 5,70, 5) Raili Tiainen VarkInb 5,59
T13: 1) Nea Tuomainen Varkaus 7,32, 2) Jade Kemppainen Varkaus 5,80
N50: 1) Pirjo Saukkonen LepU 24,83
N65: 1) Pirjo Kemppainen VarkInv 9,07
N70: 1) Raili Tiainen VarkInv 5,25
M30: 1) Tomi Varpunen Varkaus 21,16
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 38,33
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 30,85
M65: 1) Jorma Rajakannas LepU 23,18, 2) Ismo Iivarinen LepU 22,42, 3) Pentti Riikonen LepU 16,30
M70: 1) Matti Tiainen VarkInv 6,90
M70PT: 1) Heikki Impivaara LepU 3,32
M75: 1) Raimo Kilpeläinen LepU

 

9.9.2020

Tiistaikisat 8.9.2020 Vantaa

Liitosaapas
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 69,52
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 52,53

7.9.2020

LepU:n viikkokisat 7.9.2020 Leppävirta

Perinnelajit:

Olympiapaino:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 8,53, 2) Tomi Ollikainen LepU 6,69
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 6,44
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 8,39
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 5,12
Yhden käden paino:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 15,25, 2) Tomi Ollikainen LepU 13,59
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 12,85
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 14,95
Jakkara:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 28,21, 2) Tomi Ollikainen LepU 23,34, 3) Seppo Julkunen LepU 22,19
Nyl: 1) Pirjo Saukkonen LepU 17,91
Voimakiekko:
Myl: 1) Jukka Vesterinen LepU 36,60, 2) Seppo Julkunen LepU 27,67, 3) Tomi Ollikainen LepU 25,92
M35: 1) Tomi Ollikainen LepU 25,09
M45: 1) Jukka Vesterinen LepU 35,45
M55: 1) Seppo Julkunen LepU 29,13

 

1.9.2020

1.9.2020 Vantaan tiistaikisan tulokset:

Liitosaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 25,82
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 73,40
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 44,23
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 49,92

Perinnesaapas
N45 Reija Rahunen, KorsKa, 22,63
M45 Toni Rahunen, KorsKa, 42,67
M65 Juha Itkonen, Vantaa, 31,65

Varsimoukari 7 kg
M60 Kari Nuikka, KorsKa, 15,40
M70 Jorma Hämäläinen, KorsKa, 14,15

Juankosken koulun 9A-Luokan heitot 1.9.2020 Juankoski

Voimakiekko:
T15
1.Milla Makkonen Juankoski 13.70
2.Julia Räsänen Juankoski 12.50
3.Anu-Milla Miettinen Juankoski 10.50
4.Anni Lappalainen Juankoski 6.90
5.Saga Rissanen Kaavi 6.52
Naiset Yleinen
1.Elisa Soronen Kuopio 19.10
2.Milla Makkonen Juankoski 10.50
3.Julia Räsänen Juankoski 10.20
4.Anu-Milla Miettinen Juankoski 8.15
5.Saga Rissanen Kaavi 4.24
6.Anni Lappalainen Juankoski 4.15
P15
1.Riku Kankaala Juankoski 27.60
2.Mikko Holm Juankoski 24.76
3.Jasper Suomela Juankoski 23.20
4.Onni Kettunen Juankoski 23.20
5.Aaron Toivanen Juankoski 20.53
6.Patrik Jäntti Juankoski 17.70
7.Juho Parviainen Juankoski 17.69
8.Toni Keinänen Juankoski 11.90
M17
1.Antti Suvanto Kaavi 22.17
2.Rasmus Rissanen Juankoski 21.45
Miehet Yleinen
1.Riku Kankaala Juankoski 24.02
2.Jasper Suomela Juankoski 21.50
3.Onni Kettunen Juankoski 21.04
4.Mikko Holm Juankoski 20.79
5.Antti Suvanto Kaavi 20.66
6.Aaron Toivanen Juankoski 18.29
7.Juho Parviainen Juankoski 15.01
8.Patrik Jäntti Juankoski 14.01
9.Rasmus Rissanen Juankoski 11.68
10.Toni Keinänen Juankoski 7.50

Powered by CMSimple | Kirjaudu sisään